Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » El kellene hagynom a családomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kellene hagynom a családomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy 26 éves apa kér tanácsot vagy valami hasonlót most. A párommal 5 éve vágyunk együtt, 2 éve együtt élünk és van egy 1 éves kisfiúnk. Eleinte nagyon boldogok voltunk meg minden, de jött a picúr és a párom teljesen megbolondult ha szabad így fogalmazni...

Az első pár hónapban különösebb gond nem volt, nagyon örültünk a kicsinek, viszont amikor betöltötte a 7-8. hónapot a párom teljesen kikelt magából. Eddig is eléggé türelmetlen és úgymond "érdekes" személyiségnek ismertem, de ezt sosem gondoltam volna. Ha a kicsi elsírja magát, rögtön az a kérdése, hogy: "De megint mi a bajod?", "De most mit akarsz?", "Hiába sírsz nem értem mit szeretnél.". Engem ez k.rvára idegesít, mert én nagyon gyerekpárti és családcentrikus vagyok. Ha alszik a kicsi akkor az a baja hogy miért alszik ilyen sokáig, ha nem alszik a kicsi akkor meg az a baj, hogy miért nem. Ha altatni kell, akkor mintha atombomba robbanna a lakásban...felveszi a kicsit és mint egy idegbeteg elkezd vele jobbra balra "mozogni" szinte rángatja a kezében a kicsit, mint aki teljesen megbolondult...persze ha a kicsi közben akkor rögtön kiabál, hogy: "De mivan máár?". Nem tudom mire vélni ezt. Ha én altatom a kicsit vagy etetem vagy játszunk kettesben valamit, bármit csinálok soha nem sír, de az anyjánál folyamatosan. Úgy kezeli az 1 éves babát, mintha legalább 5 éves lenne már és beszélnie kellene és mindent megértenie első szóra. Háromszor is előfordult, hogy annyira felhúztam magam, hogy azt mondtam neki, hogy engem nem érdekel már az egész, örökbe adjuk a kicsit olyan nőnek aki szeretne egy gyermeket de sajnos nem lehet neki és téged a k.rva életben többé látni se akarlak, mehetsz aztán élheted a kis életedet szingli nőként. Ő egyébként 25 éves ez lemaradt. Fogalmam sincs mit csináljak... próbáltam szépen segíteni, próbáltam csúnyán...semmi hatása. Kétszer is kijelentette, hogy ő nem akart anya lenni és hogy neki elege van és hogy ez meg az. Valakinek hasonló dolog?



márc. 3. 06:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
90%
És az miért nem opció, hogy te neveld? 🤔
márc. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
92%

Szülés utáni depresszió esetleg? Kimerült, fáradt, egyedül érzi magát? Az biztos nem segítség, hogy szakítással fenyegetőzöl, meg hogy örökbe adnád a gyereket. Amúgy igaza van a #1-nek, ha ennyire családcentrikus vagy, legyél vele te otthon, igényeld te a GYED-et, ő meg menjen vissza dolgozni. Vagy a kicsi bölcsibe, és úgy dolgozzon anyuka is.

Mennyit mozdultok ki? Együtt a gyerekkel is, de kettesben is? Szerintem csak agyára ment a bezártság meg a gyerekkel járó monotonitás, ha ebből kizökken, máris könnyebb lesz.

márc. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
92%
Jó ötlet, tényleg el kellene hagynod őket. A gyerek majd megtanulja megvédeni magát, hiszen már 1 éves. Honnan jött ez a gondolat? Meg kellene védened a gyerekedet. Beszélj a szüleivel, védőnővel, készíts róla felvételt ha nem hinnének neked. Semmi jogod a magad bőrét menteni, a gyereket meg sorsára hagyni. Örökbe adni, mi? Ha az anyja bolond is, attól még van egy apja. Majd te felneveled ha ő alkalmatlan rá.
márc. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy látom, hogy neked sem való a saját gyereked. Meg sem fordult a fejedben a jelek szerint, hogy te legyél vele, ha az anyja nem alkalmas rá. Az ilyen nem apa, aki inkább örökbe adná, mint maga foglalkozzon vele. Megint a könnyebb út....igazi hím.
márc. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan egyedül felnevelek egy gyereket úgy, hogy mellette 8 órát dolgozom, addig hova is tenném őt? Egyedül otthon hagynám nem? Igényelni fogom én a GYED-et és fogunk élni havi 240.000 FT-ból ugyanis anyuka annyit tudna keresni...azt hiszi bárki is itt, hogy csak a drasztikus megoldás jutott eszembe? 240-ből kifizetjük az albérletet ami 150 akkor már csak 90-nél járunk. Ugyanmár...besegítek a takarításban, főzök is ha úgy látom nekem kell...de azt senki ne várja el, hogy munka mellett még a kicsivel is én fogok 0/24 törődni, anyuka meg majd a fenekét vakarja a kanapén Tiktok-ot böngészve. Kimerült, fáradt...meg a kedvencem a depresszió...amikor lehet kimozdulunk...Én is k.rva kimerült vagyok de mégis oda tudom magam tenni és foglalkozni a picúrral. Főzni,takarítani, pelenkázni, etetni, játszani, altatni nem olyan nagy ördöngőssék mint ahogy azt egyesek gondolják. Legalábbis számomra. :)) És mielőtt jön még egy ilyen feminista komment, igen...cseréltünk karácsony előtt egy hétre. Ő elment dolgozni 8 órát mert beugróst keresték a helyi kisboltba én meg otthon voltam a kicsivel mert szabin voltam. Egyáltalán nem haltam bele, sőt... kikapcsolódás volt egész nap itthon lenni és a kicsivel tenni venni. 6-7 hónapig semmi különösebb gondja nem volt. Csak egy baba nem fog állandóan egyhelyben ülni, főleg ha már 8 hónapos kora óta járni tud. Aki meg azt hiszi hogy nekem egy csettintés és egy gondolat lenne örökbe adni a gyereket az téved. De inkább legyen jó helyen, minthogy itt a kiabálásokban és az idióta anyja miatt lelkileg tönkremenjen és felnőtt korában lemészároljon egy bevásárlóközpontot, ha értitek mire célzok. Jó kommentelést. :))
márc. 3. 07:01
 6/63 anonim ***** válasza:
91%

