Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarhatok én így gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akarhatok én így gyereket jogosan?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés, de nem tudom hogy fogalmazhatnám meg másként rövidebben.


Arról lenne szó, hogy 35 éves pár vagyunk. Két éve együtt. Én vagyok a nő.

Együtt élünk az ő házában. "Közös" a kassza. Én nem tudom hogy ő mennyit keres. Azt látom hogy egész jól. Ő tudja hogy én mennyit. Szerencsére nem egy sz*rrágó. Nemrég kaptam tőle egy használt autót is. Ezért bűntudatom is van. Nem érdemeltem meg. A hitelt ő fizeti. Ehhez ragaszkodik. A rezsink minimális. Azt is ő fizeti. Azt mondja, úgy egyszerűbb. Ő simán bele nyúlhat a tárcámba ha épp nem hozott pénzt magával,vagy kell neki egy bizonyos címlet. (Nekem ez magától érthetődő.) A boltban, vagy más helyeken az fizet aki gyorsabb.

Nemrég elvesztettem a munkámat. Alkalmi munkákat vállalok. Így van pénzem élelmiszerre és benzinre.


Beszéltük, hogy majd szeretnénk gyereket. Na mármost, szerintem ideje lenne. Legalábbis ezt érzem. Viszont amíg dolgoztam is, jól kerestem ugyan. De hivatalosan nagyon nem. Sem így, sem úgy nem lenne szinte semmi bevételem terhesen és a baba születése után. (A félre tett pénzem is elfogyott már.)


Szóval, épp csóró munkanélküli 35 éves nő vagyok. Hozzam fel a gyerek témát vagy sem? Nem pofátlan dolog ez így?



márc. 14. 00:39
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
87%

Nevedre íratott egy autót?

A házhoz semmi közöd, ő fizet mindent. Mire akarsz gyereket, ha se fizu, se lakhatás? Be vagy oda jelentve?

márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
71%

Házimunka a tiéd, kvázi te gondoskodsz őróla!

Viszonozza egy használt autóval, oké, ez a minimum!

Nehogy már te érezd rosszul magad lelkileg emiatt.

Neki nem vér ciki hogy felnőtt létére anyuci gondoskodik róla???

Még jó hogy valamit nyújt cserébe!

Ha házvezetőnő lennél Budán ,450-et megkeresnél ezzel amit most csinálsz!

Sokat teszel bele a kapcsolatba, elvárható hogy valamivel viszonozza.

márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
68%

Bele tetted a popód a készbe és nem dolgozol…

Nem?

Akkor ki takarít, mos, főz, gondoskodik a másikról?

Szerinted az nem munka?

Sokkal többet dolgozol mint ha eljárnál egy munkahelyre és otthon nem várná őt meleg kaja, tiszta otthon, tiszta ruha.

Annyi mamahoteles csóró férfi van, hogy téged elvarázsoltak egy használt autóval…..

Ne az legyen a viszonyítási alap hogy a legtöbb férfi sehol sem tart, a fizetését elissza.

Legyenek igényeid.

Ő háza… és?

Jó hogy nem te fogsz 6 műszakba járni és eltartani egy hímtagot azért mert néha megb. sz.

Te nő vagy, legyen már egy minimum szint amit elvársz, ha már te beleteszed az energiádat, a munkádat, az éveidet a kapcsolatba.

márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
84%

#39: "De ha szeretik egymast, a pasi nagyvonalu, akkor miert ne?"

A pasi most nagyvonalú és most szeretik egymást. Csak és kizárólag erre alapozva gyereket szülni több, mint rizikós.

márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
73%
Mit szólna a párod, ha megkérdeznéd tőle, mennyit keres?
márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
45%

Megmondom én, miért kamu, de nyugodtan higgyétek el a sok sületlenséget.

1. Azt írod pár hete vannak csak alkalmi munkáid. Mi az anyámat csináltál előtte? Mert ha rendes munkád volt, elmennél dolgozni, a próbaidő végéig nem esel teherbe, utána igen és voila, jár a GYED. Ha eddig is eltartattad magad, akkor nem egy gyerek miatt kezdene zavarni és valószínűleg a pasi is számítana rá.

