Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lehet az a kókuszkrémes...

Milyen lehet az a kókuszkrémes pite, ami az I Carly című sorozatban volt? Mi lehet a receptje? Esetleg valami hasonló recept?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz? :) A tésztához:

20 dkg porcukor

2 tojás

13 dkg sütőmargarin

1 kis pohár tejföl

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor

A krémhez:

12 dkg sütőmargarin

20 dkg porcukor

2 evőkanál kakaó (nem cukrozott!)

0,5 dl tej

10 dkg kókuszreszelék

Elkészítés:

A porcukrot kikeverjük a tojásokkal és a felolvasztott margarinnal. Hozzáadjuk a pohár tejfölt, a lisztet és a sütőport, és kivajazott, kilisztezett tepsibe öntjük. Addig sütjük közepes lángon, amíg szép barna lesz a teteje. Ez kb. 20-30 perc.


A krémhez összeöntjük a margarint, a porcukrot, a kakaót és a tejet, összeforraljuk. Utána a kókuszreszeléket belekeverjük, majd forrón a tésztára öntjük.


Tegnap csináltam ilyet.

2010. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hm, nem tudom, hogy ez-e a receptje, az olyan fehér volt és krémes és hasonlított egy tortaszeletre. Gondolom alol tészta, rajta kókuszkrém.

Azért köszi a receptet, ha nem is az, kipróbálom ezt is!:-)))

2010. máj. 12. 19:34
 3/7 anonim válasza:
91%

Szia! Uhh az nekem is megtetszett...

Valami hasonló lehet, szerintem is tejszínhab volt a tetején, nem tészta, bár én inkább ne a spray-s, hanem a porból tejjel felverős változatot teszem majd rá :D

A receptet itt találtam (lejjebb):

[link]


A szövegét bemásoltam ide is:

Kókuszkrémes pite:

Hozzávalók:

tészta:

190 g liszt

1/4 teáskanál só

1/4 teáskanál sütőpor

2 evőkanál cukor

115 g hideg vaj

6 evőkanál jeges viz

1/4 teáskanál ecet

Töltelék :

360 ml tej

360 ml tejszin

2 tojás

150 g cukor

65 g liszt

1/4 teáskanál só

300 ml kókuszreszelék

3/4 teáskanál vanilia kivonat vagy egy csomag vaniliáscukor

tejszinhab a tetejére


Elkészités:

Készitsük el a tésztát: Keverjük el a lisztet a cukorral, sóval, sütőporral. Morzsoljuk bele a vajat. Apránként adjuk hozzá a jeges vizet és gyorsan gyúrjuk össze. Nem biztos hogy az összes viz kelleni fog. Pihentessük a tésztát 30 percig a hűtőben, letakarva nehogy kiszáradjon. 30 perc elteltével nyújtsuk ki kör alakban és béleljunk ki vele egy kerek piteformát. Előmelegitett 200 fokos sütőben süssük aranyszinűre, majd hagyjuk kihűlni.


Töltelék:

egy közepes lábasban keverjük össze a tejet, tejszint, tojást, cukrot, lisztet és sót.

Érdemes először kikeverni a lisztet és cukrot csak a tejjel, hogy ne legyen csomós.

Alacsony hőfokon, folyamatosan kevergetve melegitsük forráspontig, de ne hagyjuk forrni. Ezalatt jól besűrűsödik mint egy puding.

Húzzuk félre a tűzről és keverjük bele a kókuszt és a vaniliát.

Öntsük a pitetésztába és hagyjuk hűlni 2-4 órán át.

Szórjuk meg a tetejét száraz serpenyőben piritott kókuszreszelékkel, és adjunk mellé tejszinhabot.

2010. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez tök úgy néz ki! :-DD Köszi!!!
2010. máj. 18. 13:44
 5/7 anonim válasza:
Szia! Majd írd meg, hogy hogyan sikerült, illetve mit kellett változtatni rajta (általában mindig kell :D) !!!
2010. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
tök jó hogy ezt kérdezted mert pont most kerestem én is mert olyan gusztán néz ki :D a felsoroltak közül melyik volt a finomabb?? :D:D
2011. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az ICarly weboldalán fennvan a recept:

[link]

Bár ehhez jól kell tudni a angolul.


DE, ha a googleba beírod azt, hogy: coconut cream pie akkor kiad egy csomó olyat.

2012. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!