Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valószínűleg megszállt egy...

Valószínűleg megszállt egy külső entitás. Kihez forduljak segítségért, hogy ne nézzenek elmebetegnek?

Figyelt kérdés
Ez még gyermekkoromban történt, de egyre komolyabb pszichés problémáim vannak emiatt. Úgy érzem, hogy ketten vagyunk egy testben, de Ő nem ártani akar nekem, sőt én engedtem meg hogy a lelke a testemben "élhessen". Viszont nem életünk egy testben és ezzel mindketten tisztában vagyunk. De azt már nem tudjuk, hogy melyikünk kicsoda és ezért nem tudja elhagyni a testem. Mert ahhoz, hogy szabadok lehessünk, meg kell halni a fizikai testünknek, amiben élünk. Attól félek, ha ezt elmondom egy szakembernek (pszichológus/ pszichiáter), nem fognak hinni nekem és azt hiszik megőrültem. De ez nem így van és több bizonyítékom is van rá, hogy ez áll a problémák háttérben.

2023. nov. 24. 08:56
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ahogy gondolod, te viszont nem sokat értesz a pszichiátriához.
2023. nov. 24. 16:23
 12/32 Darius- ***** válasza:
47%

Nyilván az ezotéria kategóriában nem sokan kíváncsiak a pszichológiai és egyéb dolgokra, a kérdező nem abban a kategóriában kérdezett, ahol ezek vannak, írom annak, aki írt eddig. Ilyenkor vetődik fel a kérdés ki a troll és miért van itt, ah nem hisz az ezotériában.

Amulettekkel, erős akarattal lehet védekezni démonok ellen. Nem tudja megszerezni a lelkedet, ha te nem hagyod, viszont praktikákat bevethet ennek érdekében.

2023. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 LeonScottKennedy ***** válasza:
77%

#12


"Amulettekkel, erős akarattal lehet védekezni démonok ellen."


És itt kezdődnek a barbarisztikus agymenések.


"Nyilván az ezotéria kategóriában nem sokan kíváncsiak a pszichológiai és egyéb dolgokra"


Mármint valóságon alapuló dolgokra? Mert a mentális állapot, amit a kérdező megfogalmazott egy nyilvánvalóan komolytalan kérdésként egyértelműen egyfajta személyiségzavart ír le. A lelkizős része már csak a képzeletének a hozzáköltése. Amit te írsz, amulettek meg démonok, rendkívül felelőtlen, etikátlan és ignoráns. Ha a kérdező valóban személyiségzavarban szenved, akkor a legjobb, amit tehet, hogy felveszi a kapcsolatot egy neurológiai szakemberrel. Nekik éppenséggel van esélyük segíteni a helyzeten, ellenben az amuletteiddel. Azt állítani, hogy ez egy démoni hatás, és még neked álljon feljebb... ezotéria ide vagy oda, ez egy abszolút tudatlanságra utaló álláspont.

2023. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
60%

1. van rá példa h az ikertestvérek közül az egyik elhal a méhben vagy belenő a megszülető tesrvérben.(van h fizikálisan mondjuk az ember nyakában van egy dudor és abban fogakat és csontokat találnak stb.) Mi négyen lettünk volna. Ketten felszívódtak, ketten megszülettünk. Két petéjűek vagyunk, tehát egy egy méhben egy egy felszívódott, egy egy megszületett. A megszületett hugom eléggé tudathasadásosan viselkedik. őt érdekelte mindig is az ezotéria. Mégis felbőtt korunkra én tapasztaltam a természet feletti dolgokat.


2. Nos fura nekem az, hogy azt állítod h te engedted be és ő is segít és te is segítesz stb.

Általában a tudathasadásos emberek azt vallják h a másik gátolja őket. Volt egy hírhedt kétarcú ember, neki hátul a fején is volt arca. Élet képtelen volt, mégis azt álította a férfi h esténként azt akarja, hogy megölje magát és sok negatívumokat mond neki. Egy orvos sem hitt neki és lelötte magát.


3. Furcsa h ő benned akart leszületni a te testedben és most a fizikai léttől meg akar szabadulni.


Mondjuk, hogy hiszek neked. De nem gondolod, hogy ő is olyan, mint a kétarcú férfi esetében a második arc, az ikertestvér, aki valójában nem akar neked segíteni csak tönkre akar tenni téged és azt akarja h megöld magadat?


Beszélgess el vele, mert szerintem irigyli, hogy te leszülettél a saját testeddel, lelkeddel és volt bőven erőd az ő lelkét is beengedni. Ezt irigyli és már nem akar úgy élni, hogy te is élsz és inkább megölet téged, hogy öngyilkosság révén ne tudj újjá születni újra.

2023. nov. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam az egészet, de nem tudom mit kéne segíteni.


"szabadok lehessünk"

Esetleg ez?

Szabadok akartok lenni úgy, hogy nem kell megölnöd a testeteket?


Én azt látom, hogy ő te vagy. Ha a személyiségetekre tekintek, ugyanazt a valakit látom.


Mintha te az életre lennél jobban ráállva, ő meg a belső megélésre. Ezért tűnhet, hogy meg akartok szabadulni a testedtől. Ha belegondolsz, látni fogod, hogy te is így gondolod ezt magadnál, ő csak ezt jobban tudja, tisztábban érzi. Ettől még ez tévedés.