2. Aki elfogad egy autót, az azt se zavarja, ha átmenetileg a pasi tartja el, amíg a KÖZÖS gyerekükkel van otthon.

3. Teljesen ellentétesek lennének a válaszok, ha házasok lennétek. Ez miért nem merül fel, ha családot akartok?

4. Azt a kapcsolatot, ahol 30fölött, 2 év után nem került szóba a gyerek kérdés, illetve az egyik fél nincs tisztában a másik anyagi helyzetével, megette a fene. Ha felmerült volna, ez a kérdés nem születik meg, mert a pasi tudja, mit vállalna.

+ Állandóan a GYED-en lovagolsz, meg hogy hiába keresnél 500ezret...Kereshetnél egyáltalán 500ezret? Kerestél valaha? Ha igen, a, hol az a pénz? Miért nem tudtál félrerakni? b, elmehetnél dolgozni és fél év alatt félre rakhatnál annyit, hogy legyen tartalékod, ha gyereket vállaltok és utána a kapcsolat becsődöl. Ha nem, miről beszélünk? GYES+családi 40ezer, fizud 200. Különbség 160. (A GYED-et nem tudom mennyi, ekkora fizuval de igazából a GYES és GYED különbsége számítana.)Ha olyan baromi jól keres a pasi, és akkora a szerelem, nem érdekelné, hogy a te bevételed 100ezerrel több, vagy kevesebb, amíg otthon vagy a gyerekével.

Szóval enyhén szólva, életszerűtlen a sztori.

márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
65%
Ha 3 hete vagy munkanélküli, akkor nincs nagy baj, ha előtte dolgoztál rendesen. Keress állandó munkát, most az legyen az első. Utána várjatok egy fél évet, és belevághattok. CSED-nél a szülés előtti egy évben kell, hogy legyen 6 hónapban munkád legyen, ezt kapod az első 6 hónapban, a fizud 100%-a. Utána jön a GYED, ott a szülés előtti két évet nézik, minimum egy év biztosított idő kell. Az nem baj, ha megszakad, mert munkát váltottál az a lényeg, hogy meglegyen.
márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz úgy. 2 kisgyerekem van és nem fenékig tejfel az élet.

Nekem 10 éve bejelentett állandó munkám van, 600 felett van a nettóm, de mióta egyedül vagyok velük, azóta ez majdnem mind el is megy egy hónapban, mindig van valami extra kiadás. Nemrég gáz és áram elszámolásnál ráfizetés, februárban besz@rt a mosógép. Most épp a kocsim van szervizben. Sajnos úgy néz ki, egy családtag már nem sokáig lesz velünk, nagyon beteg, ott majd be kell szállni a temetésbe, hetek kérdése sajnos.

Szóval így is nehéz, hogy van egy fix bevételem. Biztosan nem mernék gyereket vállalni munka nélkül. Bármikor beüthet valami. Szakítás, haláleset, betegség. Én is a saját bőrömön tanultam meg milyen egyedül gyereket nevelni. Két bevétellel nem volt húzós, most megy a matekolás azért.

márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
74%
Munkanélküliség lehet gyerek(ek) mellett, akár a barátodnak is ugyanúgy. Házasság nem került szóba? Szerintem le kellene ülnötök beszélgetni hogy mik egymással a terveitek, hogy látjátok 2-5 év múlva. Próbálj minél előbb olyan állást szerezni, amiből el tudsz majd menni szülni, vállalható CSedet és GYEDet kapsz majd. De nyilván nem a próbaidő lejárta után 2 nappal kéne bejelenteni a terhességet. Szóval ez még azért akárhogy is vesszük, minimum egy év. Az idő meg közben telik, ezért én nem húznám nagyon ezt a beszélgetést.
márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

#43

Hát ezt mintha nekem írtad volna....

A kérdésre a válasz: kommunikáció!!!!!

(Olyan vagy mint én, béna nő..😉🙄)

márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!