Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Érvelhetnek neki ezzel vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érvelhetnek neki ezzel vagy nagyon megbántanám?

Figyelt kérdés

Párom is és én is saját lakásban lakunk, de a körülmények eltérőek.

Nála van lift, nálam nincs és zárószinten lakom, szóval itt gyalogolni kell. Nekem erkélyem sincs (ő a sajátját mondjuk nem használja...), viszont 1,5x akkora a lakásom, mint az övé és biztonságilag is jobb környéken lakom, mint ő, plusz több busz van, ami számomra létfontosságú, hiszen jogsim sincs.


Neki van kocsija, itt a parkolást is sokkal könnyebb megoldani, mert van hely fák nélküli helyen is, ami madárpiszok ellen igen fontos neki.Nem jókedvéből van ott a lakása, ahol, ezt jól tudom, de én 99%-osan jobban szeretném, ha nálam költöznénk össze.


Egyelőre nem jött fel a dolog, de semmilyen érvem sincs, ami az ő lakása mellett szólna. 2 íróasztalt nem lehet elhelyezni nála, ami nekem azért vállalhatatlan, mert nagyon sok a home office melóm és még külön dolgozószobám is van emiatt, szükségem van erre a saját kis térre, ott meg ez teljesen megoldhathatatlan lenne.


Nehezítő tényező, hogy neki van egy cicája, akinek nyilván jobb a megszokott környezete, de itt még több helye is lenne ahol ellehet nyugodtan. :)


Plusz üresen nem állhatna a lakásom, mert nem éri meg fizetni a semmire a rezsit. Teljesen fel lett újítva fél éve, nem szeretném kiadni, mert nagyon sokba került ez nekem. :/ Az ő lakását bizonyos áron ki lehet adni és nem szeretném megbántani sem, viszont több kiadása is van, ezzel szemben egy állással most nem keres eleget, nagyon jól jönne neki ez az extra pénz amihez a segítségemmel végül is hozzájutna.


Félek nagyon rossz néven venné a dolgot, ha ragaszkodnék hozzá, hogy inkább nálam éljünk majd, de azonkívül, hogy nyilván ő is ragaszkodik a saját kis teréhez, nincs érvem, ami az ő lakása mellett szólna.

Plusz, ami nálam nagy "extra" hogy nincs egybe a fürdő-WC plusz a macska WC-t is el lehet rakni máshová... kicsit kellemetlen amikor 3-an akarjuk egyszerre használni az egy szem egybefürdőt. XD


Eszméletlen körülményesnek tűnök, tudom, de mindketten ADHD-sok vagyunk, emiatt is kelleni fog a tér hosszú távon.



2023. jún. 17. 00:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

A cica egy hét alatt megszokja az új helyet. Ha a gazdi is ott van, semmi baj nem lesz.


Szóval ez szerintem pipa eddig. :)

2023. jún. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
6%

A macskát menhelyre kell beadni!

Kis galamblyukba minek macska? Az ilyen felelőtlen állattartókat sosem ertettem..

Na mindet a nem is kell értenem.


Nagyon önző vagy! És makacs és azt hiszed neked olyan jó kis odúd van. Lenézed a párod és a környezetet! Folenyeskedo, nagyképű vagy. Pedig semmiben nincs jobb dolgod mint a parodnak. Külön dolgozó szoba. A kis galamblyukbol meg levagunk egy kicsit , csak mert neked hóm ofisz van..

te nem venned rossz néven ha valaki úgy dumálna a párod lakásától mint te a pároderol?

2023. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2-es. A párom egy elvált férfi, a lakás az ő és az exfelesége közös életével, holmijaival van tele. Az én lakásomban még nem lakott férfi, tök jó lehetőség újrakezdésre. Arról nem tehet a párom, hogy nem fizetik meg, ez sokakra igaz manapság, én ezért nem nézem le egyáltalán, de könnyebb lenne neki egy kis extrával.


