Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a "Titokban"?

Ti hisztek a "Titokban"?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem, semmi ráció nincs benne.
2013. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 BlackSword ***** válasza:
Nem... Soha semmi nem marad titokban...
2013. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem, mert:

- csupán egy marketingfogás, ami a pozitív gondolkodást és önmotivációt csomagolja át egy kicsit;

- rendkívül gusztustalan módon terjeszti a "vádold az áldozatot" felfogást;

- minden eleme azonnal megbukik, ha akár a legcsekélyebb racionalitással gondoljuk végig.

2013. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem hit kérdése, hanem tudományos TÉNY ! A kvantumfizika bebizonyította, hogy a tudat alakítja az anyagot, ahogyan gondolkozol az válik valóra.
2013. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Előző, az egy dolog hogy a filmben/könyvben ezt mondják de attól még nem lesz "tudományos TÉNY"...
2013. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
67%

Isten létezését alátámasztották tudományosan? az is egy kérdés hogy ki hisz benne és ki nem, mint a Titok dolog. egyikhez sem kell a tudomány ha hiszel benne....

A kérdésre visszatérve, igen hiszek benne :)

2013. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Igen,mert nekem mindig bejön
2013. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
53%

Én 2X is láttam a filmváltozatot. Volt, hogy alkalmazni próbáltam, de nem olyan valószínűséggel hatott, mint akartam. Mindössze 1 esetben volt "sikeres", ami inkább tehető be a szerencsének.

Mondok 2 nagyon jó példát az egész cáfolására:


1. Ha az mondják, hogy pozitívan gondolkodj, lásd előre, hogy neked milyen jó lesz, éld át, tegyél úgy, mintha meglenne, akkor szerintem mindenki ismeri ezt az érzést, amikor lottózik. És mégis hányan nyernek vele?


2. A másik, meg hogy ha pesszimistán állsz hozzá a dolgokhoz, akkor ugye a rossz fog jönni. Személyes példám: egy szinte eladhatatlan ingatlant árultam, senki sem hitt benne, hogy valaki is elvinné. Csak az járt a fejemben, hogy ez a nyakamon fog maradni, ennek ellenére mégis akadt rá vevő.


Ami meg még rosszabb, ha valami ténylegesen életbevágó dolog kellene, hogy sikerüljön, és rezeg a léc a megvalósulását nézve, akkor állandóan azon stresszelsz, hogy nehogy rosszat gondolj, mert az fog bekövetkezni, próbálod alkalmazni a 'titkot' és csak a jóra gondolni. Ha meg a rossz mégis bekövetkezik, akkor meg ott állsz reményvesztetten, terv nélkül. Ez egy szinten már agymosás is.


Végeredményben a hit sok erőt ad, ezt a 'titkot' valószínűleg az ateistáknak találták ki, a kereszténység és más vallások alkalmazzák régóta. Viszont a meggondolatlan, vak hit nem vezet előre.

2013. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok véleményt.

én rendíthetetlenül hiszek benne, és nagyon sokszor be is jött.

2013. aug. 4. 11:34
 10/14 lowriderGirl ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!


Én hiszek benne, nekem eddig csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.


A lottózós példára annyit mondanék, hogy szerintem senki nem HISZI és ÉRZI igazán komolyan, hogy nyerni fog (pedig elviekben ez a kulcsa), csak reméli. Meg ez amúgy is egy elég közhelyes példa, igen sok ember áhítja egyszerre ugyanazt a célt...


Lényeg a lényeg, hogy ha nem is törvényszerűen igaz, arra mindenképp jó, hogy pozitív gondolkodásra buzdítsa az embereket. Ha valaki nem tud már hinni semmiben, épp ideje, hogy elkezdjen hinni önmagában.

2013. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!