Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy sok élelmiszerbolt zárva tart 24-én, míg mások nyitva lesznek?

Figyelt kérdés

2023. dec. 12. 19:01
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
42%
Mi abban a mátírkodás, hogy elmondom a saját tapasztalatom vagy problémám? És kilencig enged választani a teszkó, amíg bent éltem a megyeszékhelyen, kijöttek tízig, falura meg meg. Hát ez van.
2023. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
10-es: mondd már meg, hogy milyen zöldség vagy gyümölcs nem áll el pár napot, főleg hűtőben? Hétköznap is mindennap vagy 2 naponta mennek ezek az emberek piacra, zöldséget, gyümölcsöt venni? Kétlem. Az aznap reggel sütött friss kenyér lehetne jogos, de egyrészt pékségek nyitva lesznek, másrészt őszintén szólva mi pl. karácsony és szilveszter között annyi egyebet eszünk, hogy nem nagyon szoktunk "normálisan" pl. szendvicset reggelizni.
2023. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
20-as: azzal együtt, hogy minden tiszteletem a tiéd a szakmád miatt azért ne legyen már lehetetlen feladat a mai világban megvenni egy kiló kenyeret. Szűkebb vagy bővebb család, barátok, kollégák, szomszédnéni, tesco.hu, kifli.hu - _valahogyan_ csak tud az is venni pár zsömlét, aki dolgozik az ünnepet megelőző napokban (plusz a pékségek nyitva lesznek 24-én is). Vagy szüleid veszik meg és viszik magukkal.
2023. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan sem érdekel.


24-én nem vásárolok már, 25-re van maradék, 26-án meg el tudok ugrani az éjjel-nappaliba pl friss kenyérért.


Nem csak a boltosoknak járna a 24-ei szabi, hanem pl az egügyiseknek is, ők mégsem hisztiznek ezen évről évre.

2023. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
80%

25-ös, ennyi mártírkodást a semmin :D Atyaég, nem kell a hiszti, más is műszakozik ;)


Fagyaszd le a kenyeret, okos, és mikor kienged 99% friss lesz ;) ha rásütsz picit.

2023. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
80%
35-ös, hagyjad, vannak ilyen életképtelen emberek, akiknek csak a problémázás megy, meg a hiszti, de a megoldást nem találják meg. Én is műszakoztam elég vad rendben, érdekes, mégis mindig volt normális pékáru és gyümölcs itthon :D
2023. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

7, 22, 30, 35, 36

Feleslegesek ezek a negatív kicsengésű, személyeskedő mellékzöngék.

2023. dec. 13. 19:21
 38/40 anonim ***** válasza:
72%

"Nem csak a boltosoknak járna a 24-ei szabi, hanem pl az egügyiseknek is, ők mégsem hisztiznek ezen évről évre."



A hangsúly pont azon lenne, hogy


- Ez egy kiszámítható dolog, amire fel lehet készülni. Mindenki tudja, hogy Karácsony van, és nem lesz bolt, lehet venni elõre kaját, készülni rá. Emberek hetekre elõre tudnak bevásárolni, neked egy napra nem sikerül?

Ez már a te egyéni szociális problémád.



- A Lidlben a liter tej, meg a kiló kenyér nem ugyanaz, mint egy sürgõsségi osztály.

Nem fogsz belehalni, ha az ember egy évben egy napot nem megy boltba.

A kórházban 24.ére nem tesznek be rutin mûtétet, és akit lehet, hazaküldenek.

Azok maradnak, akiknek speciális kezelés kell, akinél épp aznap indult meg a szülés, aki leesett a létráról. Ez azért nem az a szint, hogy a Piri néni nem kap friss zsömlét. Ha nagyon éhes, rendeljen egy gyrost az egyéni vállalkozó muzulmán töröktôl, nekik csak Vasárnap van.



Miért érzem azt, hogy te valami perverz örömet lelsz abban, hogy az embereket direkt távol tartsd a családjuktól?

Ennyire sz@r az élet apám?

2023. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
25%

#34

Nem hisztiznek? Minden évben ilyenkor tele a net, h az eüben dolgozók (meg rendőrök, tűzoltók) mekkora császárok, h karácsonykor is meg szilveszterkor is dolgoznak. Mint ha rajtuk kívül nem dolgozna más. Gyors példa: biztonsági őrök. Vagy a kamionosok egy csomóan kamionban karácsonyoznak/szilvesztereznek jobb esetben egy parkolóban a kollégákkal, rosszabb esetben egyedül. Teszik ezt azért, h te tudj vásárolni dec24-én vagy épp dec31-én is a nyitva lévő boltokban. Értem én, h az ő munkájuk sok ember szemében semmi, de ők is nyomják a melót.

2023. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
93%
24-e nem ünnep, a 25-26. az. Régen mindenki dolgozott 24-én,estére mégis lett Szenteste. Aztán a 80-as évek második felében, a szabad szombat bevezetésével lett divat, hogy a 24-ét elcserélik egy korábbi szombatra. Most meg már mindenki azt hiszi, hogy az is ünnepnap.
2023. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!