Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » "Szkeptikusok" és Trollok....

"Szkeptikusok" és Trollok. Legyetek szívesek és Magyarázzátok meg nekem hogy miért nincsenek földönkívüliek és miért nem jöhetnek ide a Földre vagy akár miért ne élhetnének ők is itt?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a véleményetek.Miért Baromság az egész UFO téma?Természetesen a válaszok mellé indoklást és akár tudományos alátámasztást is kérnék.

2013. jan. 9. 09:10
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Szavak, amik a tudományból kerültek át az ezoteriába, valamilyen extra, homályos jelentéssel kiegészülve:


Dimenzió, sík, energia, kvantum, ...

(Ha valaki még tud, írhat. :))

2013. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
pl lehetséges e az hogy ezek a lények egy párhuzamos univerzumból valahogy áttudnak jönni hozzánk.Ha igaz a párhuzamos univerzumokról felállított elmélet akkor nem is kéne sokat utazniuk és hiába is keresnénk "őket" más bolygókon.Mondjuk az ebben a nehézség hogy elvileg a fekete lyukak az összekötők a 2 univerzum között és mint tudjuk illetve gondoljuk hogy ott akkora a gravitáció hogy bármit atomjaira bont ami belekerül.Persze ez is csak megint egy elmélet.
2013. jan. 9. 14:20
 23/51 nemelfogult ***** válasza:

"Az írásodról ordít, hogy csak hadoválsz:

>Lehetnek dimenzionális anomáliák, vagy más dimenziók tudatos kölcsönhatása. És lehet egy sor olyan technológia amivel intelligens lények, magukat relatív háttérbe téve vagy figyelnek, tanulmányoznak minket, vagy minimális surlódással, de bizonyos szinten együtt exisztálnak velünk.

Ez áltudományos, se füle-se farka, ráadásul pocsék helyesírással."


Ami a helyesírást illeti: elmegy úgy, hogy nem magyar az első nyelevem. Kifejezni sem tudok mindent pontosan, most elolvasva a két dimenzionális kifejezés tényleg sántít.

A "dimenzionális anomália" alatt azt értettem amit pl. a kétdimezióban élő lények élnek át, ha világukban egy labdát pattogtatnak. Vagyis a teljes eseményből csak a labda érintkezését tudják észlelni és mérni a saját dimenziójukban, a pattogó labda íves útja rejtett számukra. Így ők, a saját világukban ezt csak anomáliaként értelmezhetik.

Na mindegy. Ha ismernéd az ufo/alien dolgok bizarságát és sokféleségét, akkor megértenéd mit, miért írtam. Ha újra belémkötsz, csak angolul, spekk checker nélküli, makulátlan helyesírással tegyed:)

2013. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésedre válaszolva:

Földönkívüliek létezhetnek, sajnos az élet kialakulásáról, mivoltáról keveset tudunk, a földihez hasonló szénalapú életformák elméletben kialakulhattak más, földhöz hasonló kőzetbolygón is, ahol adottak az élet feltételei. A szkeptikusok ezt nem vitatják.

Jelenlegi fizikai tudásunk szerint a földönkívüliek azért nem jöhettek ide, mert a csillagrendszerek között hatalmas távolságok vannak és legfrissebb információnk szerint a fény vákuumbeli sebességét nyugalmi tömeggel rendelkező test nem érheti el, ebből következik, hogy nem is haladhatja meg. Tehát iszonyatosan sok időbe telne idejutniuk akkor is, ha ezt a sebességet akár 99,99999%-ra megtudnák közelíteni(most az idődilatációt ne vegyük figyelembe, a lényeg, hogy mire visszaérnek a bolygójukra, ott már rengeteg idő telt el, tehát az utazás nem érné meg).

