Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Boszorkányság, boszorkányok (? )

Boszorkányság, boszorkányok (? )

Figyelt kérdés

sok kérdésem volna 1.Mi kell ahoz hogy boszorkány legyek?

2.mi is pontosan a külömbség a boszorkány és a wicca között?

3.mi is a fekete mágia és a fehér mágia?

4.vannak boszorkány csoportok magyarországon?

5.a boszorkányokat felavatják,vagy mi?

6.mik az alaovető boszorkány-kellékek?


a hülye válaszokat kérlek mellőzétek mivel NEM A PHSIHOLÓGIÁRÓL JÖTTEM és aki csak azért ír hogy kigunyoljon annak mi helye ebben a témakörben

bocs a durva szavakért!!!

köszi előre is



2012. júl. 4. 00:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
8%
Ez valami szerepjáték?
2012. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
37%

1.ahhoz hogy boszi légy az erő birtoklása szükséges!

2.nem külömbség hanem fajtája!

3.a fekete a gonosz a fehér a jó!

4.valószínüleg igen az egyik b.nőm is az!

5.igen különböző próbákat kell kiállni(de csak a feketemágiáhot!)

6.a bájitalok hozzávalói és a pálcák!

2012. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
84%

21 évesen bennem is pont így fogalmazódott meg az igény, hol tanulhatnék boszorkányságot.. Azóta jó sok víz lefolyt a Dunán, ki is derült már, hogy nem boszorkánynak születtem, de valóban tudásra szomjaztam, szomjazom, még most is :))


Ha valaki boszorkánynak születik, már gyermekkortól elkezdik tanítani női ágról: gyógynövényekkel foglalkozni, természetgyógyászatra stb.


Szerintem ne korlátozd le magad boszorkányként / Wiccaként. Tanulj sokat, láss, érezz, néhány év múlva kiderül, mi sül ki belőle :)

2012. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
21 évesen még hiszel a boszorkányokban? A mesék nem a gyerekeknek készültek?
2012. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Zsizsik666 ***** válasza:

1. Születni kell, és ez még nem elég, állandóan tanulni is kell, (valamilyen szinten elsajátíthatod a boszorkányságot akkor is, ha nem erre születtél).

2. A wiccában vannak szabályok, szeretet, megértés, "Tégy, amit akarsz csak ne árts senkinek", stb. A boszorkányságban önmagában nincs megadva semmiféle erkölcsiség, a boszorkányság "csak" létezik. Ezen belül a wicca egy erkölcsi irányzata.

3. Semmi, csak mágia van, amit felhasználhatsz külömböző célokra.

4. Vannak.

5. Felavathatják, pl a wiccában, de alapvetően nem kell semmi "felavatás", amúgy is beavatásnak hívják.

6. Semmik. A mágiához csak a "belső erő" kell. Nincs olyan hogy alapvető kellék, max. ágazatokon belül.


Ez: "PHSIHOLÓGIÁRÓL" fiziológia vagy pszichológia akar lenni? :( Egyik sem értelmes, esetleg pszichiátriáról lehet jönni... Amúgy ha már itt tartunk, ha boszi akarsz lenni, először tisztában kellene lenni a lélektannal valamilyen szinten.

Lélektan =pszichológia.

2012. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Won ***** válasza:
89%

Én wicca vagyok, nekem privátban küldhetsz néhány kérdést, amire kíváncsi vagy. :)


Üdv.: Won

2012. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

boszorkánynak lenni annyi mint meglátni azt ami mások előtt rejtve marad és a saját szabályaid szerint élni lehetőleg úgy hogy azzal ne sérts másokat.

én sosem egy könyv alapján leírt igézetek alapján varázsolok.

sokszor elég ha csak nagyon erősen kívánok valamit és nagyon jól megfogalmazom magamban.

bár ezzel vigyázni kell mert ha van érzéked rá vagy hogy mondjam akkor a rossz dolgok is nagyon durván összejönnek (ahogy sajnos nálam is).

megfigyeltem hogy az intenzív érzelmek (pl. harag) felerősítik ezeket a kívánságokat

ezen kívűl jósolni szoktam kártyából, ami szinte mindig bejön

2012. aug. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%

A boszorkányság elég tág fogalom, szivi.:)

Nevezd meg, hogy milyenfajta boszorkány:)

2012. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

ha érdekel a dolog, írj: boti767@citromail.hu

:D

2012. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Pali1977 ***** válasza:
100%

1. Tanulj, olvass, meditálj! (könyvet én is tudok ajánlani, vagy küldeni és ez pedig Elieen Holland: Boszorkánypraktikák)

2. A wicca egy "irányzat" amit Gardnertől ismerünk, persze előtte is létezett már csak Gardner attól tartott, hogy kihal a wicca "vallás" és megszegte az igéretét és írt róla, ettől kezdve tanítványok özönlöttek a kovenbe.

3. Fekete mágia az mindig az ártásról szól, míg a fehér a gyógyításról segítőkészségről.

4. Tudomásom szerint léteznek, de erről nem tudok túl sokat, próbáld meg a Googleban.

5. A kovenekben van bizonyos beavatási szertartás, ami kovenenként változik.

6. Nem írom le, mit mire használnak csak felsorolok párat:

- athame (általában kétélű tőr)

- Kehely

- Üst

- varázspálca

- kard

- oltár

- füstölők

- gyertyák

- árnyak könyve (saját magadnak kell elkészítened!)


Az összes tárgy helyettesíthető a háztartásban fellelhető dolgokkal (például az athame-t egyszerű késsel az üstöt egy fazékkal, kelyhet egy mozsárral vagy talpas pohárral)


Árnyak könyve: Lehet egyszerű füzet is. Oszd mondjuk három részre:

- mágiával kapcsolatos alapismeretek

- Megfelelések

- varázslatok. (Persze ez csak javaslat, a Grimore a tied, azt írsz bele amit akarsz, vezethetsz bele álomnaplót és bármit ami a fejlődésed szolgálja)


Na azt hiszem, nem hagytam ki semmit :)

2012. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!