Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viszonyuljak az anyóshoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viszonyuljak az anyóshoz ha ő ilyen "közvetlen"?

Figyelt kérdés

Ne értsetek felre, nagyon aranyos a barátom anyukája, kedves, barátságos, teljes mértékben befogadott ő os meg az egész családjuk.

Viszont számomra olyan fura, hogy pl ha valami történik az én családomban, vagy velem, vagy a kapcsolatunkban, és azt elmondom a páromnak, akkor legközelebb ha találkozunk az anyóssal, mindig beszelgeti akar róla... Tudom hogy nem akar rosszat, de miért akarja hogy olyan dolgokról beszelgessek, amit pl a saját anyukámnak nem mondok el? Vagy miért várja el, hogy ha összekapunk a barátommal, akkor elmondjam, hogy mi törtent? Lehet hogy én stresszelem túl, de kicsit úgy érzem már nem is lehet magánéletünk mert mindenről tudni akar. Vagy engem faggat, vagy a barátomat... Mellesleg én természetemből eredően is inkább csöndes, visszahúzódó vagyok... A barátomnak már mondtam, hogy ezért nem akarok átmenni se hozzájuk, és hogy nagyon zavar. De ez nem megoldás. Arra gondoltam hogy leülök megbeszélni vele. De hogy mondjam úgy, hogy ne bántsam meg? Légyszi adjatok tanácsot.

Én 19, párom 20, anyós 50-en túl...


2013. máj. 1. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak egy jó kapcsolatot akar veled kialakítani :D
2013. máj. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szóból ért az ember! Legközelebb kerek perec mondd azt, hogy erről nem akarok beszélni! Slussz!
2013. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, megértelek, ez sokszor nagyon nyomasztó tud lenni.

Az én anyósom is ilyen, eleinte engem nem zavart, sőt, nagyon örültem neki, hogy nekem normális anyósom van, de azután elkezdett frusztrálni, hogy mindig mindent tudni akar, ma már odáig fajultak a dolgok, hogy ha veszek magamnak valamit, akkor még az árát is tudni akarja, meg hogy pontosan hol vettem, vagy pl. ugyanúgy, mint a te esetedben, hogy miért vitáztunk a férjemmel, hol van éppen az adott pillanatban, miért nem velünk van, stb... sajnos és nem vetettem ennek idejében gátat, és ő átesett a ló túloldalára én meg nyelek... azt hiszi, hogy teljes jogú tagja a családunknak, vagyis nem hárman (a férjem, kisfiam és én) vagyunk egy külön család, hanem ő, mint nagymama ugyanolyan szintű tagja ennek a családnak, mint akármelyikőnk. Csak el van tévedve, de nagyon, most kezdek kicsit jobban a sarkamra állni, mert nagyon komolyan beleszól már a gyereknevelésbe is, szinte helyettem akarja nevelni a gyereket, persze finoman, manipulálva, mintha azt mi akarnánk, de engem nem fog irányítani.

Ha úgy látod, hogy ez csak érdeklődés a részéről és amúgy nem akarja megmondani, hogy mit csináljatok, akkor ilyenkor tereld el a szót másra, rázd le annyival, hogy semmi különös nem történt ezzel meg azzal, de ne hagyd, hogy a nyakadra telepedjen, kihasználva a jó viszony fenntartása iránti vágyadat.

2013. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De a barátod miért mondja el neki a te dolgaidat? Amit anyukáddal sem osztasz meg, az gondolom a te magánügyed. A barátod miért teregeti ki a magán dolgaidat? Inkább vele kellene beszélni, hogy tartsa a száját. Te annyit mondasz el, amennyit akarsz, akkor is, ha faggat. Had legyen már a te dolgod, hogy kivel osztod meg. Tudom,hogy egy régi kérdés.
2016. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!