Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Bizonyos vegák miért nem...

Bizonyos vegák miért nem eszik meg a tojást vagy a tejet? Mi a tiltakozásuk háttere e két termékféleséggel szemben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 08:56
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
nekem a főnököm és a felesége vegán, tejet, tojást nem esznek. Van olyan aki még mézet sem eszik, mert az is állattól származik. Csak az ő véleményüköt tudom megosztani, az ember nem ehet olyat, ami állat, vagy attól származik. Egy vegánnak sok érve lehet a hústalan életre, egyik, hogy egészségügyileg nem tartja ideálisnak a vegyes táplálkozást. Tisztább vegyületnek érzik a növényi alapú táplálkozást...
2012. márc. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
48%
És vajon a vegák tisztában vannak azzal h ha a méhecske nem porozná be a virágokat akkor se gyümölcs se ajándék virágcsokor nem lenne?? Ha a méz és a tojás megevése kihasználás akkor a gyümölcs megevése is.
2012. márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem csak gusztustalan az allatokat megenni. Undorritonak talalom, es en ezert vagyok vega.Gondoljatok bele a alac amitmegesztek a sajat urulekeben hempereg, meg gusztustalanul nez ki. jajj.... ez csak az en velemenyem, nem akarok senkit megbantani. En elfogadom,hogy masok esznek hust, Akkor ti miert nem fogadjatok el, hogy vannak akik nem?
2012. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

# 23

Nem tudom, észrevetted-e, de ez esetben nem a húsról volt szó, hanem a tojásról és a tejről.


(Egyébként, a malac tisztább állat, mint pl. a kutya. Én már csak tudom. A sárban is azért hempereg, hogy ne legyenek benne paraziták.)

2012. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
30%
Én elfogadom h vannak vegák. Semmi bajom velük, csak szeretek vitázni a témán. Am ha gusztustalanságról beszélünk: A növényeket trágyázzák. Az tudod mi?? SZAR Magyarul a te kajád az én kajám ürülékéből nő ki :D
2012. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Látom még mindig aktív a téma. Néhány dologban újfent hozzászólnék.

Először is a tojás koleszterintartalma nem akkora, hogy az bármiféle problémát jelentsen az emberi szervezet számára. Persze nem 30 db-ot kell megenni egyszerre, de önmagában, hogy az ember néha-néha megeszik 1-2-t, még ártalmas hatása nincsen.


2. Az állattartás nem rabszolgaság az állatok részéről. Ha az ember nem tartaná őket, meghalnának. A kóbor kutyák is elvadulva megtámadnák az embereket az utcán. A rabszolgaság igazán nem az állattartásnál kezdődik. A tojásevés pedig nem egyenlő azzal, mintha valaki menstruációját nyalogatná az ember. Bár remek hasonlat volt a havi bajhoz hasonlítani, azért ennyire végletekig menni nem kell.


3. A növények védelmében annyit, hogy bár úgy mozogni, mint az állatok és emberek, nem képesek, de amint azt valaki írja, a napraforgó is követi a Nap irányát, valamint elszórják a magjaikat, így biztosítva az utódlást. Attól, hogy nem ismerjük az élőlények ezen csoportjának teljes hátterét, még ugyanolyan létezők, mint bármi más. Sőt, az is bizonyítva van, hogy képesek érezni az ingereket is. Tehát ugyanott vagyunk. Ha leszakítjuk egy levelét a növénynek, megérzi. Ha becézgetjük, azt is. Ezt nagyon sok vega nem ismeri el, és ellenkezik ellene. De így van.


4. Milyen igaz, a malac a saját ürülékében hempereg, de a növényeket is hasonlóval trágyázzuk. Nos vannak érvek, amivel nem lehet harcolni, ha arról van szó.

2012. márc. 28. 21:50
 27/38 anonim ***** válasza:

ne vitázzatok, olvassatok:

[link]

Van olyan kertészkedés is, ahol nincs szántás, nincs trágyázás, nincsenek állatok, helyette komposztálás, mulcsozás van, meg biodiverzitás növelése. Ez a vegán permakultura.

2012. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
És a méhek???? Azokat elzavarják és kézzel poroznak be mindent v mi??
2012. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudnotok kell és ezt minden embernek küldöm ,aki nem igazán érti meg sem a vegetáriánusokat, sem a vegánokat!

Az alap problémánk egy egyszerű emberekre és a mai világunkra jellemző negatív tulajdonság: a mértéktelenség.

Naponta ezreket kínzunk és zsákmányolunk ki. Ezt le kell állítani, sürgősen. Több milliárd állatot kínoznak meg, csak azért,hogy nekünk, embereknek, valamilyen szinten jó legyen. Az összes vágóhidat be kéne zárni, mert rohadt nagy túltermelés van, ezáltal túl sok a felesleges halál. Ha ez ilyen ütemben megy tovább a tudósok 20-30 évet jósolnak az egész húsiparnak, és akkor kénytelenek leszünk teljesen lemondani a húsról. Ha mérséklettel és kulturáltan tennék ezt a rosszat, máris jobb lenne.

2012. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy tanarom anno, aki azt mondta, hogy gyerekkora ota undorodik a tejtermekektol. Persze azt nem tudom evett e hust. Undor. Vagy nem erzi tole magat jol sok ember. Egyszeruen kozerzet kerdese. De van aki ugy veli, ha mar egyszer nem eszik hust, nem eszi meg annak a reszeit sem. Ezer oka lehet. Altalaban allatvedelem, vagy undor. Nekik pontosan ugyan olyan joguk van ehhez, mint azoknak akik imadjak a tejet, meg a tojast.Cesztetes nelkul! SZerintem.
2012. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!