Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A skizofrén, depressziós...

A skizofrén, depressziós emberek lehetnek démoni megszállás alatt?

Figyelt kérdés

A skizofrének hangokat hallanak, különböző dolgokat, lényeket látnak, földöntúli dolgokról beszélnek.

A depressziós ember elfordul az élettől és magát teszi tönkre.

Tegyük fel, a sötét erő hatást gyakorol az ember agyára, amivel változásokat idéz elő benne, beteggé teszi, ezt az orvosok tudják kezelni gyógyszerekkel elnyomják az elváltozásokat, de például a skizofrénia gyógyíthatatlan, csak tünetmentessé tehető.



2014. ápr. 28. 22:14
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
71%
szia! Érdekes hogy jutott eszedbe ez a kérdés... elvileg velem pont ez történt, bár én is nehezen hiszem el. külföldön dolgoztam kórházban, és utáltam ott lenni terveztem az elköltözést, de közben jártam egy kollégám férjéhez (már unalmamban is) aki előző életeket tárt fel.Mindig is érdekelt a spiritualitás és voltak is érdekes tapasztalataim előtte (szellem látása, érzékelése) de a gonosz erőket baromságnak tartottam. Az egyik alkalom rosszul sült el miközben néztünk előző életeket , sokkot kaptam és az érzés nem akart elmulni, de a ferfi nem segitett semmit csak kihajitot a házbol. utána egyre jobban elveszttetem a realitás érzésem, félelmek pánikrohamok szinte egész nap, homályos látás ,a memóriám leromlott olvasni se tudtam, az agyam nem fogta fel. a dokim szerint sima pánikbetegség volt. uh az állapotom tovább romlott. A végén minden érzésem gondolatom azt mondta h utáljam magam és öljem meg magam. a feszültség akkora volt benem h ülni se birtam, ugy éreztem hogy a mellkasom belülről szagattják szét és az agyamat is. a végén volt egy öngyilkossági kisérletem hátha elmulik ez a késztetés ha megkapja amit akar, de persze utána mégerősebb lett. Akkor azt mondták ez pszichózis és irtak más gyógyszereket amiktőől kicsit jobb lett de nem az igazi. és véletlen eljutottam egy ismerőshöz aki értett ilyen dolgokhoz, megnézet azt mondta egy démon és két halott lélek van rajtam, azok okozták ezt. leszedte rolam de már neki se hittem h ettől jobb lesz. De 2 napra rá jobban ébredtem(előte ugy éreztem álmomban is kinoz valami) ez megszűnt, és ugy éreztem visza kaptam a testemet. Szóval mivel ez inditotta el az igazi javulást ugy gondolom igaz lehet h vannak démonok és megszállnak embereket...
2014. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Hát a skizofrén emberek olyanokat hisznek valósnak amik am nem azok. (Pl hogy szerinte felvágták a kezét, és beleültettek replikátorokat. Miközben nincs rajta se heg, se a fémdetektor sem csippan be rá xD) Namost, ha ezt gyógyszerrel meg lehet oldani, akkor az semmiképp sem démoni eredetű, hanem csak kitaláció.
2014. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Többé-kevésbé - bizonyos értelemben - minden ember tudathasadásos. Ez nem baj addig, amíg ez az állapot nem ön- vagy közveszélyes. Sokszor és sokan mondogatják, nem is gondolták, hogy mi lakik bennük! Az érzelmi kettősség és az érzelmi hullámzás nem azonos állapotot jelentenek. Érzelmi hullámzásnak mindenki ki van téve, aki a Földön él. Igen, mert érzelmi hullámzásaink, mint a tengerek felszíne a szélnek, viharnak, ki vannak téve olyan kívülről jövő hatásoknak, amelyeknek nem lehetünk tökéletesen urai. Az érzelmi kettősség azonban nem megengedett! Nem érezheti magát senki egyszerre jól is és rosszul is. Akinek kettős lelkiismerete van, az tudathasadásos, skizofrén. Mivel érzelmi világunk hullámzó, ezért főleg olyankor kell hangsúlyt tennünk a hitre és a hűségre, amikor nehezen megy. Olyankor kell értelmes és becsületes emberekre hallgatnunk, amikor fellép bennünk az a makacsság, ami ennek ellenkezőjét sugallná. Nincs ok és okozati összefüggés az érzéki zavar és a tudathasadás között. A kettő járhat együtt is, és lehet külön is egymástól. Tehát nem úgy van, hogy az egyik gyógyulása a másik gyógyulását is magával hozza. Bár gyógyulhat, csökkenhet a kettő együtt is. Többé-kevésbé mindenkiben „megosztott” én próbálja kifejteni hatását. Ennek van egy szintje, amikor olyan szellemi erők vehetik kezükbe az irányítást, amely szellemi erők az általunk skizofréniának nevezett tudathasadást idézik elő. Nagy szerepet játszanak ebben a magunkkal hozott karmikus görcsök milyenségei. Az említett pszichikai megtapasztalásoknak sokféle oka lehet. Ezek eredhetnek körülményeinkből, magunkkal hozott adósságtörlesztésből, és eredhetnek hiúsági komplexusokból. Akit ebbe a skatulyába helyeztek, arról azt mondják, hogy beszámíthatatlan. Tehát erkölcsileg nem felel önmagáért. Korántsem így áll a dolog! Igaz, hogy senkiről nem tudjuk patikamérlegszerűen megállapítani, hogy ki mennyire beszámítható, de ez nem jelenti,hohy nincs felelőssége, valaki vagy valami felé. A skizofréniának pontosan az az eredete, hogy valótlan alapon rögzül a figyelem, s ennek következtében gyökerét vesztetten kavarognak olyan gondolatok, amelyek lehetetlen viselkedésre késztetik a test egyes részeit. E helytelen állapotnak - a test oldaláról - sokkolással próbálnak véget vetni, de ez csak időleges, és nem ad gyökeres megoldást, fontos a megfelelően fegyelmezett gondolkodás. Tehát azzal a felfogással, szemlélettel, hogy a szellemi élet törvényei a benső fegyelem, benső elhatározások alapján működnek, és nem a fizika törvények uralják. E betegség gyógyításához kell ehhez magának a betegnek az őszinte szándéka és elhatározása arra, hogy ő képes saját gondolatainak irányítására akkor is, ha nagyon sok a zavaró gondolat benne.
2014. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Laylah ***** válasza:
11.: Maximum a hatása alatt voltál, de megszállva nem.
2014. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Többé-kevésbé - bizonyos értelemben - minden ember tudathasadásos."

