Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » El kellene hagynom a családomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kellene hagynom a családomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy 26 éves apa kér tanácsot vagy valami hasonlót most. A párommal 5 éve vágyunk együtt, 2 éve együtt élünk és van egy 1 éves kisfiúnk. Eleinte nagyon boldogok voltunk meg minden, de jött a picúr és a párom teljesen megbolondult ha szabad így fogalmazni...

Az első pár hónapban különösebb gond nem volt, nagyon örültünk a kicsinek, viszont amikor betöltötte a 7-8. hónapot a párom teljesen kikelt magából. Eddig is eléggé türelmetlen és úgymond "érdekes" személyiségnek ismertem, de ezt sosem gondoltam volna. Ha a kicsi elsírja magát, rögtön az a kérdése, hogy: "De megint mi a bajod?", "De most mit akarsz?", "Hiába sírsz nem értem mit szeretnél.". Engem ez k.rvára idegesít, mert én nagyon gyerekpárti és családcentrikus vagyok. Ha alszik a kicsi akkor az a baja hogy miért alszik ilyen sokáig, ha nem alszik a kicsi akkor meg az a baj, hogy miért nem. Ha altatni kell, akkor mintha atombomba robbanna a lakásban...felveszi a kicsit és mint egy idegbeteg elkezd vele jobbra balra "mozogni" szinte rángatja a kezében a kicsit, mint aki teljesen megbolondult...persze ha a kicsi közben akkor rögtön kiabál, hogy: "De mivan máár?". Nem tudom mire vélni ezt. Ha én altatom a kicsit vagy etetem vagy játszunk kettesben valamit, bármit csinálok soha nem sír, de az anyjánál folyamatosan. Úgy kezeli az 1 éves babát, mintha legalább 5 éves lenne már és beszélnie kellene és mindent megértenie első szóra. Háromszor is előfordult, hogy annyira felhúztam magam, hogy azt mondtam neki, hogy engem nem érdekel már az egész, örökbe adjuk a kicsit olyan nőnek aki szeretne egy gyermeket de sajnos nem lehet neki és téged a k.rva életben többé látni se akarlak, mehetsz aztán élheted a kis életedet szingli nőként. Ő egyébként 25 éves ez lemaradt. Fogalmam sincs mit csináljak... próbáltam szépen segíteni, próbáltam csúnyán...semmi hatása. Kétszer is kijelentette, hogy ő nem akart anya lenni és hogy neki elege van és hogy ez meg az. Valakinek hasonló dolog?



márc. 3. 06:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedülálló anyák miben különböznek szerinted a te helyzetedtől? Mármint, ha most lelépnél a gyerekkel és egyedül nevelnéd. Természetesen csak elméleti kérdés. Nekik nem kell megoldaniuk a gyerek elhelyezését a munkájuk idejére? Nekik nem kell lakhely, amit fizetnek? Nem kell munka? Vagy hogy gondolod, miért nehezebb neked egyedül nevelni egy kicsi gyereket, mint bárki másnak? Csak elméletben, mert tudom, hogy nem lennél hajlandó erre az áldozatra a gyerek érdekében (ez pl egy nagy különbség az egyedülálló anyákhoz képest, ezt jól látod).
márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:
#19: Ha én nem vagyok alkalmas akkor azaz apa alkalmas aki nap mint nap a földig issza magát 45 évesen kinéz kb. 65-nek mert a problémáit alkoholba fojtja. És mi az hogy nem válaszoltam, mikor már legalább 2x megválaszoltam a feltevést. Ha már írsz baszki akkor pontosan olvass el mindent.
márc. 3. 07:58
 23/63 A kérdező kommentje:

Hmm...elnézve a véleményeket... hát szörnyű. Az, hogy egy apa "lepasszolná" a gyereket egy felelősségteljes anyának aki úgy bánna a gyermekével ahogy kell és nem azon gondolkodna az apa munkában hogy ha hazaér akkor most mi vár, az nem oké. De azért egy abortusz már okés lett volna, mert tudtam hogy milyen a párom.


