Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Konyhai baki amin évek mulva...

Konyhai baki amin évek mulva is jókat kacagtok? De abban a helyzetben először nagyon gáz volt? Kezdök profik mindenkit kérdezek!

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 10:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és úgy, hogy a kezemen volt :D

(előző válaszoló vagyok)

2011. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Barátommal elmentünk nyaralni s hát főzési lehetőség is van így gondoltam meglepem egy rakott krumplival. Ismerőseim állították milyen isteni nyers krumpliból.Megpróbáltam,de se alufólia,se fedő nem volt természetesen erre akkor jöttem rá mikor beraktam a sütőbe. Ezt a krumplit végül is elneveztük válogatós krumplinak ,mert némelyik krumpli szinte nyers maradt így a kolbász és a tojás lett /maradt/ ehető. A barátom a férjem lett de a rakott krumplit utálja:-)
2011. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

egyszer kacsát sütöttem. "benéztem" a sütőbe, hogy áll a kacsa. aztán halk sercegést hallottam, de hamar rájöttem, hogy a mikrofonformájú dauerolt hajam serceg...

még szerencse , hogy a mosogató közel volt és a vízcsap alá dugtam a fejem.úgy néztem ki, mint a Pumukli:))

Akkor nem volt olyan vicces, mert másnap melózni kellett menni,az egész irodaház rajtam röhogött:))

2011. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
92%
Még 4 éve történt... Anyuék elhívták hozzánk egy régi ismerősüket, aki nekem nagyon bejött srác (35 éves). Gondoltam meglepiből főzök isteni jó pudingot, amibe minden finom benne lesz és mindenki dícsérni fog.... Nem is szóltam senkinek róla. Feltettem a tejet a gázra és bementem hozzájuk nézni a filmet. Már vagy 2-3 filmet megnéztünk, mire kiment nagybátyjám wc-re, kinyitotta az ajtót és iszonyú füst volt a konyhában. Jön be, hogy valaki valamit otthagyott a gázon.... Egyből eszembe jutott a puding, mindenki ájulgatott a nevetéstől, még a fazék is tropa lett, ki is kellett dobni. Nagyon kellemetlen volt. Azóta már összejöttünk, együtt élünk és van 1 éves kisbabánk. :)
2011. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve lasagnét akartam készíteni. Voltam olyan bátor, hogy egy új (hülye fülű) jénaiban előkészítve tettem a sütőbe. Az első alkalommal, amikor meg akartam fordítani, egy laza mozdulattal kicsúszott az egész a konyha padlójára.

No problem... lapáttal visszaraktam az egészet kicsit eligazítva a jénaiba, majd a sütőbe. Én aznap nem voltam éhes, de a többieknek ízlett. Azóta sem készítettem!

2011. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

egyszer sütötöttem (volna) életemben fagyasztoptt pizzát. a soknyelvű használati javaslat között végre megtaláltam

a HU-"tegyük a pizzát 15 percre forrró sütőbe". ennyi. na jó én be is tettem,, szépen középre a rácsra.15 perc múlva

megnéztem, a pizza minden irányban csüngött lefelé a rácsról, teljesen szűrrealisztikus formát öltve:))

pizzát sem ettem, ráadásul takaríthattam egy órát a sütőt.

azóta magam gyúrom és szigorúan TEPSIBEN sütöm:))

2011. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer őrölt szerecsendió helyett őrölt fahéjat szórtam a húslevesbe, mert egyforma tartóban vannak és összekevertem :D
2011. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

gyümölcstortához készültem elő, mindent kiraktam , ami kell hozzá. kimértem a lisztet, majd egy laza mozdulattal feltéptem a kis zacsit és beleöntöttem a lisztbe sütőpor helyett a piros tortazselét...:)

szerencsére csak 15 deka liszt, meg a zselé ment kárba.

azóta nem veszek egyforma csomagolású sütési kellékeket.

2011. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%
Fatörzstortát készítettem, mikor fiatal házasok voltunk,szerintem nagyon jól sikerült, persze a férjem nem fatörzsnek látta, hanem kályhacsőnek.
2011. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is egy pár szál hajam bánta a tapasztalatlanságomat!

Még otthon laktam, és akkor kezdett érdekelni a főzés, egyre többször figyeltem mit-hogy csinál anyukám, igyekeztem segíteni neki, tanulni tőle.

Hát egyik alkalommal sikerült úgy a gáz fölé hajolnom, hogy a leengedett hosszú hajam kicsit rövidebbre pörkölődött elől...

Azóta csak összekötött hajjal főzök!

2011. nov. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!