Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » "Lelkünk útja" rajongók mit...

"Lelkünk útja" rajongók mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem az első részt nagyon lelkesen, tetszett is nagyon érdekes, de mikor az öngyilkos Ross Feldon történethez értem azért rögtön rákerestem a neten, mert egy ilyen személy nagyon könnyen megkereshető. És láss csodát nem találták nyomát sem, pedig elég alaposan lenyomozta valaki a reddit-en.

[link]


Eléggé csalódott vagyok, csak kíváncsi lennék más aki hitelesnek tekinti a könyveket mit gondol erről a dologról.



2017. jan. 20. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam részletesen.

A kutató azt írja, hogy a fő bizonyítéknak azt tekinti, hogy nincs említés az adott környéken (Oklahomában) Ross Feldon öngyilkosságáról az újságokban.

Ha figyelmesen elolvasod a Newton-könyv idézett részletét, akkor kiderül, hogy nem is állít olyat, hogy az illető Oklahomában lett öngyilkos, ahol praktizált. Sőt, mivel az kiderül, hogy egy hotelszobában lett öngyilkos, ebből számomra az következik, hogy pont nem a lakóhelyén tartózkodott az öngyilkossága idején, hanem éppen utazott valahová. (Az öngyilkosság említésére vonatkozó kutatás azonban kizárólag Oklahoma területére terjedt ki.)


Azt a kutató is elismeri (teljesen korrektül), hogy nagyon kevés információ állt rendelkezésére kutatáshoz, és hogy az adott időszakra vonatkozó lakossági összeírás tűzben megsemmisült.


Több irányban indult el, de szerintem pont a kezdeti lépés volt hibás, tehát feltételezte, hogy az illető Oklahomában lett öngyilkos, holott erre semmi nem utal (sőt, épp az ellenkezőjére lehet következtetni).


Az írás végén pedig azt is jelzi, hogy egyértelmű bizonyítékot (vagy annak hiányát) csak további, jóval alaposabb kutatás során lehetne nyerni (nem vizsgálta még meg a bírósági dokumentumokat, illetve a szomszédos területek újságcikkeit - bár szerintem az öngyilkosság igazából bárhol a világon lehetett, annak helyszínére semmilyen utalás nincs).

2017. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat és az érvek amiket felhozol az mind igaz és helytálló, maradéktalanul megállapítani a személy létezését vagy nem létezését tényleg képtelenség pusztán ennyiből, csak szerintem nagyobb az esélye annak, hogy egy ilyen foglalkozású embernek valahol valamilyen nyilvántartásban, listában fel kellett volna bukkannia már egy ilyen keresésben.


Az egyetlen ami inkább engem is még kételkedésre késztet az az, hogy ha a szerző szándékos kitalációja lenne a dolog akkor valószínűbb, hogy egy olyan nevet használt volna akinek utánanézett és valóban létezett is. Vagy esetleg a hipnotizált személy találta ki és a szerző is átverés áldozata? Nem tudom. Ez a momentum mindenesetre nagyon elbizonytalanított az egész témával kapcsolatban.

2017. jan. 25. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!