Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan lendülhetnék túl ezen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lendülhetnék túl ezen?

Figyelt kérdés

A párommal lassan tíz éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk. Két éve hoztunk egy döntést, hogy elhagyjuk a várost, ahol éltünk és megkeressük álmaink házát. (Ott nem tudtunk volna venni a magas árak miatt, illetve úgy éreztük, nem okozna gondot eljönni onnan.) Idén nyár végén meg is találtuk azt a házat, amiről álmodoztunk és megvettük, beköltöztünk. A régi várostól 200 km-re vagyunk egy kis 3000 fős településen. Attól a perctől kezdve, hogy a városban eladtuk a lakást és eljöttünk onnan, illetve beköltöztünk ide, iszonyúan elkezdett hiányozni a környék, a munkahelyünk és úgy általában az ottani életünk. A furcsa az, hogy én még csak nem is oda születtem, csupán 2,5 évig éltem ott, mikor odaköltöztem a páromhoz. A párom nagyon jól érzi itt magát, én sajnos nem, minden reggel úgy ébredek, hogy hiányzik a régi életünk. Beszéltem már vele erről és próbál is lelkileg támogatni, motiválni, de nem érzem, hogy javulna a kedvem. Sosem gondoltam, hogy ilyen érzések fognak belőlem előjönni. Mostanra már őrült lelkifurdalásom van, mert látja rajtam, hogy nem vagyok jól, bármennyire is próbálom palástolni és emiatt már a párom is kezd szorongani, illetve nem érti, mi a baj, hiszen végre megvan az álomház (aminek egyébként nagyon örülök). Abban teljes mértékben igaza van, hogy a bennem dúló érzéseket csak én tudom rendbe tenni magamban, de nem tudom, hogyan tegyem. Próbálok folyton a jóra fókuszálni, mindenben a pozitívat látni, de nagyon nehéz.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Megszokta az új életet? Ha igen, mennyi ideig tartott?



2023. nov. 14. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"végre megvan az álomház (aminek egyébként nagyon örülök)"

Adj időt magadnak, hogy megszokd a helyet. Örülj annak a jónak, ami miatt ide jöttetek.

2023. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is adj időt magadnak. Én világ életemben "pesti lány" voltam, el sem tudtam volna képzelni az életemet máshol, főleg nem vidéken. Mégis lassan 3 hónapja "falusi" lettem és mostmár el sem tudom képzelni, hogy visszamenjek Pestre. Persze, teljesen más, nincsen minden sarkon éjjel-nappali, a buszok is kb. fél óránként járnak stb., nyilván ezeket a dolgokat meg kell szokni. Néha ez a "mindig elérhető minden" dolog nekem is hiányzik, de ennek ellenére sem költöznék vissza.
2023. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez az egyik nehézség, hogy én világ életemben Budapesten éltem, aztán a páromnál is egy nagyvárosban és nagyon nehéz megszokni, hogy mindenért buszra kell ülni vagy megvárni a párom, hogy hazajöjjön munkából autóval. Nem a plázák hiányoznak, azokat sosem szerettem, de annak ellenére, hogy itt is van három kisbolt, ez tényleg hiányzik a városból. Azelőtt úgy éltem, hogy napközben kitaláltam munkában, hogy mit főzök este és munka után bevásároltam hozzá. Itt legalább előre egy hétre meg kell tervezni, mert nem úgy van, hogy beugrok a Lidlbe vagy a Pennybe 😀 Mondjuk, ezt a részét még meg is tudnám szokni, csak ne törnének fel folyton az emlékek.


De remélem, idővel ez változni fog tényleg és csak türelmesebbnek kell lennem. Köszönöm a válaszotokat!

2023. nov. 14. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Gondolj bele, kis mini királyságotok van. :) Elmentek, megvesztek napokra, akár hetekre dolgokat egyben, de utána az otthon van: tudsz belőle főzni bármikor bármit. Ne akkor vedd meg, amikor kell, hanem legyen bespejzolva sokminden. Ez persze nem hirtelen megy, hiszen anyagilag kisebb lépésekben lehet elérni, de ha a "kisközért" spejzzel és mélyhűtővel otthon van, akkor megvan minden, akkor a mit is csinálj kérdésre bármi választ is adsz, otthon van. Sőt, még jobb is, mint amikor közértbe kellett elugrani érte. Ráadásul anyagilag is stabilabb így: Minden megvan, ráadásul amikor fogyogat valami, akkor ki lehet várni az akciókat is. Innentől kezdve csak előnye van a mini királyságnak.
2023. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon cuki vagy 😊❤️
2023. nov. 14. 12:48
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogod szokni. Én is így voltam ma már nem cserèlnèm el a cuki hàzat egy bármilyen városi elit helyre sem. Ráadásul amit előttem írtak az így 4 év alatt tudom mondani nekünk is bevált és sokat spórolok vele. Máskor ment az , hogy csak beugrok veszek egy tejet aztán hoppá 15 ezer. Itt megfontoltabbnak kell lenni de negyed annyi hülyeséget nem veszek vagy nem ülök be unalomból egy túlàrazott kàvéra
2023. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, itt is előre kell tervezni, nem az van, hogy mondjuk hajnalban megkívánok egy kólát, vagy valamit, akkor lemegyek a sarki boltba és megveszem. Plusz igen, a másnapi ebéd és vacsora is ugyanez a kategória, előre ki kell találni, mit kell venni hozzá, mert ha valami kimarad, akkor már nem tudom megvenni. De próbáld meg értékelni, hogy nyugi van, szép a táj, barátságosabbak az emberek (legalábbis én itt ezt tapasztaltam). Hidd el, idővel tényleg jobb lesz, drukkolok. :)
2023. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! 😊
2023. nov. 14. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Igazabol en azt nem ertem, hogy miert ennyire fontos az alom haz, meg mit takar ez pontosan, mit tud, amiért ti ugy gondoltatok, hogy otthagyjatok a baratokat/csaladot/munkahelyet es 200 km-re mentek egy 3 ezer fos telepulesre, ahol valoszinuleg SEMMIT nem lehet csinalni, meg nem is ismertek senkit. Vagy nektek az volt az almotok, hogy abban a hazban eljetek az egesz eleteteket?
2023. nov. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem kellett a barátokat/családot elhagynunk, ugyanis ők nem ott éltek. Most ugyanolyan távolságra vannak, mint az előző városban, tehát a két lakhelyünk között. Azért szerettünk volna kertesházban élni, mert a panellakásból ki akartunk szakadni egy nyugodtabb környezetbe és nagyon vágytunk kertre. Volt egy fix keretünk, amiből gazdálkodhattunk, viszont ez arra nem volt elég, hogy egy ilyen állapotú házat ott a környéken megvegyünk. Itt egy majdnem újépítésű házunk van egy nagyon jó környéken, ott a 60 éves, felújítandó vályogházakat adják ennyiért. Amibe azért sem mertünk volna belevágni, mert a környezetünkben láttuk, hogy ezekbe a felújításokba mennyire tönkrementek az emberek lelkileg/anyagilag.

Szórakozni az előző városban sem jártunk sehova, max. moziba, de az itt is van, csak autóba kell ülnünk érte és átmenni a közeli városba. Ami leginkább hiányzik, az a rengeteg túraútvonal, na itt az nincs. Lehet itt is kirándulni, de nincsenek olyan gyönyörű tájak és kilátók.

Bizonyára az is hozzájárul a rossz kedvemhez, hogy itt van a nyakunkon a tél és a kertet sem tudom élvezni.

2023. nov. 14. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!