Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a volt férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a volt férjemmel, ha nem hajlandó megérteni, amit mondani akarok neki?

Figyelt kérdés

Van egy közös gyerek, 12 éves, megy az apjához minden hétvégén. Egyszerűen nem tudom az exszel megérteni, hogy tudni szeretném, hogy mikor jön haza a gyerek, főleg úgy, hogy nincs kulcs nála. Ex szerint ez csak probléma generálás.

Illetve most mindent megcsinál a gyerekkel, amiért én évekig könyörögtem. Mindig, minden télen, mikor volt jó, kértem, hogy menjünk fel a hegyekbe. Neki sosem volt ideje. Menjünk el fürdőbe. Neki dolgozni kell. Vasárnap. Most, mióta külön vagyunk, mindent megcsinál a gyerekkel. És a gyereknek az jön le, hogy apa jó fej, mert mindenhova elviszi, új élmény. Én meg a rossz zsaru vagyok a történetben, mert minden szar dolog rám jut. A tanulás, a rohanás, a mindennapi stressz, a viták. Apa meg a jófej, aki az első szóra ugrik. De a gyereknek az nem jön még le, hogy míg együtt éltünk, szart a fejére az apja. És ez borzasztóan bánt.

Vagy én pl azt mondom, menjen haza gyalog. Erre hívja az apját, aki ugrik és már szállítja is haza kocsival.


2021. dec. 12. 08:58
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
91%

Ne legyél otthon!

Diktálj te! Telefonja van a gyereknek? Őt hívd fel, kérdezd meg, hogy apja ott van-e, hangosítsa ki. Megmondod, hogy szombaton x óra után leszel otthon, előtte nem. Pont. Puszi, érezze jól magát!

Az exemnek meg direkt odaszúrnék, hogy na végre, az van, amit én akarok, épp csak el kellett válni hozzá, de megérte. 😂 Ennyi kellett, hogy el tudja vinni közös programokra a fiát.

Örülj, hogy te megszabadultál tőle, így van esélyed találni egy normálisat, aki szeret. Örülj, hogy a fiadnak jó vele a kapcsolata, és résztvesz jó programokon. Használd ki, hogy van egy szabad hétvégéd, és tudsz pihenni meg programot csinálni.

Ez úgy is csak addig tart, amíg a volt férjed összejön egy nővel, és onnantól tojik a gyerekre, vagy amíg te találsz valakit, és mindent megtesz, hogy ne legyen egy szabad fél napod se.

2021. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
8%
Az a szerencsétlen jobban is járt, hogy kib.szták! Legalább nyugodtan tud élni!
2021. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várnék. Hogyan kellett volna viselkednem, míg házas voltam és együtt éltünk? Az a normális, ha én is dolgoztam teljes munkaidőben, mellette elláttam 100%ban a gyereket, háztartást, mindent. Mellette csináltam erőmhöz mérten a kertet, nagyon sokáig a férjemnek is segítettem. Ő pedig sosem volt otthon, mindenkinek ugrott első szóra, kivéve nekem. Szabadidejében pedig elment pecázni, illetve a haverokkal olykor olykor buliztak. Nekem sosem volt egy olyan nap, amikor az csináltam, amit én szerettem volna. Tényleg ez a normális? Mert akkor én nagyon el vagyok tévedve.
2021. dec. 12. 09:53
 24/53 anonim ***** válasza:
1%
Tőmondatokban beszélj.
2021. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
98%

Sok nő fut bele ilyen helyzetbe mint te. Ha most megnézed a férfiak válaszait, mind arra jutott, hogy te vagy akiben a hiba van.

Persze, hogy könnyű előre megbeszélt időpontban klassz programokat csinálni, meg "jófejnek" lenni. A napi kevésbé jó dolgok meg maradnak annak akinél a gyerek van!

Ezért egyre több nőtől hallom, hogy azt kérik, hogy váltva neveljék apukával a gyereket. Van akinél heti váltás van, van akinél havi.

Egyből nem lesz olyan érdekes apuka sem, ha neki kell odafigyelni a gyerek étkezésétől a leckéjén át, az edzéséig minden dologra.

