Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Aki alkoholista volt az az is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki alkoholista volt az az is marad? Nincs értelme tovább bízni abba, hogy változik a társ?

Figyelt kérdés

Mindenbe passzol, tök szép és jó életünk lenne... de az alkohol mindent tönkre tesz.

Reménykedek, de egyre kevesebb a remény. Változhat ez még? Vagy aki egyszer ilyen ményen van az ott is marad?


2023. nov. 8. 10:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy aki egyszer már az üveghez nyúlt, annak már semmiképp nincs visszaút, DE... akiben nincs meg az akaraterő és hajlandóság arra, hogy változtasson, az tényleg alkoholista lesz mindaddig, ameddig valami szövődménye el nem viszi. Az írásodból pedig az jön le, hogy nála a szikrája sincs meg ennek az akaratnak, sőt... nem is csak az alkohol az egyetlen probléma.


"Mindenbe passzol, tök szép és jó életünk lenne..."

Ez pedig bocs, de hazugság. Dehogy passzol minden, hiszen még a vetélés után is b...ik rád. Itt nem "csak" annyiról van szó, hogy túlzottan szereti a piát, hanem arról, hogy ez társnak, párnak tökéletesen alkalmatlan. Dehogy lenne nektek szép és jó életetek... És azon a fázison már illene túllépni, hogy álmodozol a csodáról, hogy belőle majd hopp, nem csak egy absztinens ember lesz, de egyenesen olyan, aki imád téged, megbecsül, és melletted áll. Ilyen pedig nem lesz. Ha pedig nem akarod végképp elbarmolni az életedet, akkor nehogy ezzel gyereket tervezz! Már csak azért sem, mert az, ha te a hátralevő életedet tönkrevágod, az a te szabad jogod, úgy teszed tönkre az életedet, ahogy akarod. De ezzel együtt a gyereked életét is alaposan hazavágnád.

2023. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim alkoholisták voltak.

Apám egy idő után letette teljesen az italt, de anyám nem így döntött.


Sokat veszekedtek, apám rendszeresen verte anyámat. Anyám félrepasizott többször is.

Volt, hogy anyám annyira, részeg volt, hogy négykézláb mászott az utcán.

Aztán volt, mikor az alkoholra gyógyszereket vett be, mert öngyilkos akart lenni.

Addig "kísérletezett" az öngyilkossággal, amíg sikerült neki. Felakasztotta magát.

Ez mindd az alkoholnak köszönhető.


Szóval, kérdező, aki alkoholista, nem minden esetben lesz sikere leszoknia az italról.


Én gyermekkoromban megfogadtam, hogy sem italhoz, sem cigihez, sem droghoz nem nyúlok.

És tartom is.

Hiszen ezek nélkül is lehet élni.


Sajnos a rossz csaladi háttér miatt sok minden bennem maradt gyerekként amiket láttam és átéltem és amiatt hirtelen haragú lettem.

Ez meg az én keresztem.😔

2023. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A te sorsod is sanyarú lesz, ha szülsz neki.
2023. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholista marad mindig, de annyit megtehet, hogy nem iszik. Leáll.

Csak aztán fennáll a veszély, hogy újrakezdi. Megint leáll.

Ez ilyen, így megy állandóan. Egy-egy leállás eltarthat akár éveken át is. De mindig ott lesz a lehetőség, hogy visszaesik.

Tudom, mert ilyen apa mellett nőttem fel. Nagyon sok mentes időszaka van, sokkal több, mint mikor visszaesik, de az borzalmas. Ha az egész életét nézem, kb 68%-ra becsülöm a józan időszakait.

2023. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Tudok a csalàdon belül megjavult emberről. De ő közel meghalt a pia miatt, kórház stb. Utána letette és már kb 18-20 éve nem iszik. De ehhez az ő ereje is kellett és a csalàd tàmogatàsa is, hogy mellette àllnak. Előtte évekig ígérgette a leszokàst meg nem bírta tartani.

Elmondása szerint a kórház meg hogy majdnem meghalt adta meg az elhatàrozást.

2023. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista.

Anya 20 évig hitte, hogy fog változni, aztán rájött, hogy nem fog, így 20 év után elváltak.

Pedig amúgy szép életünk lehetett volna, apám nem agresszív fajta, nagyon ügyes szakember, dolgos is, de ha kartávolságon belülre pia kerül, akkor az hamar lecsúszik. Ha nincs pia, akkor megy és vesz magának.

20 év alatt volt minden, könyörgés, ígérgetés, sírás (apám is sírt, hogy anya ne menjen el, megváltozik), kórház, mert bekómált a piától, de ahogy kiment a gyógyszer, ott folytatta, ahol abbahagyta.

A nagyapám is alkesz volt, őt 54 évesen vitte el.

Ha úgy döntesz, hogy mellette maradsz, szíved joga, mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja.

De a saját (egyelőre nem létező) gyerekedet ne utáld annyira, hogy egy ilyen életbe kényszeríted.

36N

2023. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
6. Van gyogyír csak nem azoknak az alkoholistakbak akik naponta be vernek par literrel.
2023. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szomorúan olvasom. Mert eddig én is a kifogásokat kerestem. Védtem. De így egy életet nem tudok leélni... a folytonos bizonytalanság. Hogy vajon hogy jön haza... meg mellette nekem is kellene a segítség. Lelkileg, fizikálisan, mindehogy.
2023. nov. 8. 13:39
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18, nyugodtan legyél önző. Hidd el, amit ő csinál az is kemény önzőség.

14-es voltam.

2023. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson szülni egy alkesz mellett. Gondolj a gyerekre életére, ha sajatodra nem is.
2023. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!