De nem is akarok kutakodni. Nem tettél fel semmilyen normális kérdést. Nem tudom miben kéne segíteni, és nem feladatom tudni jelenleg. Ha segítséget szeretnél, akkor kérj segítséget valamihez, ne csak azt mond, hogy "segítsen valaki". Miben? Mi a célod? Mi a baj, amit meg akarsz oldani?


Ha szeretnéd, írj rám, de már így is érzem, hogy rám szólnak, ne kutakodjak benned.

2023. nov. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem lehetséges az, hogy valamiféle kettős személyiséget sejtető nyelvi csapdába estél?

"...mert így nem élhetünk teljes értékű életet." Ezt például melyikőtök mondja?


És miért gondolod (gondoljátok) azt, hogy nem? Csak azért, mert nem értek el együttesen "komolyabb" sikereket az életben? Ne hidd azt, hogy ezzel csak Te, azaz Ti vagytok így. Az életben elért eredményeink független attól, hogy hányas személyiséget vélsz megélni. Kifogásnak, az egyéni, saját felelősség áthárítására tutira megfelelő és használható... ez igaz. Remélem, nem erről van szó.

Tehát akkor most tételezzük fel, hogy nálad minden oké. És egyébként egy mondhatni sikeres ember vagy úgy egyébként.


Na akkor most figyelj!

Ismered e mondásokat (szállóigéket) biztos: "- Ne hazudj önmagadnak!" vagy "Vigyázz magadra!" Ilyenkor... Ki hazudik és kinek? Vagy.. Ki vigyáz önmagára?

Szerinted? Mert ha ÉN nem vagyok KETTEN, akkor ugye ez lehetetlenség.


Ahhoz, hogy hazudhass önmagadnak... ahhoz kell egyszer valaki, aki hazudik és kell egy másik valaki, akinek hazudik. Így lesz pillanatok alatt kettős személyiség mindenikből, aki csak e nyelvi allűröket komolyan veszi.


De mondják úgy is: A nyelv(használat) játszik velünk. Veled, velem, bárkivel.


Ám... ha Te annyira nagyon RAGASZKODSZ ahhoz az elképzeléshez, amikről írtál is... akkor én sem tudok mást ajánlani, mint egy rátermett szakembert.

Ha nem annyira ragaszkodsz... ami sokkalta természetesebb állapota az embernek, akkor van esélyed azt belátni, hogy egy testben NEM lehetséges két lélek, vagy személy(iség). Vagyis NEM Te vigyázol Önmagadra, hanem Te magad vagy a vigyázás.


Persze, a pszichiátria már egyéb anomáliákkal is találkozott az elmúlt >1000 év alatt, ezt elhiszem.

De... sokszor derült már ki az, hogy valami életre szóló sikertelenség felelősségének áthárításáról volt szó. Mert, ha Ő nem lenne bennem, akkor minden jobb lenne! Igaz???


Az ERŐ legyen Veled!

2023. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Yoda m. ***** válasza:

Még annyit:

>száz évvel ezelőttig... az "ördögűzés szindróma" néven volt elhíresülve. Ahol is az a bizonyos másik személyiség, aki bennem lakozott... az volt az ördög maga. És ugye azt akarták kiűzni a páciensből. Többnyire nem túl sok sikerrel. De... azért voltak eredmények is. Feltéve, ha a páciens is elfogadta azt TÉNY-nek, hogy aki benne olyannyira felesleges és a csak a bajt hozza rá, az maga az ördög. Innen is kapta a nevét is e gyakorlat.

2023. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Voltam már többször pszichiáternél, pszichiátrián a különböző mentális betegségeim miatt (bipoláris zavar, depresszió, borderline személyiségzavar), de erről az elméletről nem beszéltem, csak néhány ismerősnek.

Annyit még a történetről, hogy én harmadik gyerek vagyok a családban és annak idején felmerült, hogy ne tartsanak meg. Végül mégis megszülettem, mert anyukám ragaszkodott hozzám. 5 éves koromban jött volna a negyedik testvérünk, de Ő már nem születhetett meg. Nem tudom hogy ezért, vagy mert nem kívánt gyerek voltam, mióta az eszemet tudom azt érzem, hogy nekem nincs jogom élni és folyamatos bűntudatom van emiatt. Mivel a nagyobbik testvéreimmel mindig is rossz volt a kapcsolatom, tudom hogy a kisebbik igazi jó testvér lett volna és tőle megkaptam volna azt a szeretetet, amit a nővéremtől, bátyámtól sosem. Ezért szoktam beszélni hozzá, Ő meg hozzám és biztos vagyok benne, hogy valamilyen formában velem van, szeret és én is Őt.

2023. nov. 25. 15:18
 19/32 anonim ***** válasza:

Nem néznek őrültnek, de ezt kezelni kell. Írtál sok más diagnózist is, azok súlyosbodnak, egyik épül a másikra.

Ha valami rossz szállt volna meg, nem hiszem, hogy békésen éldegélnétek egy testben ennyi évig.

2023. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Senior Séf ***** válasza:
43%
Elsőként talán fordulj a naptár felé. 2023-at írunk, kislány!
2023. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!