Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most az a baj, hogy túl jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most az a baj, hogy túl jól sikerült a vacsora?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a két éves évfordulónk, és egy vacsorával leptem a meg a barátnőm. Sokat dolgoztam vele (és megtöbbet pocsékoltam), végül én is meglepődtem, és büszke voltam magamra, mert egyébként nem szoktam főzni.

Azt hittem, hogy ez egy sikersztori lesz, végül egy kellemetlen veszekedés jött ki belőle. Azon kezdett el problémázni, hogy eddig azt hitte, hogy nem tudok főzni, de most kiderült, hogy simán csak lusta vagyok, és elsumákoltam. Eddig soha nem volt vita tárgya a házimunka, nem említette, hogy terhére lenne a főzés. Meg mivel volt jobb a régi rólam alkotott képe, miszerint azért nem főzök, mert nem tudok? Miért rosszabb, ha azért nem főzök, mert nem szeretek?



dec. 15. 11:09
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Kár, hogy így sikerült a hangulat, de jó, ha ilyesmiről is elkezdtek beszélni 2 év után. Persze jobb lett volna, ha nem sértődötten kezdte volna a barátnőd. De még sok megbeszélnivalótok va, ha akarjátok.
dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Nos amennyiben ő sem szeret főzni, akkor teljesen jogos amit mond. Innentől kezdve az nem egy érv hogy te nem szeretsz főzni, hogyha ő sem. Eddig ő úgy volt vele, hogy "nem szeretek főzni, de hát ő nem tud úgyhogy kénytelen vagyok".
dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy azt hitte nem tudsz főzni elég hülye indok a vitára. Nem hinni kell, hanem megkérdezni. Persze ha láttad, hogy teher neki a főzés te is felajánlhattad volna neki néha, hogy néha főzöl helyette. Ez most kettőtökön múlt, ő sem kérdezett rá soha hogy tudsz-e főzni és te sem mondtad neki.
dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
60%
Sok szerencsét Báttya!
dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Soha nem kérdezte, de ha kérdezte is volna, az lett volna a válaszom, hogy nem tudok, és ezzel nem is hazudtam volna. Akkor sem főztem amikor egyedül éltem. Igazából most főztem először komolyan, és ez történetesen jól sikerült...kezdők szerencséje.
dec. 15. 11:22
 6/40 Leclerc ***** válasza:
90%
Ő se szeret, csak kötelességből megteszi. Nem ezen az egy alkalmon van kiakadva, csak most telt be a pohár neki. Teljesen igaz van. Az meg milyen kifogás hogy nem tudsz, tessék megtanulni. Remek közös program, hogy tanítgat, addig se a telefont nyomkodjátok két külön sarokban.
dec. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
4%
Minek vagy ilyen nővel?
dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%

Az én férjemnek is az a kifogása, hogy nem tud. Nos, én sem tudtam, mikor összeköltöztünk. Csak elkezdtem, csináltam, főztem és kész. Nem értem, miért beszélnek róla egy csomóan úgy, mintha rakétatudomány lenne. Létre tudsz hozni mondjuk egy e-mail fiókot? Akkor főzni is tudsz. Ugyanaz. Le van írva, mit kell csinálni, te pedig olvasod, csinálod, látod, felfogod.

A barátnődből nem most kellett volna kibuknia ennek, hanem már rég meg kellett volna mondania, hogy az összes fsza tele van a főzéssel, gyűlöl a konyhában rohadni (ahogy én is, és szerintem még sokan mások), vedd már át ennek egy részét. A "megtanulás" mondjuk kétszer fél óra, míg pár dolgot megmutat vagy elmond. Csak szerintem benne is benne volt ez a hülye tévhit, hogy ha valaki "nem tud" főzni, akkor annak ez már örök életre mission impossible valami rejtélyes oknál fogva.

Sajnos ha az én férjemen múlna, inkább nem lenne itthon kaja, és mind kolbászon élnénk, de ez nem a nemtudás, egyedül csak a lustaság. Legfeljebb annyira tudom rávenni, hogy ha nagyon más dolgom van, akkor a félkész kaját befejezze: fűszerezze, néha megkavargassa vagy megfordítsa, és a végén kapcsolja le a sütőt, ami egyébként már maga egy fél főzés, amit ő ugye "nem tud". Nem hiszem, hogy a hozzávalók felismerése, esetleg felvagdosása, és a megfelelő sorrendben az edénybe/tepsibe pakolása meghaladná a képességeit. Úgy oldottam meg, hogy ő másból vállal nagyobb részt, de még így is sokszor szívesebben cserélnék vele, annyira rühellem a konyhát.

Amúgy sajnálom, hogy a barátnőd kifakadása elrontotta az évfordulótokat, és érthetően esik rosszul, hogy ezt kaptad, mikor örömet akartál szerezni. Ez gáz. Az ő részéről hiba, hogy robbanásig tart magában valamit, ami megoldható lenne, aztán a legrosszabb pillanatban és módon tör ki belőle. De ezek szerint a házimunkáról beszélgetnetek kell, és bátorítsd őt, hogy ha másképp akar valamit, nyissa ki a száját.

dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy nem tudsz főzni, csak egy gyenge kifogás.

A mai világban, ahol az interneten már millió receptet találsz, vagy akár youtube videókat, amikben lépésről lépésre minden folyamatot megmutatnak, még egy csimpánz is meg tudja tanulni, nem agysebészet. Te egyszerűen csak lusta vagy.

Látod, egy kicsit megerőltetted magad és máris sikerült.

Nem azt mondom, hogy egyből ötfogásos menüket készíts, kezdd el egyszerűbb ételekkel, aztán majd belejössz.

Ha elakadsz nem szégyen segítséget kérni (én tudok főzni, de néha én is elakadok, ilyenkor telefonálok anyunak🙂). Amúgy, mint említettem, a Google a barátod.

A párod is biztos értékelné, ha nem csak évente egyszer várnád haza meleg étellel.

dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
19%

Rendeltél volna inkább a mekiből.


Én a bevásárlással vagyok így hogy ki nem állhatom.

Ezért szándékosan rossz dolgokat is megszoktam venni,vagy a boltból direkt felhívom többször is( amit utál)


így ritkábban küldd el engem bevásárolni a párom.

dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!