Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » VEgetáriánusként meghívtak...

VEgetáriánusként meghívtak minket egy iskolai szülőismerkedős szalonnasütésre. Elmennétek?

Figyelt kérdés
Nem akarok 25 idegennek magyarázkodni miért hozom a saját kajám nyárson, ill a gyerek is. (véleményeket erről nem kérek) de nem akarom hogy piszkálják, eleve nem gondolom hogy erről be kell számolnom rögtön mindenkinek.De a gyerek miatt meg lehet hogy jó lenne hogy részt vesz a mókában. Igazából nem igazán akarok menni kötelet húzni stb semmi kedvem bájcsevegni smúzolni, ez nem én vagyok, de most már a gyerek is számít.
2014. szept. 14. 14:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
VAGY fölvállalod, hoyg nem esztek húst és viszed a saját kajátokat, VAGY a gyereked lesz kiközösítve.
2014. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
de miért lenne? nem lesz ott mindenki amúgy sem
2014. szept. 14. 14:57
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ne menj.
2014. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen beteg ez a hozzáállás

"Nem muszáj mindig zabálni!"

Elmész és nem esztek. Kész.

Nem fogja senki figyelni, hogy ettetek már.

Meg amúgy sem az a lényeg.

Ha meg kérdezik, akkor azt mondod, hogy már ettetek, vagy már otthon kajáztatok.

Vagy ha akarod, akkor ingerelheted a többieket, hogy nem adsz a gyereknek húst.

2014. szept. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Elmennék ha kedvem lenne, nem magyarázkodnék.


Magam is vegetáriánus vagyok, ha valaki normálisan érdeklődik, esetleg kifejtem, hogy miért, ha nem, akkor lezárom egy "csak azért, mert"-tel.


Ha viszont nincs kedved, akkor ne menj.

2014. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Az étel sosem szokott szerepet játszani abban, hogy elmegyek-e valahova. Jelenleg majdnem teljesen vega paleo keto étrenden vagyok, nincs ezzel semmi baj, mindenhova viszek saját ételt. A keto előnye, hogy ha sok órán át nem eszem, akkor se történik semmi, van elég zsírom, amit használhat a testem.

Az érdeklődésre a "nem szoktam húst enni" válasz szerintem teljesen jó, még 100%-os vega koromban (ami sokkal egyszerűbb, nem eszel húst soha és kész) sem okozott gondot, persze egyesek bepróbálkoztak különféle állatok sorolásával, hogy azt eszem-e, de az nem az én bajom. Ha nem akarsz magyarázkodni, ne tedd, azt igen egyszerű felfogni, hogy nem esztek húst, s ha valakinek nem megy, az nem a Te hibád. Nem agyalnék ennyit.

2014. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs kedved, ne menj, nem hiszem, hogy ezért kiközösítés jár. Ha meg van kedved, ne vegye el a tény, hogy vegák vagytok. Én 6 évig voltam vega és már remekül kifejlesztettem a paratsz-detektoromat, szóval simán leszereltem azt, aki beszólt és dietetikusnak hidvén magát folyton kioktatott a fehérjékről és elmondta, hogy hamarosan nagyon beteg leszek ám. :D
2014. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem neked egyáltalán nem az a problémád, hogy magyarázkodni kéne a vegetáriánus életmódotok miatt...

"Igazából nem igazán akarok menni kötelet húzni stb semmi kedvem bájcsevegni smúzolni, ez nem én vagyok, de most már a gyerek is számít."

Szerintem neked felesleges volt gyereket vállalni, ha azt is nyűgnek érzed, hogy egyszer elmenj megismerkedni azokkal a szülőkkel, akikkel évekig közösek lesznek a problémáitok, programjaitok.

2014. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól értelmezem, a gyerekek is ott lesznek, nem csak a szülők. Ez esetben tehát nem az a kérdés, hogy neked van-e kedved menni, hanem hogy a gyerekednek van-e kedve. Ugyanis ő marad ki inkább egy összehaverkodott társaságból, nem te ha nem mentek el. Szerintem igazán meghozhatsz annyi áldozatot a gyerekedért, hogy két-három alkalommal elmondod, hogy vegák vagytok, az okoskodókat meg lerázod.
2014. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy ilyenre el kell menni, nem kérdés. Vigyél saját sütnivalót, süssetek egész hagymát meg szójavirslit, isteni kaja lesz belőle kenyérrel. A szalonnasütés csak egy apropó, nem ez számít.
2014. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!