Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Bizonyos vegák miért nem...

Bizonyos vegák miért nem eszik meg a tojást vagy a tejet? Mi a tiltakozásuk háttere e két termékféleséggel szemben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 08:56
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
0%
Sziasztok.A vegan azért nem eszik tójást meg tejet mert koleszterint tartalmaz.
2012. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Igaz az is, hogy így drágább a tojás. Mármint, így hogy egy kicsivel jobban vannak tartva az állatok. De például, akinek kertes háza van, az nyugodtan tarthat tyúkot, és akkor a focipálya-kert és a tájidegen tuják helyett mondjuk lehet neki otthon három vagy négy tyúkocskája, és akár valamilyen haszonnövénye is. (És így igazán nem kerül sokba a tojás, sőt, még most a kukoricát és a búzát is veszem, mert az most nincs ültetve, de így is még azt mondhatom, hogy nem kerül sokba, pedig nagyon jól vannak táplálva a pipik.) Különben, sosem értettem, hogy minek költözik kertes házba egy olyan ember, aki fogja magát, és a zöld övezetben elkezdi kiirtani az összes udvarán található növényt, hogy a helyére letéglázott "kiülőt" csináljon.


Aki panelban él, azt persze megértem, hogy miért nem tart tyúkot.

2012. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
57%

Mert az állattartás otthon és ipari szinten is rabszolgaság, és mert nem szeretném más élőlények menstruációját reggelire.

Nem vagyok marha, tehát miért igyam egy tehén tejét? Nem vagyok csecsemő, szóval emberi anyatejre sem gondolom, hogy szükségem lenne.

2012. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
tojást lehet helyettesíteni sűrűre főzött zab+víz keverékével, az is összeragasztja a sütit, ha az kell. vagy lehet tofut használni helyette. tejet szintén lehet gyártani, van egy oldal, ami leírja, hogy hogyan lehet helyettesíteni az ilyeneket.
2012. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Oszinten szolva, engem kisse taszit a tejivas. Tojast sem eszem szinte soha. Mert a gondolat, hogy honnan jon az nekem kicsit gusztustalan. En rizstejet, kokusztejet, szojatejet szoktam inni.
2012. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
25%
A növények és a gombák is élőlények...
2012. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
46%
a növények és a gombák nem képesek helyváltoztatásra, nincs szemük, szájuk, lábuk, nem szülnek gyerekeket, nem adnak ki hangokat. van egy kis különbség egy növény meg egy állat között.
2012. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
53%
Hm, az élőlény meghatározása viszont, mindegyikre ugyan az :D a növények is hoznak létre utódokat, illetve pölö a tyúkok se szülnek, sőt a növények is képesek helyváltoztatásra, persze bizonyos korlátok között, pölö a nap fele fordulnak, arról nem ők tehetnek, hogy tőlük csak ennyi telik :) és ezt nem támadásként mondom, tényleg, csak mindössze érdekel, hogy akkor most akkor mi az a meghatározás, ami alapján eldöntik, hogy melyik élőlényt kell védeni és melyiket nem?
2012. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha azöldség nem élőlény és meg lehet enni akkor a házi tyúk kakas nélküli tojását miért nem.

Az állat sincs hozzá megkínozva mert jól van tartva. Kihasználva sincs mert tojik ha kell ha nem, mónem az ember befojásolja. Csibe nincs benne.

AKKOR??

2012. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

# 18

A növények, úgy mondjuk, helyZETváltoztatásra képesek. Ami egyfajta mozgás. Helyváltoztatásra nem, mert az azt jelentené, hogy a fa gondol egyet, és elindul Vasudvard felé, hogy megölje az orkokat. =D (Jó, tudom, azok entek voltak.)


De a legjelentősebb különbség az, hogy a növényeknek nincs idegrendszerük, ezért nem szenvednek, nem éreznek fájdalmat, meg hasonlók. Persze, reagálnak bizonyos szinten a környezetükre, amint azt a helyzetváltoztatás is mutatja, de ez messze elmarad a legegyszerűbb kis rovar ingerelhetőségétől is. (Egyébként, jelenleg csak a gerinces állatokról van bebizonyítva, hogy éreznek fájdalmat. Ezért lehetséges, hogy az étkezésre szánt csigákat napokig "éheztessék", sőt, egyes helyeken són másztassák, mielőtt kivégeznék őket. Na jó, nem ezért. Mert ha bebizonyítanák, hogy éreznek fájdalmat a csigák, akkor is a haszon lenne az első, mint ez a többi haszonállat esetében is van.)


Egyébként, feljebb valaki "rabszolgaságnak" nevezte a tyúktartást. Hát, annyit elmondok, én szívesen lennék olyan "rabszolga", mint a tyúkjaim. Egész nap csak rohangálnak, vagy pihengetnek, legyeket és pillangókat kergetnek, és azt teszik, amit akarnak. Nem mellesleg, szoktam nekik "játékokat" is készíteni (például falevél-kupacot, ami a kedvencük), meg főzök is nekik mindenféle finomat. És cserébe csak a nekik teljesen felesleges terméketlen tojást veszem el. Ha az ember csak fele ennyire lenne rabszolga, akkor örülhetne. =)

2012. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!