Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a barátnőm nagyon szeretné hogy összeköltözzünk?

Figyelt kérdés

Mindketten 24 évesek vagyunk, 6 éve vagyunk együtt és már fontolgatok egy esetleges lánykérést, mindketten szeretnénk esküvőt végre. Én 19 éves koromtól külön élek a szüleimtől, ő náluk él, és a minap felvetette hogy költöztünk össze.

Egyrészt sem én, sem a szüleim nem hívei az ilyesminek, másrészt a ház nem az enyém, hanem a szüleimé, ahol lakok.

Mondtam neki hogy ez nem a legjobb ötlet, de ő nagyon szeretné. Kéne valami kompromisszumos megoldás...



2021. ápr. 5. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
94%

48 Mi az,ami ÉRTÉK ebben a döntésben? Mi az, amitől értékesebb, tisztességesebb, jobb nem összeköltözni? Ha úgyis hűséges vagy felé és vele képzeled el az életed, akkor változtat bármin? Vagy félsz, hogy változtatni fog? Viszont ha csak egy kis kétséged is van, hogy igen, akkor pont azért kell meglépni, nem halogatni a házasságig.


A cipős hasonlatnál maradva...

Van egy értékes, drága bőrcipő, amit kinéztél magadnak. Biztos vagy benne, hogy meg akarod venni. Ezt már majdnem eldöntötted. Már régóta nézegeted, illik a ruhatáradba, pont ilyen kell. A méret is stimmel. De te csak halogatod a dolgot. Még fel se próbáltad. Majd miután megveszed. De még a megvételt is halogatod. Gyönyörű cipő, minőségi. Kell. De nem, a boltban tilos felpróbálni(szerinted, pedig mindenki más felpróbálja), csak majd otthon. Persze, otthon is fel lehet. De akkor viheted vissza a blokkot, macerás a csere stb.

És nem, mielőtt rányomnál a dislikera, nem egy tárgy a párod. Csak épp ahogy a cipőnél, a lényeget nem akarod kipróbálni, hogy illetek össze, hogy áll a lábadon az a csodás cipő. Sétálni benne pár kört. Persze, ez nem egy egész napos viselet (=több évtizedes házasság), de pár méter(=pár hónap) után kijön, ha valami nagyon kényelmetlen.


És ez semmin nem változtatna. Ha eddig is mellette akartál dönteni, akkor csak megerősít. Attól még, hogy felpróbálod azt a cipőt, boldogan és nyugodtan megveheted, azaz feleségül veheted annak a tudatában, hogy jó pár vagytok jóban rosszban.

De te mintha félnél attól, hogy ha jön egy nehézség, kifarolsz, és a házasság intézményében várod a megerősítést, az összetartó erőt. Ne onnan várd. Magadtól, egymástól. Nem mondom, hogy nem hiszek a házasságban, én is szeretnék férjhez menni, és csak úgy vállalnék gyereket. A házasság egy komoly szándék, ígéret. De nem onnan fakad a hűség, a kitartás. Hanem belőled, belőle. A szeretetből, tiszteletből. És ezen semmit se változtat (ha már ezek biztosan megvannak) az, hogy mikor mit csináltok szex házasság stb. Te a formaiságban bízol, az értékrendedben. Az ad neked keretet. De mindez csak egy külsőség, menekülés. A felelősség belülről fakad, nem egy papír kötelez rá.

És igen, próbálod azt hinni, hogy ez a merev keret majd mindentől megvéd, de sajnos előfordulhat, hogy mégsem működik majd jól az együttélés. Ez esetben nem vagy hibás vagy bűnös, ha ezt elfogadod, és jó szívvel elengeded. Mert te a legjobb szándékod szerint megpróbáltad. És ez a szeretet, szándék épp elég, ennyi, amit adhatsz. Ez teljesen rendben van. Azért tanácsoljuk az együttélést, hogy nyugodt szívvel mehess vele az oltár elé. És ne kelljen a felelősségtudat meg merev értékrend miatt esetleg válni, vagy egy életen át kötelességből kitartani, de szívni a fogad, mert hát te elvetted és gondolom, ha a házasság előtti szex nem fért bele, akkor a válás sem.


Szerintem hallgasd meg a barátnődet a témában és most az egyszer te engedj neki. Amúgy sem árt megtanulni a kompromisszumok művészetét ;)

2021. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg a kezét, az már a házasság előszobája, tűzzétek ki az esküvőt is - de költözzetek össze az eljegyzés után.

Ez egy megfelelő kompromisszum szerintem. Ha olyan erkölcsös vagy, aminek vallod magad, akkor az eljegyzés is kellően komoly elköteleződés - jöhet a motyózás. Így a lányt sem váratod még évekig, de az elveid sem sérülnek.

2021. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

52-es, hagyjuk, én is mondtam neki, de leszarja, csak a saját elmebaját ismételgeti.


Akkor mondjuk piszok ciki lesz, ha házasság, összeköltözés és a csaj egyéven belül elválik, mert nem működnek jól együtt - mert ugye a kérdező nem fog elválni, ha a fene fenét eszik, akkor sem. A csaj egyetlen szerencséje, hogy a váláshoz nem kell a pasas beleegyezése.

2021. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

53

Ha neked az elveim elmebaj, akkor a te dolgod. Te csináld úgy ahogy akarod. Ne kritizál, hogy én hogy csinálom az életem.

2021. ápr. 7. 16:32
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál hozzá, hogyha névleg nem költöznétek össze? Csak a barátnőd időnként ott aludna, mondjuk úgy heti 6-7 alkalommal? Vagy eleinte heti 1-2 napot, aztán egyre többet. Persze, hogy kényelmesen érezze magát, lenne szekrénye, meg íróasztala, amikor ott van.


Illetve a szüleid tudjàk, hogy lefeküdtél a barátnőddel, vagy azért pártolják ezt a verziót, mert azt hiszik szűz?

2021. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%

Te várni akartál az esküvőig, de mégiscsak úgy alakult, hogy megesett az a csúnya szex. :(( Szegény áldozat.


A barátnőd ízlése, hogy így is veled marad. Szerintem viszont elég csúnya dolog, hogy ami jólesik (szex), azt csinálod házasság nélkül is, a szabályokat áthágva. Ami már kevésbé lenne kényelmes (összeköltözés), arra szépen kifogásként használod a konzervatív neveltetést.

2021. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező az önző álszent emberek tankönyvi példánya. Bort iszik és vizet prédikál.
2021. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 A kérdező kommentje:

57

Nem voltál kérdezve. Nem osztották neked lapot

2021. ápr. 7. 21:55
 59/68 anonim ***** válasza:
87%

#58 de minek írtad ki a kérdést, ha nem érdekelnek a válaszok? Akkor ez így csak trollkodás, ahhoz meg gratula.

Egyértelműen egy elmebajban élsz, én már rég kidobtalak volna és valószínűleg más normálisan gondolkodó nő is.

2021. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

Nem érdekel mások minősítése. Nem a kérdésre válaszolsz, hanem minősítesz. Abból pedig nem kértem.

Kidobtál volna? Egyem meg. Akkor menj amerre látsz.

2021. ápr. 7. 23:37
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!