Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált franciasaláta recept?

Bevált franciasaláta recept?

Figyelt kérdés
De úgy kellene nekem, hogy megvan adva a majonéz, tejföl pontos mennyisége és nem csak ízlés szerint van írva
2010. dec. 30. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig ízlés szerint csinálom én is,de megpróbálom arányokban leírni,de azért kóstold meg közbe.Leírom én hogy csinálom,mi így szeretjük,és nem teszek bele almát meg ilyeneket.

Kb. az arányok

-1kilós franciasaláta alapot főzz meg

-pucolj krumplit,vágd kockára,főzd meg,amennyit akarsz

-egy nagy doboz tejfölt keverj össze kb. 1,5-2 dl majonézzel,2-3 ek.mustárral,ízlés szerint sózd,borsozd,ha kevés ez a "szósz"alap,akkor keverj még hozzá,és forgasd meg benne a krumplit,zöldséget.

2010. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

megpróbálok arányokat irni, mert szemre csinálom, nálunk ez a recept vált be, nagyon finom.

Megfőzöm héjában a krumplit (kb 1 kg), 4 tojást. Megpucolom és kockára vágom. Ehhez megy kockára vágva kb 20 dkg párizsi, 4-5 savanyu ugorka (befőtt), 1 konzerves zöldborsó (levét öntsd le). Erre só, bors (kóstold meg). Aztán majonéz (nem kell tejföl, mert akkor hamarabb megromlik, már ha sokat csinálsz és marad). Ez hütőbe. Ha felszivja a majonézt, tehetsz rá még.

Próbáld ki!

2010. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 1:1 arányban tesszük bele a majonézt és a tejfölt. (Bár hozzáteszem, házi készítésű a majonéz is...)
2010. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy trükk, amit az esküvőnkön felszolgált francia salátában éreztem először, almadarabokat is raktak bele. Leírhatatlanul finommá és lággyá teszi az egészet.
2010. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kb:1kg Francia saláta alap

3 db alma

8db csemege uborka

6 db főtt tojás

1és fél nagy pohár tejföl

1púpos evőkanál majonéz

1 teás kanál só

1kés hegynyi bors de ez nem muszáj ízlés szerint.

Nálunk ez nagyon menő,imádja mindenki.

2010. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előző vagyok.

Ha egyébként utána nézel pontosan ezek valók az igazi francia salátába.Ez az eredeti.

2010. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cleptomaniac válasza:

Mi sokat szoktunk csinálni, de be lehet osztani a kívánt mennyiségre:

- 3 pohár 2 dl-es tejföl

- 3 ek. Globus mustár (csak mert ennek erős az íze, gyengébből pl. Lidl-ös Mikoado, több kell)

- 2 tojás

- 1 kiskanál só (bár közben lehet kóstolni)

- csipet őrölt feketebors

- és miután ezt robotgép összekavarta, teszek bele egy kiskanálnyi olajat

2010. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5 tojásból készítek majonézt. Két nagy doboz tejfölt teszek hoizzá. Ízesítme kevés citromlével,borssal,oiregánóval,annyu mustárral,hogy kellemes ízű legyen és pici cukorral.

Mireli franciasalátát vagy mexikói vegyest nem túl puhára megfőzök,és a tartármártásba keverem.

Nehá teszek bele ecetes uborkát,maradék sült húst,vagy apróra vágott sajtot. Esetleg apróra vágott főtt tojást.

Burgonyát nem szeretjük benne,de savanykás alma jó bele.

2010. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!