Nem. A tudathasadás pont azért betegség, mert elüt az átlagostól. Hasonló értelemben minden ember halott, vagy meg nem született, stb., de a kérdező nem a definíciókkal való játszadozást kérte, hanem az elméletére adott véleményeket, cáfolatokat, alátámasztásokat.

"Sokszor és sokan mondogatják, nem is gondolták, hogy mi lakik bennük!"

Ezt általában vagy az említett tudathasadásos emberek mondják, vagy pedig az ösztönén "felszínre törésére", vagyis arra, amikor a szélsőséges érzelmi erők(pl. magas adrenalinszint) átveszik a kontrollt. Ez viszont tényleg természetes.

"Az érzelmi kettősség és az érzelmi hullámzás nem azonos állapotot jelentenek. "

Ez igaz.

"Érzelmi hullámzásnak mindenki ki van téve, aki a Földön él."

Ez már nem annyira igaz, de még elmegy.

"Akinek kettős lelkiismerete van, az tudathasadásos, skizofrén."

Ez viszont nem igaz. A skizofrén és a tudathasadásos nem ugyanaz, hiába jelenti a skizofrénia görögül a hasadt tudatot. Az egyik a tudat "megtörése", ami az érzelmek, vagy az idő- és térérzékelés törésében nyílvánul meg. A másik pedig egy olyan eset, amikor a beteg teremt magának egy másik tudatot, amit létezőnek vél. Nagy különbség.

"Mivel érzelmi világunk hullámzó, ezért főleg olyankor kell hangsúlyt tennünk a hitre és a hűségre, amikor nehezen megy."

Ez sem igaz teljesen.

"Többé-kevésbé mindenkiben „megosztott” én próbálja kifejteni hatását."

Ez sem igaz. A tudathasadásos embereknek van megosztott énje, egy egészséges, normális embernek nincs hasadt énje.

