Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tanultatok meg főzni?

Hogyan tanultatok meg főzni?

Figyelt kérdés

jan. 5. 14:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Horváth Ilona, Minerva nagy szakácskönyv, újságokban található receptek alapján és részben nagymamámtól ellesve. Akkor még nem volt internet.
jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Bármilyen pontosan követem a szájbarágós recepteket szr lesz az eredmény
jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként figyeltem mamámat, anyukámat, nagyritkán főztem vagy besegítettem, aztán huszonévesen összeköltöztem a párommal, akkor bele is kellett jöjjek, addig húst pl sosem készítettem, mert vegetáriánus vagyok. Net sokat segít, barátnők is jó ötleteket adnak.
jan. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Igazából otthon szüleim mindig főztek, részt vettem benne és rám ragadt. Kamaszként előfordult hogy megkértek csináljak meg ezt meg azt, és megtanultam. Utána érettségi környékén diétáztam, és a családi konyha nem volt éppen alakbarát, úgyhogy magamra főztem. Aztán már magam tanultam receptes könyvekből, pl a Horváth Ilona féle könyv jó.


Amúgy receptes könyvből magában nehéz megtanulni, ha nincsenek meg az alapfogások.

jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Kitana. ***** válasza:
100%
Mikor egyedül laktam, kénytelen voltam. Otthon nem főztem soha, maximum egy rántottát vagy ilyesmi. Mondjuk nagyon nincs mit rajta tanulni, általában rákerestem neten, hogy mit akarok csinálni és követtem a leírtakat.
jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kislány korom óta anyu mellett álltam a konyhában. Olyan 13-14 évesen szerettem bele a sütésbe, hamar egyedül csináltam már mindent (persze kezdetben palacsinta-muffin, később torták és nehezebb desszertek) most 18 évesen már simán főzök is magamra, sokszor a családra is ha éppen van időm. Ha nem így alakult volna, jövőre amikor egyetemre megyek 250 km-re otthonról akkor muszáj lett volna megtanulnom.
jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor voltam jelen a konyhában míg anya sütött fözött, segítettem neki zöldségeket pucolni, húst aprítani,húslevest lehabozni.Így a látottak alapján " tanultam" meg.Elköltöztem és tudtam mit hogy kell csinálni.Hogy variáljak sok tiktok videót néztem ki hogy csinálja és énis kipróbáltam a videós technikáját.
jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nekifogsz és csinálod. Ennyi. Amíg filozofálsz róla és kérdezel addig csak drága workshopok vendége leszel, ahol igazi tudást nem kapsz. Én úgy tanultam meg, hogy elsajátítottam néhány alapot. Pl a pörkölt alap majdnem minden egytálétel alapja. A lecsótól a krumplipaprikásig. A pörkölt alap pedig apróra vágott, zsíron vagy olajon üvegesre sütött hagyma. S innen elkezded felépíteni: ami keményebb alapanyag annak több idő kell az teszed bele elsőként. S ez a nagy tudomány. A szakácskönyv jó alap,de ha nem akarsz sablonossá válni,hanem élvezni is akarod,akkor újítasz. Fűszerrel sokat lehet dobni a legunalmasabb kajákon is. 😉 Hajrá!!! 😊
jan. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Férjhez mentem, és a férjem enni akart. Meg én is.

Volt szakácskönyv (Horváth Ilona), aki olvasni tud, az főzni is.

jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!