Aki ebben látja a logikát az kérem jelezze. Gonosz, gonosz férfi fajta vagyok. :))

márc. 3. 08:04
 24/63 A kérdező kommentje:

De mit is várhat az ember egy olyan önpusztító társadalomtól, mint a magyar? A férfi dolgozzon, gyereket neveljen, legyen kedves, odaadó, elnéző a párjaval stb stb. Cserébe a nő pedig annyit nem tesz, hogy hetente 2x kiporszívózza a 60m²-es lakást, mert ő pont szülés utáni depresszióban van, de csak akkor ha nem pénzt költeni kell és társai hanem a gyerekkel foglalkozni.


És akkor én vagyok megbélyegezve, hogy egy utolsó f*Sz vagyok mert mertem vállani egy gyereket és nem kényszerítettem, hogy vezesse el és nem lettem gyilkos.


Elgondolkodtató.

márc. 3. 08:10
 25/63 anonim ***** válasza:
83%

23.

Azért nem érted a válaszokat, mert valójában te sem vagy apa.

márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
87%

Felelősen kellett volna szexelni kérdező. Nem vakon gyereket csinálni egy olyan nővel, aki láthatóan nem volt alkalmas az anya szerepre kellő türelem híján. És végképpen nem úgy vállalni, hogy kizárólag arra számítani, hogy majd ő lesz vele, te meg nyugodtan dolgozhatsz. És soha semmi probléma sem merülhet fel

ebben a felállásban.

És az is lutri, hogy a gyerek milyen nevelő szülőkhöz kerül majd. Nem biztos, hogy olyan tökéletesek lesznek, mint a te képzeletedben. Voltak már "érdekes" sztorik erről is.

És a gyerek érdekeit, lelkivilágát az sem fogja segíteni ha egyik alkalmatlan nevelő szülőtől a másikig vándorol. Itt sincsenek mindig sikerek elsőre.

Te lusta és önző vagy egyedül gondoskodni róla. Ez a véres a valóság. Tehát nem kell a további rizsa. Ez itt mindenkinek lejött, aki olvasta a történetet.

márc. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
91%

Hát ne haragudj, de látszik, hogy te csak napi 2-3 órában vagy a gyerekeddel, nem egész nap. Majd ha neked kéne napi 10-szer altatnod, tizedjére már te is tiszta ideg lennél, mert nem alszik, meg ha te hallgatnád egész nap sírni, te is megkérdeznéd idegesen, mikor megint rákezdi, hogy mi a franc baj van már megint.


Nem azért, hogy a feleségedet védjem, de látszik, hogy elképzelni sem tudod, milyen folyamatosan 0-24-ben hónapokig gyerekkel lenni.


Meg kicsit túl is tolod, nem tudom, mi bajod van azzal, hogy azt mondja, hiába sír, nem érti, mit akar.


Ja, meg hagyjuk már azt a kamu családcentrikus dumát, miközben válásról meg örökbeadásról beszélsz, meg arról, hogy Te nen tudnád nevelni a gyereket egyedül, holott nők milliói megteszi.

márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%

Egy tényleg családcentrikus férfi nem így viselkedik mint te, hanem összeszedi a tökeit, (amit nem csak szexhez használ), és nem bújik ki a felelősségvállalás alól teljes mértékben. Ez itt csak üres kifogás keresés, amit sikeresen ide hánytál.

És amilyen nőt választasz, az hűen tükrözi a te jellemed is. Gondolom jól szopott, meg jó volt a teste, aztán amíg ez kellően felizgatott, addig nem volt probléma jelleme. Már csökkent a hormontúltengés nálad, mostmár nem felel meg ahogyan akkor.

márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket bölcsibe adod,keresel olyan munkát ami 8-16ig tart. Ilyen egyszerű,mindenki így csinálja
márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
Az össze egyeztethető az értékrendeddel hogy örökbe add a gyereked mint hvte neveljed ha szerinted az anya nem alkalmas rá. Gratulálok
márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!