Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátnőm nagyon szeretné hogy összeköltözzünk?

Figyelt kérdés

Mindketten 24 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt és már fontolgatok egy esetleges lánykérést, mindketten szeretnénk esküvőt végre. Én 19 éves koromtól külön élek a szüleimtől, ő náluk él, és a minap felvetette hogy költöztünk össze.

Egyrészt sem én, sem a szüleim nem hívei az ilyesminek, másrészt a ház nem az enyém, hanem a szüleimé, ahol lakok.

Mondtam neki hogy ez nem a legjobb ötlet, de ő nagyon szeretné. Kéne valami kompromisszumos megoldás...



2021. ápr. 5. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 A kérdező kommentje:

27

Nem tudom pontosan. De a város másik felében.

28

Ez van, én így élek.

29

Nem,nem nyalakodok

30

Nem. Semmi köze a valláshoz. Ezek az elveim.

2021. ápr. 5. 11:22
 32/68 A kérdező kommentje:
Éltem össz-vissz 6 hónapot Törökországban és ott fel sem tevődik az ilyen együttélés házasság előtt. Mert szerintük is erkölcstelen (és ismétlem a házasság előtti szex is, de ez van, az megtörtént, 6 évig nem tudtunk várni.
2021. ápr. 5. 11:28
 33/68 anonim ***** válasza:
93%
Izgalmas lehet veled a szex. Ja, nem. Hülye a csaj, hogy hozzád akar menni.
2021. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
100%
A saját logikád szerint mi az erkölcstelen abban, ha együtt is élsz valakivel, akivel szexuális életet élsz?
2021. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:

33

Nem kérdezte senki a véleményed 😃


34

Hagyjuk. Felesleges hogy itt magyarázkodás. Nem azért jöttem. Valami arany középutat akartam de nagyon...

2021. ápr. 5. 11:38
 36/68 anonim ***** válasza:
100%

Az nem magyarázkodás lenne, ha leírnád a nézetedet erről, hanem magyarázat, érvelés.


Ha valami saját, belső meggyőződésből tart az ember valamit elfogadhatatlannak, vagy csak simán helytelennek, akkor azt meg is tudja indokolni.


Ha szerintem van észszerűség abban, amit gondolok egy adott kérdésről, akkor képes vagyok megfogalmazni, hogy szerintem miért logikus úgy.


(Ha meg azért nem teszel valamit, mert a szüleid jelenleg is, és a későbbiekben is feltételekhez kötik azt, hogy a tulajdonukban lévő házba élhess, de ezt nem akarod itt nyíltan felvállalni, az megint teljesen más kérdés.)

2021. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
87%

#35: De NINCS középút. Vagy együttlétek, vagy nem.

Eleve neked már rég meg kellett volna őt kérni, mondjuk az első szex után. Rég el kellett volna venned.

De te ezt sem akarod. Csak az idejét rabolod, miközben nem vele tervezel hosszú távon. Ebben hol van az a nagy erkölcs? Sehol.

2021. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:

36

Nincs szó itt a házról. Én erkölcstelennek tartom, ebben nevelkedtem. Vannak bizonyos erkölcsi keretek amiket nehezen lépek át vagy egyáltalán nem.

37

De, el akarom venni feleségül. Azért mind várunk, hogy legyen vége a helyzetnek mert ugye most eléggé nehéz esküvőt tartani.

Vele tervezek hosszú távon.

2021. ápr. 5. 11:59
 39/68 anonim ***** válasza:
100%

6 évig járkálni egymáshoz, úgy, hogy nem vagytok eljegyezve, nem erkölcstelen? Igen, volt egy ilyen vallási-erkölcsi elvárás, hogy együttélés csak házasság után. De tudod miért? Mert, ha együtt élsz valakivel, akkor a négy fal között simán szexelhettek, abból pedig gyerek is születhet. Ezt pedig házasság nélkül csinálni erkölcstelennek számított. Viszont mivel ez össze volt kapcsolódva, a házassággal sem vártak éveket. Ha megvolt a szerelem, egy-két év után jöhetett a házasság (mert régen sem bírták eddig tartóztatni magukat). A mai világban ma már ezt felelőtlennek gondoljuk, érdemesebbnek tartjuk kitapasztalni, jól megválasztani, hogy kinek fogadunk örök hűséget, hiszen világossá vált, hogy jobb felbontani huszonévesen egy komoly kapcsolatot (ahol akár szex vagy együttélés is volt), mint három gyerek után elválni vagy csalni/rossz kapcsolatban lenni. Olvastam egy katolikus jegyesoktatás anyagát, még ott is azt javasolja a pap, hogy ismerjük meg a másikat, mielőtt házasodunk, múljon el a rózsaszín köd. (Ő összemossa ugyan a szexualitással, amivel nem értek egyet, de a lényeg hasonló.) Mivel a szexen amúgy is túlvagytok, az együttélés csak pozitív hozadékot adna az "erkölcstelenségeteknek". Persze tudom, valószínűleg nem ettől fog megváltozni a véleményed.

Szóval hasznos tanácsként: először is beszélgess el a barátnőddel, beszéljetek a terveitekről, a sorrendről, arról, hogy kinek mi és miért fontos. Ha komolyan gondoljátok a kapcsolatot és egyezik az értékrendetek (azaz, ha egyáltalán érdemes házasságon gondolkoznotok), akkor mindegy milyen sorrendben történnek meg a dolgok, hiszen már most is olyan elköteleződéssel vagytok egymás felé, mint ha házasok lennétek. Az a fontos, hogy megértsétek egymást, és mindkettőtöknek megfelelő megoldás szülessen.

Másrészt az nem megfelelő neked, hogy ha eljegyzed, majd mint jegyespár összeköltöztök? Ekkor már egyértelműen kinyilvánítottátok, hogy együtt terveztek, csak hivatalosan nincs megerősítve, így ez még annyira sem lenne erkölcstelen. (Persze szerintem most se lenne az, de próbálok a ti értékrendetek szerint gondolkodni.)

2021. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
94%

#38:

Most mire is vársz? Nem 6, hanem 1 éve van koronahiszti. Házasodni pedig most is lehet, csak a nagy lagzit kell eltolni kicsit.

Sőt, eljegyezni is tudnád.

Te meg itt hisztizel, hogy milyen erkölcstelen lenne együtt élni, te ezt nem akarod. De azért megdugni megdugod, azzal nincs bajod.

Azt se tudod, hogy mit akarsz. Vagy nekünk hazudsz, vagy magadnak.

2021. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!