Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » "Szkeptikusok" és Trollok....

"Szkeptikusok" és Trollok. Legyetek szívesek és Magyarázzátok meg nekem hogy miért nincsenek földönkívüliek és miért nem jöhetnek ide a Földre vagy akár miért ne élhetnének ők is itt?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel a véleményetek.Miért Baromság az egész UFO téma?Természetesen a válaszok mellé indoklást és akár tudományos alátámasztást is kérnék.

2013. jan. 9. 09:10
1 2 3 4 5 6
 31/51 nemelfogult ***** válasza:

#29 Nincs harag és különböző véleményen lenni természetes:)

#30 "És, ha a mai tudomány egyelőre nem tudja megmagyarázni, attól továbbra is létezni fog."


Ne ezt nem értem. Attól érzed igaznak, hogy a tudomány nem tudja megmagyarázni? Vagy mitől lesz létező egy feltételezés? Ha nem kapsz tudományos választ egy teóriára, azt igazolásnak veszed? Szerintem ez hiba. :)"


Ezt félreértetted. Azt próbáltam mondani, hogy, ha egy jelenség létezik, de a tudomány jelenlegi állapotában nem tudja megmagyarázni, attól a jelenség még létezik.

Az én saját tapasztalatom és mások tapasztalatai által tudom, hogy az ufo/alien jelenség létezik. A tudomány jelenleg nem ad rá kielégítő magyarázatot. Ezzel nem kicsinylem le a tudományt, elvégre más kérdésekben is vannak még fehér foltok. Az én feltételezésem egy volt a számos hipotézis közül. Van egy sor eset amit igen, tudományosan kivizsgáltak és nem volt rá magyarázat, de nem is tagadta senki a megtörténtét. És nem 1-2 ilyesmiről beszélünk, hanem nagyon sokról. Tudod, ami a youtube és egyéb népszerű helyeken látható, az a jéghegy csúcsa csak (és nem is tiszta, hanem sok érdekből manipulált csúcsa). Na mindegy, csak leírom ami a témáról gondolok, senkit sem akarok meggyőzni.

2013. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

"Azt próbáltam mondani, hogy, ha egy jelenség létezik, de a tudomány jelenlegi állapotában nem tudja megmagyarázni, attól a jelenség még létezik."


Ja, így értem, bocsánat. Ez így igaz, de szerintem a tudományos közösség nem is tagadja a jelenségek létét. Legalábbis amiket dokumentáltak.

Én úgy vettem észre, általában akkor szoktak tiltakozni, amikor túl sok dolog van tényszerűen belemagyarázva, és ilyenkor mindig elmondják, hogy semmilyen bizonyítékunk nincs ennek alátámasztására. Szóval magát a jelenséget szerintem nem tagadják, csak egyelőre berakják a "nem tudom" fiókba. Nincs ezzel semmi gond. :)

2013. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 nemelfogult ***** válasza:

"Én úgy vettem észre, általában akkor szoktak tiltakozni, amikor túl sok dolog van tényszerűen belemagyarázva, és ilyenkor mindig elmondják, hogy semmilyen bizonyítékunk nincs ennek alátámasztására. Szóval magát a jelenséget szerintem nem tagadják, csak egyelőre berakják a "nem tudom" fiókba. Nincs ezzel semmi gond. :)"


Örülök, hogy végül nincs félreértés egyik részről sem:)

Ami itt bonyolítja a dolgokat az, hogy az ufo ügy a WW2 óta összefonódik a katonasággal, nemzetvédelemmel és ezek 100+1 szervezetével (csak a US-ben vagy 8-10 ezt a kérdést titkosan kezelő egymással sem jó viszonyban levő ügynökség létezik, stb.). Tehát ebben a kérdésben sajnos nincs "tiszta tudomány". Mint, ahogy semmi másban sincs, ami a katonai hatalmat vagy egy ország előnyét biztosíthatja.

