Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarhatok én így gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akarhatok én így gyereket jogosan?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de nem tudom hogy fogalmazhatnám meg másként rövidebben.


Arról lenne szó, hogy 35 éves pár vagyunk. Két éve együtt. Én vagyok a nő.

Együtt élünk az ő házában. "Közös" a kassza. Én nem tudom hogy ő mennyit keres. Azt látom hogy egész jól. Ő tudja hogy én mennyit. Szerencsére nem egy sz*rrágó. Nemrég kaptam tőle egy használt autót is. Ezért bűntudatom is van. Nem érdemeltem meg. A hitelt ő fizeti. Ehhez ragaszkodik. A rezsink minimális. Azt is ő fizeti. Azt mondja, úgy egyszerűbb. Ő simán bele nyúlhat a tárcámba ha épp nem hozott pénzt magával,vagy kell neki egy bizonyos címlet. (Nekem ez magától érthetődő.) A boltban, vagy más helyeken az fizet aki gyorsabb.

Nemrég elvesztettem a munkámat. Alkalmi munkákat vállalok. Így van pénzem élelmiszerre és benzinre.


Beszéltük, hogy majd szeretnénk gyereket. Na mármost, szerintem ideje lenne. Legalábbis ezt érzem. Viszont amíg dolgoztam is, jól kerestem ugyan. De hivatalosan nagyon nem. Sem így, sem úgy nem lenne szinte semmi bevételem terhesen és a baba születése után. (A félre tett pénzem is elfogyott már.)


Szóval, épp csóró munkanélküli 35 éves nő vagyok. Hozzam fel a gyerek témát vagy sem? Nem pofátlan dolog ez így?



márc. 14. 00:39
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

9,

Ezeket megcsinálom most is.


10,

Anyagi szempontból jogos. Viszont itthon, (ha van állásom ha nincs) a házi munkák 98%-át én csinálom.

márc. 14. 01:06
 12/52 anonim ***** válasza:
88%
Abba belegondoltál, hogy mihez kezdenél ha egyedül maradnál a gyerekkel? Munka és megtakarítás nélkül nagy felelőtlenség bevállalni egy gyereket. Főleg egy ilyen kapcsolatba, ahol te azt sem tudod, mennyit keres a másik, de elvileg "közös" a kassza...
márc. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem te nem nő vagy és a kérdés kamu. A #7 kommenteddel túltoltad. Legközelebb döntsd el, hogy melyik karakter leszel. A naiv, aki nem tudja, hogy ezzel esélye se lesz menekülni, akkor se ha a pasi a baltás gyilkos? Vagy az aranyásó, akit csak az érdekel, hogy megfogja az aranytojást tojó tyúkot?
márc. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Mit toltam túl?


Az lett volna a lényeg, hogy megértsétek, hogy a párom a tenyerén hordoz szerintem. Élősködni nem szeretnék rajta. De, ha van munkám, akkor is hiába keresem meg a havi 500k, akkor sem lesz gyedem (ami a fizu 80%-a azt hiszem),csak a nyamvadt 28k GYES. Mivel hogy sehol nem akarják az embert normálisan bejelenteni.

Tehát,ha ez a helyzet, akkor soha ne is legyen gyerekünk?

márc. 14. 01:15
 15/52 anonim ***** válasza:
89%
Keress állandó munkát, várd meg az egy évet és beszéld meg paroddal. Nem bonyolult.
márc. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

Igen, ez lenne az ésszerű.

De...van a baráti társaságunkban két pár. Az egyik pár hasonló korú mint mi. Két éve próbálkoznak. Nem jön össze nekik. Sajnálom őket. Másik párnál a nő most 40 éves. Egyszer elvetélt 12 hetesen mert megemelte magát. Másodjára kényszer szüléssel kellett világra hoznia a 6 hónapos babáját. A kora miatt már nem tudja kihordani a magzatot.


Most valahogy nagyon beütött nálam ez, hogy nem szeretnék hasonló képpen járni. Illetve, ha igen, az ne későn derüljön már ki. Meg ha sikerül is és rendben van, nemigazán szeretnék negyvenhez közel szülni. Két gyereket szeretnénk. Csak a mikor kérdés még nem került szóba.

márc. 14. 02:09
 17/52 anonim ***** válasza:
25%
12 hetesen sem kellene emelgetni, se 20 évesen, se 40 évesen. Azt a pár hónapot ki lehet bírni.
márc. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
85%
Szóval gyakorlatilag a csávód az apád, ő mindent tud rólad, neked fogalmad sincs a közös pénzügyeitekről, de te még takarítasz is utána meló mellett is. Nem az a baj, hogy most épp nincs munkád, hanem hogy még gyereket vállalnál ebbe a kizsákmányoló kapcsolatba, hogy aztán még szarabb legyen neked.
márc. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Az első vetélésnél nem tudta hogy veszélyeztetett terhes kéne legyen. A másodiknál nem emelte meg magát. Más volt a probléma.

De nem ez a kérdés lényege. Hisz ott a másik pár is, akik egészségesek, mégsem fogan meg a baba.

márc. 14. 02:28
 20/52 A kérdező kommentje:

Nem érzem kizsákmányolónak. Lehet én vagyok a hülye.

Autót vesz nekem. Nyaralni vitt, ahol a többlet költséget ő állta. Amíg dolgoztam tudtam félre tenni. Gondoskodással fejezem ki egyrészt a szeretetem. De ha kérem, besegít. Magától igaz nem. De ha kérem zokszó nélkül ugrik.

márc. 14. 02:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!