Nem!

Légy apa s férfi!

Foglalkozz velük:

-legyen minden héten egy este kettesben

-legyél sokat a kisfiúval

-tudd meg, mi a baja, mi hozná rendbe a feleséged

-olvass utána, hogyan lehet kihozni ebből


Írj, adj gmailes címet, hogy ha segíthetek


45/F

márc. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
#4: Neked sincs gyermeked és mellette fő állásod úgy látom. Kérdezek egy nagyon egyszerű dolgot...de tényleg... Amíg én dolgozom, addig a gyereket hova helyezzem el? 1 éves...11-re járok dolgozni este 18:45ig. Szóval, gondolom te ez idő alatt vállalod, hogy vigyázol rá igaz? :)
márc. 3. 07:06
 8/63 A kérdező kommentje:
HONNAN A F.SZOMBÓL VESZI ITT AZT BÁRKI IS HOGY ÉN TELIBE LESZ.ROM MINDKETTEJÜKET ÉS CSAK PANASZKODOK? 🤣🤣🤣 Ez az oldal tényleg az internet legallja.
márc. 3. 07:08
 9/63 anonim ***** válasza:
97%
A GYED is hozzászámolódik még a jövedelmetekhez, ha te igényled, a te fizetésed alapján számolják, 280ezer a max, szóval az még a feleséged 240ezréhez számolva simán elég a megélhetésre, albérletben is. Vagy, az említett bölcsi, mindketten mentek dolgozni, a pici meg bölcsiben van napközben. Nem ördögtől való, mondókákat tanulni meg kézműveskedni még mindig jobb idegenekkel, mint idegbeteg anyával összezárva lenni egész nap. Azért az elég sokat elmond rólad, hogy egyből az örökbeadáson gondolkodsz, ahelyett, hogy elővennéd a józan eszed. Mert az egyedülálló anyák mind örökbe adják a gyereket, mi? Ők is dolgoznak, miközben nyilván nem otthon van a pici, szóval tessék egy kicsit kihúzni a fejed a hátsódból. Ez nem feminista írás, ha ilyen fantörpikus apuka vagy, akkor hajrá, bizonyítsd be, hogy ez nem egy nagy feladat, oldd meg, az asszonyt meg engedd útjára.
márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
83%

A párod depressziós, teljesen kimerült, és segítségre van szüksége. Például egy pár órára hetente a gyerek nélkül, barátnőkkel. A sport is sokat segítene, HA lenne legalább napi egy órája, amikor mondjuk el tud menni futni, vagy legalább sétálni.

Egy boldog család alapja egy boldog anya. Te is ott cseszed el, ahol a legtöbb férfi. Mikor elmondja, hogy boldogtalan, nem élvezi az anyaságot, nem akarja, gyakran kiborul, kétségbeesett, akkor te is odavágod, hogy nem való anyának, és adjátok örökbe a gyereket. Hát gratulálok! Az eszedbe se jut, hogy te vagy annak a gyereknek az apja, és pontosan ugyanakkora felelősséget vállaltál? Ha nálad nyugodtabb, akkor vegyél ki nagyobb részt a gondozásából! Esetleg maradj vele otthon te! Egy éves, már nem csak anyatejet kaphat, igazából teljes mértékben pont úgy el tudod látni, mint az anyja. Ja, hogy azt azért mégse, mert könnyebb a szőnyeg széléről beugatni meg örökbeadni? Túl sok lenne? Hát képzeld, neki is az! Ráadásul a szülés utáni depresszió nem választható, nem hiszti, nem ő tehet róla! Viszont a te hozzáállásod rengeteget ront vagy javít a helyzeten. Pszichológus lenne a legjobb, vagy legalább védőnőnek jelezni, szülőktől, barátoktól segítséget kérni, kimozdítani otthonról, hagyni neki egy kis énidőt, és bátorítani meg vigasztalni és bíztatni! Nem még belerúgni, hogy adja örökbe! Milyen apa vagy te?


Apropó: ha én nőként megtudom a pasiról, hogy egy éves volt a gyereke, és elhagyta a családját, ott le is zártam az ismerkedést. De ha az is kiderül, hogy örökbe akartad adni, nem foglalkozol a saját gyerekeddel, és azért léptél le, mert az exed nem bírta az anyaságot, akkor a többi nő is lepattan. A maradékot meg majd elmarja az exed. Szóval úgy hagyd őket ott, hogy nem fogsz tiszta lappal indulni, a gyereked és az exed is az életed része marad, ismerkedésnél pedig mindenkinél óriási mínuszból indulsz.

márc. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!