Akinek nagy a szája csak próbálja ki ezt a váltott módszert, és akkor rájön hogy milyen az élete egy egyedülálló anyának.

Anyuka is szépen menjen el dolgozni, törődjön magával, és apuka is vállaljon ugyanannyi részt a gyerekneveléssel kapcsolatban mint az anya.

Akkor is ketten voltak amikor az a gyerek megfogant!

Mielőtt még le lennék hurrogva, nekem nincs gyerekem, de látom az ismeretségi körömben, hogy mi megy.

Hozzáteszem, én nem állok sem a nők, sem a férfiak pártján. Egy gyerekért két ember (szülei) a felelős. Az úgy nem igazságos, ha az egyiknek csak a stresszes, macerás kevésbé jó dolgok jutnak, a másiknak meg a szórakozás, legyen az nő vagy férfi!

2021. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
97%

17 és 19 voltam többi nem

Kedves 23as szted anyuka üljön készenlétben egész hétvégén h apuka mikor meltoztat a gyereket random kitenni a ház előtt?

Fiam apja addig viselkedett így míg végre le nem tett rólam

Addig ugyanez h ellehetetlenitsen és biztos ne tegyem ki a lábam Csak itt még kicsi volt a gyerek

Miután lett új nője egyeztetünk ki viszi a gyereket hova mikor és mikor menjek érte vagy hozzá haza

Én nem a ruhafogas vagyok a lakásban hogy úgyis ott állok egész vasárnap raerek varogatni

Apuka ezt direkt csinálja a hölggyel főleg hogy már lett kérve de azért se egyeztet

Akkor vártok a ház előtt míg hazaer

2021. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
98%

Ne légy otthon! Sőt, későn menj haza. Lehet, hogy váratlanul beállítanék egyszer a gyerekkel hozzá, egy vagon házival másnapra, meg a szennyes tornacuccal, ami szintén kell másnapra. Meglátjuk, hogy hogyan teljesít apuka. Olyankor is el lehet menni otthonról, amikor megy a gyerekért, ha telefonál megmondod, hogy itt és itt várjátok a gyerekkel. Ajánld fel a váltott felügyeletet a gyerek előtt! A gyerek is végignézheti, hogy hogy reagál erre az apja.

És engedd el a feszkót, a gyereked 12 éves, nem 3 napos. Majd rájön ám, hogy milyen az apja.

2021. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
5%
Így van! Kezdjél el játszmázni, lehetőleg úgy, hogy a gyereket is belerángasd!
2021. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
97%

Egyelőre apuka játszmázik úgy hogy anyuka csináljon lelkiismereti kérdést abból hogy ki ne mérje tenni a lábát otthonról hátha épp érkezne haza a gyerek

Aki pont mindig otthon felejti a kulcsát

Apukaval aki dafke nem jelez előre hanem beallit

Így van anyuka szépen hajtson fejet és drosztoljon alkalmazkodom apa kenye kedvehez hisz egy jó anya így tesz

Kedves 29es kíváncsi lennék te így tennél e ebben a helyzetben Ha igen az is a te döntésed Egész életedben hülyét fog belőled csinálni

2021. dec. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
98%

Tényleg csak addig fog foglalkozni a gyerekkel, amíg nem lesz új csaja. Onnan magas ívben tojni fog a régi életére.

Amúgy én is azt csinálnám, hogy megmondanám apukának, hogy egy (esetleg kettő) hét itt, egy (kettő) ott, kezdje el berendezni magánál a gyerek szobáját. Neked is jár a félig meddig gyerek nélküli élet, ha neki is. Az ötlet felvetése után, hidd el, rögtön tudná időre hazavinni hozzád a gyereket, amíg csak ennyi a dolga.

Azon ne pörögj, hogy mit kellett volna régen csinálni, azon már nem változtathatsz. Rossz volt a kapcsolat, vége lett. Építsd fel magad és keress olyat, aki megbecsüli azt a sok dolgot, amit érte teszel.

2021. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!