Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha hiszel a halál utáni...

Ha hiszel a halál utáni létben, szerinted mi történhet miután meghaltunk?

Figyelt kérdés
Aki nem hisz ilyesmikben, az lécci ne írjon! :)

2021. márc. 29. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Beszélgettem egy ilyen emberrel aki erre azt mondta hogy"Semmi " nem tudunk róla, de utána feltámadunk

én nem értek ehhez xd szerintem ha meghalunk akkor megrohadunk

2021. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Olyan, mintha mélyalvasban lennél, nem tudsz magadról semmit.
2021. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
79%

Én hiszek a halál utáni életben, de pontos elképzeléseim nincsenek. Bár katolikusként nevelkedtem, mára már sok mindent megkérdőjelezek a vallással kapcsolatban, úgyhogy nem feltétlen hiszen el, hogy aki nem a biblia tanítása szerint élt az a pokol a jut, mindenki más a mennyországba. Bár maga a pokol-mennyország számomra elfogadható elmélet, de azt nem gondolom, hogy csak azok kerülhetnek a mennybe, akiket az egyház elfogad. A nem elfogadottak alatt értem a homoszexuálisokat például.

Remélem érthető volt:)

2021. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek benne, de gözőm sincs.
2021. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudja senki,de valami biztos van utánna....
2021. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Ennek a folyamatnak megvan a pontos leírása, a teozófusoknál megtalálod.

Hinni sem kell benne, annyira jól kutatott és dokumentált terület a halálközeli élményeké.

2021. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A teozófusok.
2021. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Igazából a születés előttről sem emlékszünk semmire, a halálból meg még nem jött vissza senki, hogy elmesélje... a halál közeli élmény, meg nem ugyanaz, azzal is meg lehet magyarázni, hogy csak álmodta az illető, bár mindenesetre nagyon érdekesek a beszámolók. Én nem hiszek a tüzes kárhozatban, de abban se, hogy majd valami jobb helyre kerülünk, annak ellenére, hogy én is katolikusként nevelkedtem. Ez az egész visszakanyarodik kicsi ahhoz, hogy végülis melyik vallásnak van igaza? Személy szerint én a reinkarnációban szeretnék hinni. Az valamiképp megnyugvást jelent nekem. Elvileg a halál után van 6 hete a léleknek feldolgozni a be nem fejezett ügyeit, aztán ha sikerült, akkor jön a megtisztulás és újra leszülethet egy testbe vagy épp jobb helyre kerül, vallása válogatja, de érdekesnek tartom, hogy ez a hat hét több helyen is feljön, bár nem tudom miért pont 6 héthez van kötve az egész, szerintem sokkal logikusabb, hogyha szimplán akkor lép tovább a lélek, ha készen áll rá, miért is lenne ehhez időkorlát? Egy másik, számomra fontos kérdés, hogy a jó elnyeri a jutalmát, de mi van a rosszal? Szerintem erre is a reinkarnáció teóriája adja a legjobb büntetést, hisz megkapja az új esélyét, csak szimplán valami nyomorúságos testben.

Persze, ez egy olyan kérdés, amire a legvégén mind megtudjuk a választ, ebből nem marad ki senki - és ebbe elég hátborzongató belegondolni. Erre nincs logikus magyarázat, ezek csak teóriák, számomra pedig a reinkarnáció teóriája a legmegnyugtatóbb.


Kérdező, te miben hiszel/szeretnél hinni?


Ui: nyugodtan le lehet pontozni, a válaszaim hasznosságának a rátája kibírja, de attól mert más a véleményetek, szerintem tökéletesen válaszoltam a kérdésre :p

2021. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Dr. Michael Newton: Lelkünk útjai című könyvéből megtudhatod.
2021. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek benne.Nem véletlenül vagyunk itt szerintem.A valóság szerintem teljesen más mint amit mi érzékelünk belőle.Ezért is hívják ezt a helyet árnyékvilágnak.Jézus is azt mondta,hogy az királysága nem e világból való.Nekem is volt már olyan tapasztalásom - bár nem halál közeli élmény - ami azt bizonyítja számomra,hogy mi itt jól át vagyunk verve.Persze nem rossz értelemben.Ez amit mi látunk,hallunk,érzünk csak a jéghegy csúcsa.Én úgy képzelem ezt el,hogy ilyenkor kitágul a tudat és olyan képességeid lesznek amiket eddig nem tudtál használni mert le voltál korlátozva.Ilyen a jövőbelátás is.Volt már,hogy olyat álmodtam ami másnap megtörtént,és nem csak nagy vonalakban,belemagyarázva a dolgokat,hanem precízen,részletekbe menően ugyanaz történt.Szóval nem sokat tudunk mi ,hogy mi hogyan is működik ezen a helyen.
2021. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!