Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lányok! Cseresznyés süti...

Lányok! Cseresznyés süti recept? Nem tudom milyet süssek! Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én ezt ajánlanám :)

[link]

de ezen az oldalon találsz egy rakat más cseresznyés sütit is!

sok sikert!

2011. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem rossz!De elég drága!/krémsajt,olivaolaj.../Bár azt nem írtam,hogy olcsó legyen...:)..Csak ilyen dolgaim nincsennek itthon..és ma minden zárva van..
2011. jún. 13. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a cseresznyét magozd ki és szórd meg fahéjas kristálycukorral.

közben csinálj egy bögrés tésztát, az alábbiak szerint.

a bögre 2,5 deci.

menetében írom:

2-tojás, egy bögre joghurt vagy tejföl, egy deci olaj, másfél bögre cukor. ezeket fakanállal kikevered.

két bögre lisztet és egy sütőport hozzákeversz.ha van egy kis reszelt citromhéj is mehet bele.

egy közepes tepsit kibélelsz sütőpappírral és a tészta felét beleöntöd. előmelegített 180 fokos sütőben elősütöd addig, ha hozzáérsz ne ragadjon az ujjadra. kb 10 perc.

ekkor kiveszed a sütőből megszórod a cukros cseresznyével

és befeded a maradék tésztával. nem baj, ha itt-ott kikandikál egy meggy:))

addig sütöd tovább, míg a teteje is szép aranysárga lesz, de azért a tűpróba fontos.

még melegen megszórhatod újra fahéjas cukorral, annak egy része beleolvad a sütibe.

isteni finom, kevert süti, de mégis, mint,ha két lapból lenne.

meggyel is nagyon finom, sőt almával is.

üdv.

2011. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
84%
Almás pite/meggyes pite recept! Édesanyám a hétvégén csinált, nagyon gyorsan elfogyott! Egyszerű almás pite recept, ugyanúgy csinálsz mindent, csak alma helyett cseresznye megy bele. Remélem tudtam segíteni. :)
2011. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!