Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy sok élelmiszerbolt zárva tart 24-én, míg mások nyitva lesznek?

Figyelt kérdés

dec. 12. 19:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
35%
Leszarom.
dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
97%
Tökéletesen nem érdekel. 24-én eddig se voltam sosem boltban, mindent megvettem előre. Őszintén, azt se tudtam, hogy amúgy nyitva szoktak lenni a nagy áruházak ilyenkor is, amíg nem lett belőle ekkora hír.
dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
98%

Az, hogy az egyes cégek saját döntése, hogy nyitva kívánnak-e tartani aznap (vagy bármilyen más napon).

Semmiféle kötelező érvényű zárva tartást (vagy kötelező nyitva tartást, de az nem szokott felmerülni) nem támogatok, semmilyen időpontban. Üzletpolitika, hogy melyik bolt mikor van nyitva. A vasárnapi boltzár is csak a szabad verseny korlátozása volt. Ha egy üzlet megteheti, hogy nyitva legyen vasárnap/dec. 24-én/0-24-ben, akkor legyen nyitva, ha akar. A dolgozókat persze tessék normálisan megfizetni.

dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%

Ok, idén megértem, mert vasárnapra esik, de amúgy dec24 munkanap mindenkinek. Sosem értettem mi ez a vernyogás 1-1 szakmánál. Nem csak a boltos a rendőr meg az orvos dolgozik karácsonykor, vagy szilveszterkor, hanem egy rakás másik szakma is, csak azok nem jutnak eszébe senkinek, mert nem rinyálnak.

Amúgy engem nem érdekel, ha bezárnak, sose megyek akkor vásárolni, előtte intézem. Ha valami hiányzik, akkor hiányzik, éhen nem fogunk halni semmiképp.

dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
75%

"A zárva tartó boltok dolgozói elmennek bevásárolni 24-én délelőtt a nyitva tartó boltokba?"


Igen és nem. Van a családomban több kereskedelmi dolgozó is, ők tudják, hogy mekkora a forgalom ilyenkor, hülyék lennének akkor menni bevásárolni amikor a legnagyobb a forgalom. Sokkal egyszerűbb mindent megvenni időben. (A kenyeret mindig itthon sütjük, szóval így abból biztosan lesz friss)

dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
74%
15: 24-én alig cselleng valaki a boltban (szerintem pont ezért zárnak be).
dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
59%

A bolti eladók is emberek, ők is szeretnének 24-én a saját családjukkal lenni. Ki fogják bírni a kedves vásárlók. Főleg karácsonykor mindenki előre vásárol és amit tud lefagyaszt.

Én soha nem vásároltam még dec. 24-én, nem is fogok.

Támogatom a bezárást.

dec. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%

Különösebben nem érdekel addig, amíg nem kötelező. Üzletpolitikai döntés, ehhez joguk van.


A dolgozókra háruló vélt vagy valós ünnepi terheket pont leszarom, nagyságrendekkel többen vannak a más területeken dolgozók, akiknél fel sem merül(het), hogy ne megszakítás nélküli munkarendben, ügyeletben, stb. dolgozzanak.


A vasárnapi boltzárat gyűlöltem is ezért, ahogy minden épeszű ember tette.

dec. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
78%
Nem számít. Én három hetente napi be a faluba vásárolni. Vagy havonta. Elég is.
dec. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%
17, és dolgoztál már 24-e előtt három napig 7-19-ig a a sürgin? Mert én igen. Szerinted este hét után hova menjek? A huszadikán vett kenyeret adjam 26-án a szüleimnek a káposzta mellé?
dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!