Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Érvelhetnek neki ezzel vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érvelhetnek neki ezzel vagy nagyon megbántanám?

Figyelt kérdés

Párom is és én is saját lakásban lakunk, de a körülmények eltérőek.

Nála van lift, nálam nincs és zárószinten lakom, szóval itt gyalogolni kell. Nekem erkélyem sincs (ő a sajátját mondjuk nem használja...), viszont 1,5x akkora a lakásom, mint az övé és biztonságilag is jobb környéken lakom, mint ő, plusz több busz van, ami számomra létfontosságú, hiszen jogsim sincs.


Neki van kocsija, itt a parkolást is sokkal könnyebb megoldani, mert van hely fák nélküli helyen is, ami madárpiszok ellen igen fontos neki.Nem jókedvéből van ott a lakása, ahol, ezt jól tudom, de én 99%-osan jobban szeretném, ha nálam költöznénk össze.


Egyelőre nem jött fel a dolog, de semmilyen érvem sincs, ami az ő lakása mellett szólna. 2 íróasztalt nem lehet elhelyezni nála, ami nekem azért vállalhatatlan, mert nagyon sok a home office melóm és még külön dolgozószobám is van emiatt, szükségem van erre a saját kis térre, ott meg ez teljesen megoldhathatatlan lenne.


Nehezítő tényező, hogy neki van egy cicája, akinek nyilván jobb a megszokott környezete, de itt még több helye is lenne ahol ellehet nyugodtan. :)


Plusz üresen nem állhatna a lakásom, mert nem éri meg fizetni a semmire a rezsit. Teljesen fel lett újítva fél éve, nem szeretném kiadni, mert nagyon sokba került ez nekem. :/ Az ő lakását bizonyos áron ki lehet adni és nem szeretném megbántani sem, viszont több kiadása is van, ezzel szemben egy állással most nem keres eleget, nagyon jól jönne neki ez az extra pénz amihez a segítségemmel végül is hozzájutna.


Félek nagyon rossz néven venné a dolgot, ha ragaszkodnék hozzá, hogy inkább nálam éljünk majd, de azonkívül, hogy nyilván ő is ragaszkodik a saját kis teréhez, nincs érvem, ami az ő lakása mellett szólna.

Plusz, ami nálam nagy "extra" hogy nincs egybe a fürdő-WC plusz a macska WC-t is el lehet rakni máshová... kicsit kellemetlen amikor 3-an akarjuk egyszerre használni az egy szem egybefürdőt. XD


Eszméletlen körülményesnek tűnök, tudom, de mindketten ADHD-sok vagyunk, emiatt is kelleni fog a tér hosszú távon.



2023. jún. 17. 00:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én utólag már úgy oldanám meg az összeköltözést a párommal, hogy egyikünkhöz sem költözünk, hanem nulláról teremtünk közös otthont valahol. Akár kiadva mindkét lakást bérelni valamit, aztán ha működik az együttélés, akkor venni. De belepasszírozni valakit a saját, meglévő életterembe, az mindenképpen rosszabb megoldás, mint közösen teremteni új életteret.
2023. jún. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2es,


A peckes faxod hegyét küldjed menhelyre.


Üdv.

Macska

2023. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%

12. Meao:3 ^^


Na ezért nem tartok kutyát-macskát.

2023. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk nálam alap lenne a lift.

Nem jó a térdem, szóval pl nekem rhadtul nem pálya a 4-re felgyalogolni minden nap, innentől kezdve nem költöznék olyan házba, ahol nincs lift.


Másrészt én őszintén szólva senkivel nem költöznék össze. Nem bunkóságból, hanem mert jobb szeretek egyedül élni. Éltem együtt az aktuális barátommal, tök jó, de 2x annyi melóba került pl a háztartás, meg a kajafőzés, stb.


Még egyszer nem.

2023. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát nagyon meglepődtem azokon a válaszokon, hogy mennyire nem akarnak emberek együttélni. :/


Én 26 éves vagyok, még szeretnék egyszer gyereket, családot (házasságot nem, mert ezen semmi se múlik), azt meg külön élve garantáltan nem lehet kivitelezni.


Amúgy az ADHDnk felnőttként nem súlyos, de vannak rigolyáink. Nem biztos hogy vele lenne családom, de mivel soha nem éltem együtt férfival ezt is meg kéne tudni.


És ha szeretsz valakit, valahol alap tervezni az életet, még ha csak elméleti is a dolog. De valószínűleg én fogom szóba hozni az összeköltözést.

2023. jún. 17. 16:01
 16/19 anonim ***** válasza:
Hozd szóba, ha neked fontos és sürgős.
2023. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem is nonszensz, hogy emberek nem akarnak együtt élni. Úgy aztán baromi könnyű fenntartani egy kapcsolatot, hogy az életben nem élsz együtt a másikkal. De így meg igazából 10bol 8 kapcsolat működik évekig, aztán csak hosszú évek után derül ki, hogy mennyire nem ismerték egymást a felek. Semmi értelme.
2023. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Érvek... Egy kapcsolatban ritkán hallgattatnak meg az érvek :D

Majd rájössz...

2023. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor jó szr kapcsolatod lehet neked is :D
2023. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!