Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Én értelmezem rosszul, vagy...

Én értelmezem rosszul, vagy mások nem olvasnak a sorok között?

Figyelt kérdés

Most az ünnepek közeledtével egyre több olyan kérdéssel lehet találkozni, amikor valaki a megszokott-tól (ez hány t ???) eltérő, olcsóbb alapanyagból akar valami extrát, valami ünnepit készíteni.

Szinte rögtön kapja a választ, hogy az szemét kaja, ne csináld, vagy olyan rossz, hogy meg nem enném, vagy éppen hogy az nem ünnepi kaja, stb.

Én azt gondolom, hogy a kérdező pénztárcája csak annyit enged meg, és azért "jár az agya", hogy valami nem hétköznapit kihozzon, az olcsóbb alapanyagból is, és rögtön igyekszek valami olyan választ adni, ami segít neki ebben.

Vagy rosszul értelmezem az ilyen jellegű kérdéseket, és szó sincs ilyesmiről?

Ti hogyan gondoljátok, és az ilyen jellegű kérdéseket hogyan értelmezitek?

Csak én asszociálok az anyagiak szorítására, vagy mások nem értik a kérdés valódi hátterét?



2012. dec. 16. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Te értelmezed jól. Sajnos, egyre több családnak gond ünnepre valami mást, jót főzni.

Az ide írogatók között nagyon kevés a tapasztalt, jó háziasszony. Olyan aki igényes a konyhájára, nem csak csirkemellet főz, vagy kész szószokat, fűszersókat használ.

Ők szeretnek leginkább tanácsot adni.

Egy igényes háziasszony ügyel arra, hogy változatosan, jó ízűen főzzön a családjának. Tudja, hogyan kell kevés alapanyagból ízletes ételt főzni. Ahogy tudja, hogy egy-egy receptet hogyan lehet módosítani, a fűszerezésen változtatni.

2012. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az Ön gondolataival értek egyet. Nem mindig elég együtt érzőek az emberek, még így Karácsony tájékán sem.

(Nem akarok utóbbira példát mutatni, csak segíteni. Ha legközelebb is gondot okoz: a "megszokottól" így írandó, nem kell kötőjel.)

2012. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Megmondom az őszintét, hogy én 1500 Forintból fogok karácsonyra főzni.


Mená:

Baconba csomagolt csirkemáj vajaskrumplival.


Árak nálunk:

Máj: 650 Ft/kiló

Bacon: 350 Ft/csomag (kb. 15 szelet van benne)

Krumpli: 150 Ft/kiló, akcióban 100-120 Ft/kiló

Vaj: 160 Forint/doboz, de nyilván ebből egy fakanálnyi kell, úgyhogy kb. 20-25 Forinra számolj.

Fűszer: ha kiakarom dekára és forintra számolni, akkor 10-20 ft/szórás.

Tej: 1 liter 120 Forint, de ebből elég 50 Ft-nyi is!


Üdítő: 220 Forint

Víz: Ha csappvíz, akkor "ingyen" van, ha palanckos, akkor pedig 45 Ft.


Az üdítő csak extra. De így is kijön az 1500 Forintból!


A tepsibe belerakom és 20-25 percig sütöm.

Ha az áramot is számoljuk (mert elektromos a sütőm), akkor lehet, hogy már 2000 Ft a kaja.

De ez sem egetverő szerintem!


Erre a menűre ketten vagyunk a férjemmel és a 1,5 éves lányunk.

2012. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én fehér szalonnát fogok szent este sütni, kint a szabadban, hagymával.

(No, persze forralt bort kortyolgatva.)

Egyedül leszek...

2012. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, ezek szerint mégiscsak jól érzem, ha valahol a kérdés mögött nem az igénytelenség, hanem az anyagi szükség bújik meg.


Az az igazság, hogy nagyon kiakadtam valamelyik nap, amikor valaki azt kérdezte, hogy elfogadjon-e ajándékba egy busát, mert ezt a fajta halat nem ismeri. Rögtön kapta a választ, hogy az egy szemét hal, rá se nézzen, stb. Én hiába írtam, hogy igaz, nem első osztályú, de az ajándék lónak ne nézze a fogát. Az okosok azt hiszem lebeszélték a kérdezőt.


Ma valaki rákérdezett, hogy ha lasagnet sütne az ünnepekre, akkor mi van. Rögtön kapta a legorombítást, hogy tudhatná, hogy az nem ünnepi kaja.


És hasonló dolgokat, hozzászólásokat tapasztalok itt, és ez engem nagyon zavar.

Hogy nem lehet gondolkodni egy kicsit a másik fejével is?

Ha mást, ösztönzőt, segítőt nem tud mondani, legalább az ilyenfajta beszólásokat tartaná meg az illető magának!


Hogy most ezek a személyek ezt a kérdést olvasták-e, de úgy látszik, nem éltek a lehetőséggel, hogy elmondják, miért írkálnak válaszkánt ilyeneket.


Köszönöm nektek, mindenkinek ment a zöld-kezecske!

2012. dec. 16. 18:32
 6/14 anonim ***** válasza:
megszokottól - két té.
2012. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, a 2-es hozzászóló is leírta a helyes írásmódot.

Csak hát azért írtam kötőjellel, mert az alapszó a megszokott, és ahhoz kapcsolódott a -tól határozó, így már elvileg ott 3 db. t betű lett volna.

Ritka eset, hogy egy mássalhangzó eltűnik! :)))

2012. dec. 16. 19:29
 8/14 anonim ***** válasza:

15:54-es vagyok:


Miért lettem lepontozva?!

2012. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4-eske! Azért óvatosan azzal a borocskával, ha túlöntözöd magadat, könnyen kidőlsz, mint a szanzavéra a cserépből! Inkább gyere majd ide közénk, és itt tudunk majd cseverészni! :)))
2012. dec. 17. 08:17
 10/14 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__karacsony__3767341-ki..


Sajnálom 3-as!

Én mindenkit felpontoztam, sőt, annyira tetszett a válaszod, hogy egy másik kérdésnél is feltettem, hadd olvassák mások is a frappáns, általam nagyon jónak vélt válaszodat.

Ne törődj vele, írj még ide akármit, és én azt ismét csak fel fogom pontozni!

(csak a rosszindulat működhetett, vagy az irígység, hogy nem az illetőnek jutott eszébe ez a valóban jó kis megoldás) :))))

2012. dec. 17. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!