2 teljes szobám van amúgy meg egy fél, az a dolgozószobám és nem galamblyuk. Hm, próbálj meg home officeban dolgozni, azután mehet mindennemű okoskodás!


A macskának ennyi élettér meg bőven elég. Feleakkora igénye sincs, mint egy kutyának, amit egyikünk se tartana panelben! De nincs pénz nagyobbra meg ilyenek, szóval egyelőre egyikünk se akarna mondjuk gyereket.

2023. jún. 17. 01:41
 4/19 anonim ***** válasza:
11%
2 teljes szobától vagy oda meg vissza?! Azzal érvelsz amivel akarsz, elsődleges kérdés akar-e egyáltalán nálad lakni.
2023. jún. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyelőre nem jött fel a dolog.


Akkor várd meg, hogy egyáltalán feljön-e, mielőtt itt agyilag már leéled nyugdíjaskorig az életeteket, ráadásul a te feltételed szerint, amihez keresed az érveket. Mindketten adhd-sok vagytok, plusz ő elvált férfi, gyanítom, jobban ragaszkodik a függetlenségéhez, minthogy azon agyaljon, hogy hol lenne jobb összeköltözni. Egyáltalán akar ő olyan kapcsolatot, ami nem csak összejárkálás, ráadásul úgy, hogy de igen, le van nézve, sz..r helyen lakik, sza..r a lakása, a tied mindenben jobb, és még kereshetne is a segítségeddel. Ettől aztán minden férfi jobban érzi magát! (irónia)

Várd ki, hogy merre alakul a kapcsolatotok, mielőtt ennyire belelovallod magad olyanba, ami lehet, hogy nem is aktuális.

2023. jún. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Az hosszú távon nagy negatívum, hogy nincs erkély és nincs lift.

Igazából egyik lakás se a legjobb hosszú távon, két főre.

Így én azt tenném, hogy maximum két évig laknánk az egyik lakásban, aztán ha működik a dolog és komolyan, hosszú távon tudtok egymással tervezni, akkor eladni mindkettőt és venni egy nagyot, ahol elég élettér jut mindenkire.

2023. jún. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Amíg ez a téma nem jön fel, elég fölösleges így megmondanod. Simán lehet, hogy nem is akar összeköltözni. Egyébként én a helyedben inkább azokat az érveket gyűjteném össze, hogy számára miért éri meg, sokkal hatékonyabb meggyőzési forma.


Mellesleg ha én lennék a párod, számomra nem érv a kiadás ellen, hogy sokba került, felelős bérlőket lehet találni, akik nem fogjak extrán lelakni a lakást. Többért is kiadhatjátok mint a másikat és elképzelhető, hogy visszajön a felújítás ára, vagy a nagyobb része.

2023. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Egy rossz házasság után,elvált férfiként már csak olyan kapcsolatba mennék bele,amiben nincs összeköltözés.

Megmarad szépen mindenkinek a nyugis hátországa,ettől lehet egymást szeretni,programozni,szeretkezni.Mindegy,milyen és hol van a lakás.

Bizonyos kor után és bizonyos koppanások után azt hiszem,ez sok embernél érthető.

Nagyon jó kapcsolatok vannak ismerőseim körében így, hosszú évek óta tartóak!

2023. jún. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Te hülye vagy 2-es???

Miért kene beadni a macskát a menhelyre ? Téged kellett volna a szülészeten hagyni vagy legalább egy olyan családnál, aki nem nevel belőled ekkora tuflakot.

Tehát biztonságban, lakásban tartani egy állatot, aminek így megadatik a hosszú, boldog élet es egyébként a törvény is előírja, hogy lakásban vagy zárt kertben lehet tartani, ahonnan nem tud kijönni, de szerinted felelősség teljesebb döntés lemondani egy állatról, amiért felelősséget vállalt ? Ember, normális vagy?

2023. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"A macskát menhelyre kell beadni!"


A leendő gyereket meg majd nevelőintézetbe, ugye?


Szokásos gyakoris megoldások...

2023. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!