Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ki költözött kihez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki költözött kihez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal külön városban élünk 120 km-re egymástól. Már néhányszor szóba került az összeköltözés. Nem vagyunk tinédzserek, mindkettőnkek meg van a saját stabil állása, és saját lakása a jelenlegi lakhelyén. Én kicsit kötöttebnek érzem magam a munkám miatt, jelenleg vezetői pozicióban dolgozom, amiért sokat kellett tanulnom és áldoznom is, érthető okokból én nem szívesen rúgnám ezt fel, míg ő nem teljesen elégedett a munkájával, szeretne váltani. Családja ragaszkodik, győzkodi, hogy engem győzzön meg, inkább én menjek oda, egyedüli gyerekük, megértem ezt is valahol.

Nyilván ezt leülünk átbeszéljük felnőtt módjára. Csupán kíváncsi vagyok, hogy nálatok ez hogy zajlott, mennyire lehet egy ilyen szituációt sértés, vita nelkül megúszni. Tudom, hogy valakinek itt áldozatot kell hozni, legjobb lenne mindkettőnek egyformán, de még nem látom teljesen a megoldást. Néhány tanácsnak örülnék kívülállóktól. Az én és az ő csalàdja is nyilván szubiektíven tud ehhez hozzáállni. Köszönöm

26/N.



márc. 31. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Menjen ő hozzád, vagy szakíts. Mondjuk lefogadom, hogy a szülei nagyon sokat fognak avatkozni a kapcsolatba. Egyetlen pici kisfiuk pedig rájuk fog hallgatni...
márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez egyértelmű szitu lenne, hogy ő költözik hozzád. Nem is értem, ha felnőtt emberek vagytok, nem kell a szülők véleménye, 120 kilóméterről meg nyugodtan tudja őket látogatni kéthetente, mi a francnak kell felnőttként a szülők seggében lakni?
márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ebben az esetben ő költözzön.
márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok tinédzserek és mégis a szülei kavarják a kakit. Ő nekik semmi közük ti hozzátok. Törődjenek magukkal.

Ha a párod az összeköltözés után elkezd szomorkodni szülők nélkül, téged hibáztatni, beszúrni párszor olyan megjegyzéseket, hogy miattad költözött és a szülők is fújni kezdik magukat ahelyett, hogy befognák akkor tedd ki a párod hadd menjen haza!

márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most ennyire engedi, hogy a szülei beleszóljanak az életébe, nem lesz hosszúéletű a kapcsolat.

Nálunk elég egyértelmű volt a helyzet.

Az azóta már férjem akkoriban az anyjával és a tesójával lakott, egy pici 2 szobás társasházi lakásban, még saját hálószobája sem volt. Önkormányzati bérlakás egyébként hangos szomszédokkal.

Így Ideköltözött hozzám, 30km-re levő kisvárosba, saját hitelmentes 75m2 kertes ház, kutya, csend, nyugalom. Engem ide köt a lakhelyem és a munkám is. Itt élünk azóta is, ő a munka miatt ingázik, vonatozik fél fél órát oda-vissza.

Szóval nálunk elég egyértelmű volt a dolog, hogy nem én költözöm oda az anyósom meg a húga nyakára, és az is hogy nem pénzelek senkit " lakbér" címen, mikor van saját otthonom. Igen, ingázni kell egy kicsit, de nem tart hosszabb ideig bemenni a fővárosba innen, mint pl akkor amikor 6 évig Budapesten éltem és az egyik külső kerületben laktunk anyuékkal. Fél 6kor kellett kelnem, hogy még időben beessek a suliba.

márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az előző kapcsolatom is emiatt ért véget. Az előző párom is nagyon ragasztkodott a szüleihez, meg ahhoz, amit ők mondtak, így számomra egyértelmű lett volna a jövő is, szakítottam.

Ahol én élek onnan az én szüleim 20 km-re laknak, szóval nem lennének közel hogy beleszóljanak mindenbe is. Nála viszont az a helyzet, hogy anyuka 2 percnyire lakik tőle, ez engem kicsit visszataszít, mert az előző kapcsolatomban is az exem szülei dettó ugyanilyen közel laktak és nem volt jó tapasztalat.

Köszi a válaszokat, megerősítettetek.

márc. 31. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg nem értem az ilyesmit. Anyámék 74 km-re laknak tőlem, apám meg 13 ezer km-re, tesómék meg 990 km-re, jó, anyáék pár éve még kerületen belül laktak, de akkor se voltunk összenőve, csak néha felugrottam hozzájuk meló után egy kávéra vagy ilyesmi. Amúgy szeretjük egymást mindenki mindenkit, a kapcsolattartás szinte mindennapos, de egyszerűen amikor arról van szó, hogy hol lakjunk, legutolsó szempont, hogy hol lakik a család.
márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először öszeköltöztünk albèrletbe.

Hisz lakva ismerszik meg a másik. "Jól elvoltunk.


Aztán párom örökölt egy lepukkant lakást.

Rendbehoztuk odaköltöztünk.

Egy előnye hogy nincs bèrletidíjj.


-De ennek másfajta ára van.

Nem biztos hogy így már megèrte.


Párom megváltozott idővel,így hogy ő már a biztosba van.

Ès nem az előnyère. Zsarnok önző ès anyagias lett.

Ráadásul itt van anyósom a közelben,ő sincs jó hatással senkire!

(Egy lelkibeteg család.)


Így egyre nyomasztóbb az egèsz.


Úgyhogy nem mindegy kihez vagy hová költöztök.

ápr. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kísértetiesem hasonlít a sztorink, így jártam én is. Mégegyszer nem szeretnék ebbe belefutni, bármennyire szeretek valakit.
ápr. 1. 08:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez első ránézésre hasonlít arra, ahogyan nekem exemmel tönkrement a távkapcsolatom. Bár a munkáját egyikünk sem szerette és mind a ketten szülői házban élünk, de én magunkhoz akartam költöztetni. Ő sokkal jobban panaszkodott a munkájára, közben hosszútávú betegsége is lett, végkielégítéssel akart lelépni, a családjára is panaszkodott, anyja ugráltatta, én teljes nyugalomban éltem, idősebb nálam, nem tanult meg főzni. Úgy láttam jónak, hogy - esetleg céges bejárással - keressen közelben új munkát és első lépésként költözzön hozzánk. Tudni kell, hogy nagy szobám van. Nem nyomorgás, azóta itt velem él más. Cirka 40 k.m. volt köztünk, de ez a kevés is megpecsételte. Húzta a száját, ő valójában minden rossz ellenére nem akart változtatni az életén, nem is küldték el a munkájából, és ősrégen exével ugyanezt 5 éven át húzta. Exe pont ezért szakított. Ezt már viszonylag későn tudtam meg, 2 év előtt. Addig egyszer már összevesztünk ezen így is és akkor aztán bennem világosság gyúlt.

Mint mondtam: azóta párommal együtt élek itt. Én több közös indokból maradtam anyumnál, a lakás fele rám van írva. Exem azóta is egyedül van.


35/F

ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!