Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy ha vérátöm...

Lehetséges az, hogy ha vérátömlesztést kapok akkor a természetem olyan lesz mint azé az emberé akitől a vért kapom? Akkor ő a rokonom lesz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 08:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

nem is tudod kitől kapsz vért akkor honnan tudod? :D


csak bebeszéled magadnak...


a személyiségben előforduló változások (pl szerv csere) meg magának a beavatkozásnak köszönhető, mint ahogy akkor is megváltozik a személyiség, mikor kiderül a betegség...


pl ismerösöm 24 éves férfi, az egyik vesélye teljesen leállt a másik épphogy müködik. a betegség eredménye: álladnó frusztráció, hiszen sok mindent nem tehet (nem tud ) megtenni mint az előtt. ez a frusztráció állandó feszültséget kelt benne, így folyton morog a legkisebb apróság miatt is.. Nyilván ha meg kapja a vesét, újra viszonylag teljesebb életet tud majd élni, így a frusztrációja is eltűnik majd

2013. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
De honnan tudod, kitől kaptad a vért? Azt egy zacsiban hozzák... Bebeszélni meg mindent lehet.
2013. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
3%
Én az egyik ismerősömtől kaptam vért és a természetem olyan lett mint az övé. Sokkal önzetlenebb lettem, régebben nem szerettem a nagy családi összejöveteleket most pedig alig várom, hogy legyenek amíg a családom többi tagja teljesen az ellentétem.
2013. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Kérdező, a vér nem hordoz semmiféle olyan anyagot, ami végleges vagy akár csak hosszabb távú változást idézne elő az ember pszichéjében. (rövid távon meg szinte természetes, hogy változik, hisz a vérszegénység javulásával az agy több oxigénhez jut, elmúlnak az oxigénhiány agyi tünetei...)

Viszont egy súlyos betegség, halál-közeliség átélése szinte mindenkinek megváltoztatja az élethez való hozzáállását, átértékeli a dolgokat, változik az értékrendje, az élethez való viszonya, ez meg tök természetes.


Ami meg itt felmerült az izlésről, meg a táplálkozásról: mivel az élőlények (így az ember) tápanyag-szükséglete változik az életkorral, ezért az is tök természetes, élettani jelenség, hogy az embernek időről időre változik az ízlése, a szervezete jelzi, hogy mire van szüksége.

(ez MINDEN élőlényre jellemző, nem csak az emberre, a viziteknősök is pl. életük első szakaszában szinte kizárólag hússal táplálkoznak, majd az életkoruk előrehaladtával egyre több növényi táplálékot kívánnak)

2013. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
#13, na tessék, a tipikusnak mondható példa... a vértől ilyen nem lesz soha, viszont egy súlyos betegség átélésére majdnem mindig így reagál az ember, leértékelődik a hajtás, a birtoklás vágya, az önzés (az utolsó ingen nincsen zseb - mondja a svájci) és felértékelődnek az emberi viszonyok, és az élet apró örömei.
2013. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
én nem kaptam vérátömlesztést mégis az utóbbi félévben folyamatosan halat eszek, pedig még a szagától is rosszul voltam eddig...
2013. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!