Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Narancsos csokis muffin,...

Narancsos csokis muffin, frissen facsart narancsból, esetleg valakinek megvan a recept?

Figyelt kérdés

A lényeg az lenne, hogy elkevertem sajnos a receptet, pedig isteni volt a süti. Azóta akárhol keresem, nem találom.

Emlékszem rá, hogy 1, vagy 2 narancs levét kellett kifacsarni és azt hozzáadni a tésztához. Nem csokidarabkás volt, hanem valamilyen kakaós masszájú a tészta.

Valakinek van esetleg ilyesmi receptje? Nagyon hálás lennék!!


2011. jan. 31. 15:57
 1/4 anonim válasza:
2011. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! nekem van egy bögrés alapmuffin receptem, amit narancslével és narancshéjjal,kakóval is szoktam ízesíteni.gyakorlatilag az alaptésztába bármit bele lehet keverni, még sárgarépásat is szoktam sütni.ha gondolod leírom szívesen./ a répásra is azt hitte mindenki, hogy narancsos:)/
2011. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első! Köszönöm, de ez nem az.. csak hasonló :( ebben nem voltak csokidarabkák.. persze, tudom, kihagyható.. de én mégis arra az omlós tésztára vágyom, mint amilyen anno volt.. de köszönöm, leírom ezt is! :))


Második! Örömmel venném a receptet, ha nem túl hosszú.. lehet az lesz a nyerő! Köszönöm neked is :))

2011. jan. 31. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:

oké, bár relatív, hogy mi a hosszú:))akkor vízszintesen írom:)

1 bögre=2,5 dl.

2 bögre liszt,másfél bögre cukor,egy bögre tejföl,2 tojás,egy csom. sütőpor

1 dl olaj.

tojás-tejföl-cukor-olaj-sütőporos liszt kikeverve.ha kakaós akar lenni, akkor plusz 2 evőkanál kakaópor.

innéttől a fantázia, és, hogy mi van otthon.

ha narancsos akar lenni, akkor alaposan sikálj le 2 narancsot. én a nagylukon szoktam reszelni, hogy jó rusztikus legyen. ha lereszelted, akkor a levét belecsavarod a masszába és a héjat is beleteszed.

én úgy másfél bögrényi darabos cuccot beletenni, ami gyömölcsdarab, szárított gyümi,dió, mazsola,csokidarabok, stb.

két ek. méz, fahéj szintén egy új íz.

ebből nekem 24 db, vagyis két tepsi szokott lenni.3/4-i töltöm a kapszlikat és először 5 percig erős lángon, majd mérsékeltenn még kb 20-25 perc. tűptóba.

de a variációk sora végtelen.

üdv.

2011. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!