Előbbi kérdésedre válaszolva: Párhuzamos univerzumok létezése tudományos fantasztikum. Innentől lehet elméleteket gyártani, fantáziálni, de innentől minden csak spekuláció. A fekete lyukakat ne hozzuk össze ezzel, azok sajnos annyira nem misztikusak, mint ahogy sokan állítják. Nagy tömeggel rendelkező nagy sűrűségű testek, amiket azért nem látunk, mert az eseményhorizontján belül a szökési sebesség nagyobb, mint a fénysebesség. Tehát a fény sem szabadulhat onnan. Ott semmi nem vész el, megy át más univerzumba csak azért, mert nem látjuk és olyan optikai érzetet kelt, mintha beszippantaná a dolgokat :)

2013. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

Nemelfogult, ez komoly? Angol az anyanyelved, és így megtanultál magyarul? Ez nem semmi! :)

Megkérdezhetem, mennyi idő alatt lehet megtanulni a magyart ilyen szinten?

2013. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 nemelfogult ***** válasza:
Magyar szülőktől vagyok, mindkét nyelvvel együtt nőttem fel, de hosszú ideig praktikusan csak az angolt használtam és magyarul csak olvastam. Ez off téma, abbahagyom.
2013. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

nemelfogult:

Huh.. Tehát lények, akik kétdimenziós térben, tehát egy síkban élik vidám életüket, mint a Supermario.

1. A síkban, ha nem is labdát, de egy kétdimenziós labdát, tehát mondjuk kört simán pattogtatok neked úgy, hogy Mario látja.

2. Éljenek egy dimenziós térben, tehát egy vonalon, tehát az elméleted szerint itt a labda ívét valóban nem látják, azonban itt is a vízszintesbeli elmozdulását érzékelik, ez nagyon absztrakt, de csak arra akarok rávilágítani, hogy az elméleted ebből a szempontból is helytelen.

3. A másik szempont, amiért helytelen az az, hogy Te egy ilyen térben nem tudsz labdát pattogtatni, hiszen csak egy dimenziós. Ez akkor lehetne értelmezhető, hogy az élőlények 3 dimenziós térben élnek, viszont ebből ők csak egyet érzékelnek.

2013. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 nemelfogult ***** válasza:

"Ez akkor lehetne értelmezhető, hogy az élőlények 3 dimenziós térben élnek, viszont ebből ők csak egyet érzékelnek".


Nézd, nem vagyok fizikus, de amire gondoltam az épp amit itt idézek tőled. Mi élünk a mi érzékszerveinkkel, a mi fizikánk általi, eddigi tudásunk, méréseink szerint és abből annyit érzékelünk amennyit. De a világ lehet, hogy komplexebb és épp ez az általunk normálisan nem érzékelhető komplexitás nyilvánul meg anomáliákban. És esetleg egy fejlettebb civilizáció mindezt kontroláltan irányítani tudja. Mindez, az ufo jelenség dimenzionális vagy paralell univerzumokkal magyarázó lehetősége csak hipotézis. Sosem mondtam, hogy ez pedig így van.

De azt mondom, hogy ufo/alien jelenség létezik, csak annak nem aki a homokba dugja a fejét. És, ha a mai tudomány egyelőre nem tudja megmagyarázni, attól továbbra is létezni fog. Nem az elhalagatása, nevetségessé tétele kellene a dolgok útja legyen.

2013. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

23, nemelfogultnak:

Oks, akkor bocs, hogy belekötöttem a helyesírásba, úgy rendben van. Egyébként angolul is menne hibátlanul, a spell checkben pedig sosem hittem ;)


Már jobban értem, hogy mire gondolsz, még ha nem is értek egyet vele.

2013. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

Nemelfogult szerintem arra gondolt, hogy az általunk észlelt 3 térdimenzióban esetleg láthatunk dolgokat, amik valójában egy többdimenziós test/jelenség vetületei a 3-dimenziós (hiper-)síkra. Ami valóban egy lehetőség, de ennyi. Ilyen alapon minden lehetséges, akkor minden igaz is? :)


"És, ha a mai tudomány egyelőre nem tudja megmagyarázni, attól továbbra is létezni fog."


Ne ezt nem értem. Attól érzed igaznak, hogy a tudomány nem tudja megmagyarázni? Vagy mitől lesz létező egy feltételezés? Ha nem kapsz tudományos választ egy teóriára, azt igazolásnak veszed? Szerintem ez hiba. :)

2013. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!