"Igaz, hogy senkiről nem tudjuk patikamérlegszerűen megállapítani, hogy ki mennyire beszámítható, de ez nem jelenti,hohy nincs felelőssége, valaki vagy valami felé."

Ez sem teljesen igaz. Az, aki skizofrén, nem felel a betegségéről, így felelősségre sem vonható. Ő is ugyanannyira mentálisan sérült, mint egy pszichopata. A disszociatív személyiségzavar legtöbbször valami régi traumából indul ki, pl. családon belüli erőszakból, vérfertőzésből. A skizofrénia oka pedig genetikai és környezeti is lehet egyaránt. Szintén nem lehet semelyikért felelősségre vonni.

"E betegség gyógyításához kell ehhez magának a betegnek az őszinte szándéka és elhatározása arra, hogy ő képes saját gondolatainak irányítására akkor is, ha nagyon sok a zavaró gondolat benne."

Ez is csak a tudathasadásos egyéneknél működHET. A gyógyulás nem feltétlen. A skizofrénia viszont nem gyógyítható, legalábbis eddig nem sikerült megtalálni a gyógymódját.

2014. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

14/15 17.37


- Mi az, hogy átlagos? Ha valaki nem átlagos, akkor már tudathasadásos? Ez kicsit merész kijelentés, hisz mindenkiben van kettőség, bár lehet, hogy nem látszik rajta, mert ne feledjük minden ember álarcot visel, és ezt mind azért, hogy a társadalmi feltételeknek, elvárásoknak megfeleljen, és ne közösítsék ki a „normálisnak” tűnő emberek!

-A definíciók kiinduló pontok, az elméletek, cáfolatok, alátámasztások csupán az emberi elme játékai, hisz ha tudás lenne ezek mögött, akkor nem kellenének az előbbi „kellékek”.

-Az, hogy mi lakozik az emberben mindezt a külső, és a belső hatások hozzák felszínre, és a magukkal hozott élet feladatok stb. ezen megoldások, kivitelezése irányítja érzelemi megnyilvánulásukat.

-Mindenki és minden ki van téve az érzelmi hullámzásnak, akármi történik földünkön, a levegőben, az univerzumban és lehetne sorolni, az hat az emberi, növényi, állati érzelmekre, ha tetszik, ha nem de ez így működik.

-A kettős lelkiismeret azt jelenti, hogy a lélek kettéhasadt, és mivel a lét határozza meg a tudatot ezért a tudat is kettéhasad, tehát az emberi tudat létrehoz egy olyan világképet magában ahol elviselhetőbb, elfogadhatóbb számára saját létezése. Az, hogy ezt mi okozza, mi hozza létre az emberben, csak a találgatás szintjén tudják magyarázgatni, az igazi válasz ember számára még ismeretlen.

-Ha nincs benned hit és hűség senki és semmi iránt, akkor nagyon nehezen tudod, sőt talán lehetetlen kivédeni az érzelmi hullámok sokaságát.

-Többé-kevésbé, - ezen van a hangsúly. A tudathasadásos énje megosztott, ezt feltételezzük, de honnan tudjuk, hogy a látszólag normális emberben az énje milyen, hisz kiváló szerepjátékokra képes az ember, mely sok mindent eltakar.

-Mindenkinek van felelősége Valaki felé, ha nem is ember felé, sőt, elsősorban nem is más embernek tartozunk felelőséggel ez irányban, mivel nem tudjuk meghatározni, mi miért történik.

-Minden gyógyítható! Ja, hogy nem tart még az emberiség itt, sajnos ez igaz, hisz csak a tüneteket kezelik, magát a kiváltó okokat nem veszik figyelembe, pedig ez lenne a kiinduló pont a gyógyulás felé.

„Változtasd meg a gondolkodásodat és az életed is megváltozik.”

„Nem könnyű, de ki mondta, hogy könnyű lesz!”

