Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Boszorkányság, boszorkányok (? )

Boszorkányság, boszorkányok (? )

Figyelt kérdés

sok kérdésem volna 1.Mi kell ahoz hogy boszorkány legyek?

2.mi is pontosan a külömbség a boszorkány és a wicca között?

3.mi is a fekete mágia és a fehér mágia?

4.vannak boszorkány csoportok magyarországon?

5.a boszorkányokat felavatják,vagy mi?

6.mik az alaovető boszorkány-kellékek?


a hülye válaszokat kérlek mellőzétek mivel NEM A PHSIHOLÓGIÁRÓL JÖTTEM és aki csak azért ír hogy kigunyoljon annak mi helye ebben a témakörben

bocs a durva szavakért!!!

köszi előre is



2012. júl. 4. 00:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

"Mi kell ahoz hogy boszorkány legyek? "


Nőnek kell születni és azon belül nem muglinak.

2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Ráth-Vég István könyvei nagyon jók ! Nem tunátok linkelni ? Hollehet olvasni neten ?
2012. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
A wiccák állításuk szerint modern boszorkányok, de a középkori boszorkányképhez kevés közül van. A wiccák egyfajta képlékeny vallás követői, míg a középkori boszorkányokat azzal vádolták hogy démonokkal paktáltak, és így jutottak az erejükhöz. A fekete és fehér mágia között a különbség javarészt a szándékban van. Minden önző, vagy másoknak bármilyen módon kárt okozó cselekedet fekete mágia(még a gyógyítás is, ha az illető nem egyezik bele) Boszorkányokról nem tudok, azok inkább a diabolisták akik démonokkal igyekeznek paktálni, wicca covenek, csoportok viszont szerintem minden nagyvárosban akadnak bőven. A wiccáknak vannak avatásaik, a tradicionális boszorkány meg egyezséget köt a démonnal. A kelléktár a wiccáknál az athame, tudtommal ez a legfontosabb, de van jópár,mert a wiccák elsősorban rituális mágiát igyekeznek folytatni. A démonos boszorkánykal pedig a démon mondja meg mit köll használnia. Zanzásítva kb ennyi
2012. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%
Rejtelmes, te nagyon jó meséket találsz ki :)
2012. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Én is szeretem hallgatni :)
2012. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nemtudom, a wiccák konkrétan léteznek, mégha a képességeiket nem is vesszük számításba. A többi pedig a középkori babonavilág, ami annyira beleitta magát a vallásba hogy több tízezer embert megégettek miatta. Szerintem elég szar mese az ilyen...Attól hogy ti nem néztetek még utána, hogy mivel vádolták régen a boszorkányokat(a fent leírtakkal) attól én még megtehettem, nem?
2012. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
4%

"NEM A PHSIHOLÓGIÁRÓL JÖTTEM"



Te boszinak születtél, mert ez boszorkányosan jó beszólás volt:D

Hol van az a phsihológia? Közel van a pszichiátriához, és van-e valami köze a pszichológiához?

2012. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

bocs, félreírtam komolyan mondom néhányan úgy beszélnek mintha sosem hibáztak volna

tévedni emberi dolog!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 6. 23:16
 19/32 anonim ***** válasza:
20%
Egy boszorkány nem tévedhet!!!
2012. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
50%

Ajánlom a wicca.hu oldalt, ahol a fórumon normálisabb válaszokat kapsz, mint itt :)

Egy szabály: Nem minden boszorkány wicca, és nem minden wicca boszorkány.


És válaszolok a kérdéseidre a legjobb tudásom szerint. :)

1. Érezd és valld magad boszorkánynak. (Nyilvánosan nem kell, csak magadnak)

2. A boszorkány "varázsol, praktikát gyakorol", a wicca egy vallás.

3. Nincs fekete és fehér mágia. Csak mágia van, amit használnak jó és rossz dologra egyaránt.

4. Vannak boszorkány és wicca csoportok Magyarországon, de nem fogod őket megtalálni. :)

5. A wiccáknál van beavatás egy bizonyos szint elérése után. Ez nagyon sok tanulást igényel.

6. Az attól függ... gyertya, füstölő, só, víz, edény, tőr (athame) stb.

2012. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!