Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Én nem szeretném, hogy párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én nem szeretném, hogy párom öccse hetente legalább egy alkalommal idehozza a gyerekeit (1-2-t), páromnak viszont nincs ellenére. Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Nemrég óta élünk együtt párommal, nekünk még nincs gyerekünk, az öccsének viszont van négy, a legfiatalabb 2, a legidősebb 7 éves. Amíg nem költöztünk össze, addig párom az anyjával élt és ott könnyen tudta fogadni a gyerkőcöket, elvoltak és ott volt a mama is. Én elhiszem, hogy négy gyerek nagyon nagy teher, főleg úgy, hogy a negyediket nem is tervezték, csak becsúszott és csúnyán mondva megtartották. Biztos, hogy jó dolog őket lepasszolni munka és olyan ház mellett, ahol telek is van és azzal is foglalkozni kell, mert fárasztó tud lenni.

Viszont most, hogy összeköltöztünk párommal én nem akarom, hogy heti legalább egy alkalommal idehordjon barátnőm öccse 1-2 gyereket, mert nekik az úgy könnyebb. Értem én, hogy rokon, meg segíteni kell, de szerintem ez nem kellene, hogy ilyen gyakran megvalósuljon, elvégre - és legyek bunkó, de ez van - nem én vállaltam be négy gyereket.

Panelban vagyunk nem kertesházban és tovább árnyalja a képet, hogy a lakás nem közös, hanem az enyém. Barátnőm akarja, én viszont nem, mert van elég dolgunk e nélkül is.



2023. júl. 11. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem mennék bele. nem is azért, mert enyém a lakás

hanem mert ha együtt élek valakivel, akkor alapszabály, hogy egymás otthoni hétköznapi életére lényegi hatással levő dolgokban nem döntök a másik beleegyezése nélkül. márpedig az elég nagy hatással van, ha ott rohangászik x gyerkőc.

2023. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
néhányszor valószínűleg elviselném, de biztos, hogy nem csinálnék heti rendszert abból, hogy gyerekmegőrző az otthonom.
2023. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem viszi most is a nagyanyjukhoz? Ha együtt eltek akkor alap hogy az ilyen jellegű dolgokhoz az kell hogy ez egyikőtöknek se legyen nagyon kellemetlen, zavaró.
2023. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Kommunikacio. Elmondod, hogy ez nalad no go. Aztan vagy tudomasul veszi, vagy felaldozza a kapcsolatotokat. Akkor se sajnald, mert akkor ez nem lehetett valami acelos kapcsolat. A hataraidat neked kell meghuznod, a masik pedig majd reagal ra. Ha pozitivan, akkor orultok, ha nem, akkor ennyi volt. Fontos, hogy masik hulyesegeit nem egymas rovasara kell toleralni. Ha egyaltalan nem akarod soha fogadni a gyerekeket, akkor kommunikald azt. Megalkuvo kompromisszumba nem menj bele. Ocsike meg vegye tudomasul, hogy megvaltoztak a korulmenyek, a novere felnott es mar mas korul forog neki a vilag.
2023. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Öccse gondozza a gyerekeit. Megcsinálni még nem volt teher 4 gyereket. Esetleg bízza most is a mamára, ha már le akarja passzolni, ne hozzátok a lakásba vigye megőrzésre. Agyam eldobom, micsoda pofátlan emberek vannak.
2023. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha egyszer engeded, mindig be fognak menni.


Figye a mamához.


Mondom ezt anyaként. Én sem akarnám hogy a húgom új pasija lakásában szétszedjenek mindent. A húgom jöjjön hozzánk vagy mama.


Másban nem élősködik a csaj?

2023. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a barátnőddel, hogy vigye a gyerekeket a mamához, ő pedig ilyenkor besegíthet az anyjának, ha szükséges. Ha jól értem, eddig is ott voltak az unokák.
2023. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Én sem vállalom a sógornőm gyerekeit, pedig nekünk van, szóval mondhatok nemet.

Másrészben meg azért jó ez a kérdés, mert szépen kisejlik belőle, hogy miért nem szabad a pasi lakásába költözni hosszú távon. Ott sohasem lesz szava a nőnek.

2023. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nőként se vállalok plusz gyereket...
2023. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Nagyon pofátlan dolog de ezek szerint már nagyon hozzászoktak, hogy bármikor ha gondolnak egyet lepasszolják a kölyköket. Ha annyi eszük volt, hogy megcsináltak (és megtartottak) ennyit, akkor oldják is meg. Ne a ti dolgotok legyen és az lett volna a minimum, hogy ezt megkérdezi tőled. De valamiért ezt természetesnek veszi, hisz ahogy írtad, már több alkalommal is előfordult. Beszéld meg vele mindenképp, mert hidd el ez idővel egyre több nap lesz, netán majd hétvégenként egész napok... Ha ezen megsértődik vagy valahogy érzelmileg manipulálni próbál, azt meg ne hagyd!
2023. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!