2014. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 homo ludensz ***** válasza:
Élmény volt végigolvasni az eszmefuttatásokat amit e betegség ürügyén kifejtettetek. Egyik hozzászóló a túlzott vallásos érzületet hozza fel okozónak. Ezt én nem tudom elfogadni mert a vallás túlzott megélése tudatbeszűküléssel jár,látszólag a viselője valóban produkálhat az átlagostól eltérő viselkedési formákat de ezt én nem nevezném skizofréniának.Azt szokta mondani annak aki kíváncsi rá hogy addig míg az Istenhez vagy ki miben hisz ő beszél,imádkozik stb. addig nincs baj. A baj ott kezdődik amikor az Isten "beszél" hozzá. Megjegyzem én Istenhívő katolikus vagyok és imádkozom is úgy hogy közben érdekelnek az ezoterikus tanítások,módszerek s eredmények.
2014. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Mi az, hogy átlagos? Ha valaki nem átlagos, akkor már tudathasadásos?"

Ebből a szempontból igen. Valaki vagy beteg, vagy nem. Persze van, akinek a betegsége kevésbé intezívebb(pl. nem 10 énje van, hanem csak kettő), de ettől függetlenül beteg.

"A definíciók kiinduló pontok, az elméletek, cáfolatok, alátámasztások csupán az emberi elme játékai, hisz ha tudás lenne ezek mögött, akkor nem kellenének az előbbi „kellékek”. "

Nem mondtam azt, hogy a definíciók rosszak. Azt mondtam, hogy ezzel a "bizonyos értelmeben" hozzáállás nem ad semmire választ, egyszerűen csak szőrszáhasogatásra jó. Nem bizonyos értelemben kell venni a tudathasadást, hanem pontosan. Mivel betegség, ezért egy egészséges ember sem tudathasadásos.

"Mindenki és minden ki van téve az érzelmi hullámzásnak, akármi történik földünkön, a levegőben, az univerzumban és lehetne sorolni, az hat az emberi, növényi, állati érzelmekre, ha tetszik, ha nem de ez így működik. "

Pontosan. Én ennek az ellenkezőjét nem mondtam, csak azt, hogy az érzelmi hullámzások nem mindenkinél járnak akkora szélsőségekkel. Más az érzelmi hullámzása egy borderline-nal küzködő embernek, és más egy hétköznapi embernek.

"Ha nincs benned hit és hűség senki és semmi iránt, akkor nagyon nehezen tudod, sőt talán lehetetlen kivédeni az érzelmi hullámok sokaságát. "

Ez nem igaz. A hit -ha úgy értelmezzük, hogy a másikban való feltétel nélküli megbízás- minden egézséges emberben megvan. Ez igaz. Viszont nem ettől függ az, hogy valaki hogyan kontrollálja az érzelmi hullámzását. Ahogy a hűségtől sem függ. Ha mégis, örülnék, ha rávilágítanál.

"hisz kiváló szerepjátékokra képes az ember, mely sok mindent eltakar. "

Viszont nem képzeli azt, hogy az eljátszott szerepei létezőek, és tudatában van annak, hogy ez egy színjáték, egy szerep, amit akármikor levethet magáról. A disszociatív személyiségzavarral küzködők viszont vagy valósnak tartják a szerepet, egy létező személynek, vagy pedig tudnak róla, hogy nem valódi, csak nem tudnak megszabadulni a képzettől.

"sajnos ez igaz, hisz csak a tüneteket kezelik, magát a kiváltó okokat nem veszik figyelembe, pedig ez lenne a kiinduló pont a gyógyulás felé."

Ebben tökéletesen egyetértek, de szerencsére már egyre többen próbálják a probléma forrását megszűntetni, nem pedig a tüneteket csökkenteni.

"Egyik hozzászóló a túlzott vallásos érzületet hozza fel okozónak."

Ludensz, te szerintem a nyolcas hozzászólóra gondolsz, aki nem a vallási fanatizmust hozza fel okozónak, inkább tünetnek veszi.

2014. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
Kedves Laylah, nyílván a legdurváb részeit nem akarom leirni hogy milyen érzés is ez mert ugyse értené igazán senki, de a végén mondogattam a környezetemnek h most már ugy érzem h ami régen történt velem azt nem én éltem meg hanem valaki más és h egy lénynek érzem magam ami nem emberi lény. De senki nem figyelt rám hosszu ideig. És ez borzaszto érzés volt de volt még rosszabb is..szal...
2014. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Laylah ***** válasza:
Elhiszem, hogy rossz volt, de ha meg vagy szállva, akkor nem vagy a testedben, ergo az adott időről nincsen semmilyen emléked. Mintha elájultál volna, vagy mélyalvásban lennél.
2014. máj. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!