Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok arról ha a...

Mit gondoltok arról ha a lélek is meghal?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 01:53
1 2 3
 11/21 homo ludensz ***** válasza:
Most néztem végig az előtted hozzászóló ajánlott videóját és csak javasolni tudom neked is hogy szánj rá időt és nézd végig és azután tegyél sommás kijelentést a lélek fogalmáról.
2016. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem, az ember halála után a lélek nem hal meg.

Gondolj bele, szokták mondani hogy az "Isteni szikra" benned lakozik.

Az az "Isteni szikra", amiről beszélek az maga a lélek.

A test (fizikai tested) az csak egy "tároló".

Magába foglalja a lelket, tudatot és az egót (egó=szellem).

Azt nem állítom, hogy a lélek halhatatlan.

Biztos vannak olyan helyzetek, amik úgy megterhelik a lelket, hogy vagy beleroppan vagy küzd tovább és fejlődik/tapasztal.

Láttam, hogy valamelyik válaszadó írta, hogy reinkarnálódik a lélek.

Ez teljes mértékben igaz (kivétel ha a lélek úgy dönt, hogy kihagy egy reinkarnálódási ciklust).

A lélek , azért válallta fel azt, hogy egy fizikai testet öltsön, hogy megtapasztalhasson mindent, amit csak lehet érzelmekben/érzésekben egyaránt.

Ez a lélek fejlődésének útja.

Elnézést ha kicsit eltértem a témától és a félre értések elkerülése érdekében, ez csak az ÉN meglátásom.

2016. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Nemes Zoltán ***** válasza:

A tudomány jelenlegi állása szerint nagyon is meghal.

Ha változás lesz erről a kérdésről, a megfelelő hivatalos fórumokon majd olvashattok róla.

Addig is ha valaki túlélné a halálát feltétlenül kísértsen nálam, és ha ez megtörténik hát majd írok ide pár sort arról hogy tévedtem:)

2016. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem hal meg.
2016. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 homo ludensz ***** válasza:

A tudomány jelenlegi állása szerint....? A testre bizonyosan igazolt tézisei vannak mert a test anyag. Matéria tehát materiálisan indul mindent megvizsgálni és dokumentálni. Ezeknek az eredményeivel áll hozzá vizsgálgatni az embernek mint szociális lénynek az egymáshoz és a társadalomhoz való viszonyát.

A tudomány számára ami nem mérhető,tapintható, bármikor reprodukálható stb. az nem létezik. Ilyen nem létező a lélek(psziché) is bár egyre többen ebből profitálnak. Iparág alakult ki a nem látható,nem mérhető,nem tapintható igazából meg sem határozható fogalom a lélek (psziché) istápolására,gyógyítására. Esetleg az elhalt lélek is kérhetne a nemlétéről igazolást mivel élőként elismerték?

2016. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 csatrad ***** válasza:
Szerintem az eg vilagon semmi jelentosege sincsen. Kivéve ha az időt is számításba veszed, de akkor meg amiatt bankodsz, teljesen mindegy akkor, bogy test lelek, vagy tolbetét.
2016. jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Bordás Béla válasza:

Ha meghal a "lélek", akkor következik a "remény"!

Ugyanis azt szokták mondani, hogy a remény hal meg utoljára!(o:

A vallásos emberek szerint pedig a lélek soha nem hal meg! Szerintem pedig ha túl sokat foglalkozol a lelkeddel, akkor előbb vagy utóbb megbetegszik a tested. (És fordítva is igaz) Szóval ne sokat foglalkozz csak az egyikkel, hanem mindkettőt "tartsd karban"! Ne hagyd, hogy csak az egyik irányítson, mert akkor olyan "kérdéseket" fogsz feltenni másoknak, amikre ők sem tudják a választ!

Foglalkozz a "földi" dolgokkal, és tégy lelkiismereted szerint! Akkor nagyot nem tévedhetsz!

2016. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

A könyvesboltokban is elérhetőek olyan könyvek, amelyek arról szólnak hogy "túléltem a halálomat" a neten pedig rengeteg TAPASZTALAT VAN mennyről és pokolról!

Jó, hogy feltetted a kérdést, de lényeges arra válaszolnod, gondolkoznod, kutatnod, hogy KICSODA az akitől az életed származik?!

Ő az Isten ! Kinyilatkoztatta magát Jézus Krisztusban, és megmutatta az utat is a mennybe, ami BIZTOS hogy nem lesz unalmas, hiszen egy új világot is fog a végén teremteni - Ez is benne van a Bibliában.

Ez nem "hit" kérdése, erről meg lehet győződni, hiszen többszáz olyan dolog van az Ószövetségben ELŐRE MEGÍRVA, ami beteljesedett! és még mások, amelyek be fognak teljesedni.

Isten a Teremtőd azt akarja hogy találd meg a boldogságot, és az utat meg is mutatta :) Járj sikerrel!

2016. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem most volt nyáron egy ismerősőm komában napokig. Olyan másvilági dolgokat mesélt, hogy csak lesett mindenki amikor találkoztunk vele. Szóval van lélek, elpusztulni elpusztulhat, de nagyon spéci feltételek mellett.


A lélek létezésének célja a fejlődés, "a nagy kozmikus játék" aminek keretében visszatalálunk a forráshoz a teremtőhőz. A test csak egy eszköz hozzá, mint egy busz ami a célba visz, ennyi.


A legnagyobb bűnösöket úgy bűntetik, hogy kőbe zárják, mint pl. a bajszos osztrák festőt is. A kőbe nem tudsz fejlődni, se megmozdulni, és több tonnányi teher présel minden egyes másodpercben!

2016. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem a lélek sem más , mint energia . Az energia meg nem vész el , csupán átalakul -.
2016. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!