Hogy nem lehet jól dokumentált eseteket a tudománynak vizsgálni és sok a belemagyarázás, stb. az főleg ide vezethető vissza és persze az esetek bizar jellegére is. Hidd el, sok ezer teljesen normális embernek olyan élményei vannak ami miatt adott esetben gumiszobába zárnák. Persze az ügynökségeket, politikát említve megkaphatom megint a kritikát (összeesküvés elméletek, stb.:). Dehát ezek a dolgok tényleg belejátszanak.

2013. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kormányzati, katonai, stb. szervezetek az egy másik történet. De ebben nagyon nem vagyok otthon. :)


A 40-es években valószínűleg azért kezdtek titkolózni, mert minden ilyet ellenséges tevékenységnek véltek. Utána meg elkezdtek terjedni az UFO pletykák, és ez jól jött nekik egyéb piszkos tevékenységek elfedésére.

Aztán ki tudja, lehet, hogy ezek között vannak érdekes tények is. :)

2013. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 Phenom1971 válasza:

A világegyetembe tuti van rajtunk kivül élet. (valószinüség számitás)Hogy miért nem találjuk? A saját földünket se ismerjük. Saját magunkrol nem tudjuk hogy kik vagyunk, és hogy keletkeztünk. A vizein 95% százaléka feltáratlan. Csak most kezdenek olyan dolgokat találni ami kezdi megcáfolni az egész emberiség fejlödését. És köze sincs ahhoz amiket a suliban tanultál. Az ember tudása az univerzumrol 0. Az idegenek élhetnek akár itt a földön is velünk. Vagy másik dimenzioba. Csak kérdés hogy ki az idegen. Lehet hogy elöbb itt voltak mint mi. Lehet hogy nincsenek is messze.

De szerintem ezekre a dolgokra pár éven belül fény derül.

Tényleg a balti uforol tudtok valamit? Mert nagyon csönd van körülötte.

2013. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
0%

Idegenek egyértelműen léteznek, csak a sok agymosott, médiafüggő nem hiszi el.

Az ember évmilliárdok múlva simán képes lesz a csillagok között utazni és új fajokat megfigyelni.

Miért ne tehetnék meg ezt ma, tőlünk sokkal öregebb civilizációk?!

Amúgyis roswell egyértelmű bizonyíték, de 3-4 évente is van 1-1 jelentős találkozás, vagy a barlangrajzok, ahol szkafanderben vannak ábrázolva nagy szemű lények, vagy a Bibliában található utalások, úgy mint nagy fényességgel haladó égi szekér, egyszóval nagyon sokat írnak róla a Bibliában, bár az akkori ember ezt még nem értette, ezért a saját nyelvén próbálta megfogalmazni.

(nem vagyok Istentagadó, hiszek is benne, senki se értse félre, de idegenek attól még léteznek)

2013. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

Továbbá, a bizonyítékok közé sorolható a '77-es wow jel, amelyre válaszoltunk, mire ők is válaszoltak, erre megint válaszoltunk, de újabb válasz nem érkezett.

Számítások szerint a nyilas csillagképből jött a jel.

2013. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
Eddig ez az egyetlen, hivatalosan is elismert kapcsolatfelvétel, ám, hogy azóta történt-e hasonló, arról titkolóznak.
2013. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Szó sincs hasonlóról. A wow jelet egyszer sikerült fogni, azóta semmit. Nem válaszoltunk, ők se válaszoltak a mi válaszunkra. Ha válaszoltunk volna és tegyük fel egy közeli csillagrendszerből érkezett a jel, tehát mondjuk 30 fényévről, akkor a válaszunk még mindig nem érkezett meg.
2013. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Pontosabban 6 éve érkezett volna meg, de az ő válaszuk még nem érkezett volna meg hozzánk, a lényeg, hogy ilyen sms beszélgetés nem alakulhatott ki köztünk :D
2013. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!