Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy sok élelmiszerbolt zárva tart 24-én, míg mások nyitva lesznek?

Figyelt kérdés

dec. 12. 19:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Elképesztő. Ennyi.
dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%
Üzletpolitikai döntés. Ennyi.
dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem tök felesleges, az emberek nem fognak éhen halni, csak mert 1-2 napig nincs bolt.



Már amúgy iz úgy vásárolnak, mintha az apokalipszis jönne, csak van két napra kaja otthon, nem?

dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdekel. Akik nyitva tartanak, azok is jól teszik,akik nem, azok is.
dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan bezárhatna mindegyik, az ott dolgozóknak is kijárna az ünnepi pihenő.

Ez egy új-kapitalista szokás lett, hogy szombaton, vasárnap, ünnepnapokon is nyisson ki a bolt, mert, ha nem lehet összedől a világ.

Amikor az volt a trend, hogy vasárnap a boltok zárva vannak, senki nem nyavalygott, tudta mindenki, hogy hétfőig előre be kell vásárolni.

dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
5-ös: nem feltétlen nevezném kapitalista szokásnak, nyugyaton, ahol élek, soha nincs nyitva egyetlen bolt sem dec. 24-én (meg 31-én) dél után, minden vasárnap zárva vannak, mert - idézem a törvényt - a kereskedelemben dolgozóknak is jár magánélet. Érdekes módon senki nem halt még éhen amiatt, hogy hetente egy napig (ünnepeknél néha 3-4 napig) nincs nyiva üzlet.
dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
14%
Ez téged valóban érdekel? Vagy csak a kapott pontok miatt préselted ki magadból ezt a kérdést?
dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
22%

Én azt nem értem, hogy egy kajabolt, miért nem 0-24-es???

Aztán meg sírnak, hogy nincs lóvé. De miért is lenne, amikor a nap felében zárva vannak, meg sok hétvégén is?

dec. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
A zárva tartó boltok dolgozói elmennek bevásárolni 24-én délelőtt a nyitva tartó boltokba?
dec. 12. 20:35
 10/40 anonim ***** válasza:
99%

9, igen.

Itt írtam pont egy kérdésre, a szomszéd a lidl-ben dolgozik, verte a mellét, hogy zárva lesznek. Másnap már morgott, hogy be kell mennie a 24 helyett 23-án (nem tudom, mit gondolt, a havi munkaidő nem lesz kevesebb). Aztán mikor sorba jöttek a hírek a zárvatartásokról, ki volt kelved magából, hogy akkor ő most csak az aldiba mehet 24-én vásárolni?


Nekem anyukám 50 évet dolgozott a kereskedelemben. Mindig nyitva voltak 24-én, délig. Mégis mindig volt ünnepi vacsi, volt fa, volt minden és nem halt bele se ő, se mi. Sőt, mire hazajött, mindig mi vártuk ebéddel, tele fürdőkáddal. Amíg fürdött, apuval puccba vágtuk a konyhát, előkészültünk a díszítéshez...

Én azokat sajnálom, akik 22-23-án dolgoznak, sokszor 12 órát, mert esélytelenek lesznek már aznap este normális kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt venni.

Bőven elég lett volna délben bezárni.

dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!