Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így kellene működnie a pénzügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így kellene működnie a pénzügyeknek a kapcsolatunkban? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
1 éve élünk együtt a párommal anyósoméknál. Van egy 9 hónapos lányunk. Gyest kapok ami csak 40ezer forint. Ennek a nagyrészét mindig a lányunkra költöm...ruha, pelus, ennivaló. 1 hét alatt el is ment mert rokonoknál voltunk, kirándultunk, apósomnak meg anyámnak vettem szülinapjukra ajándékot. Lényeg h ez el is megy mindig hamar. Ma kértem tőle pénzt mert alig volt pelus meg főzni való a gyereknek. Erre fintorogva ad 7000ret es ő nem hiszi el h hó elején már nincs pénzem. Kérdezem tőle h kis csomag pelust vegyek? Tescoba mentem és gondoltam most veszek nagy csomag pelust, popsitörlőt, feltankolok mindenből amit nem lehet kapni a kis falunkban..ennyit adott..már többször mondta h én fejem őt meg szórom a pénzt meg miért nem rakok félre pénzt babakocsira ha annyira szeretnék újat...hónapok óta könyörgöm h vegyünk újat mert sz@r...soha nem kérek tőle cipőre vagy fodrászra csak pelusra meg babadolgokra amire szükség van...kínos a páromtól pénzt kérni..mit tegyek?

2018. máj. 15. 21:46
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%

Gáz kapcsolat, de nagyon.

Nem kéne anyósnál élni, meg nem kéne könyörögni, hogy adjon a gyerekére pénzt...

De te vállaltad be.

2018. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
220at keres. Köszönöm a nagyszerű válaszokat! Nem kéne itt élnem nem kellett volna szülnöm. Ez aztán megoldás! Talán ezt tanácsolják a többi anyának is akik ott hagyják a családjukat. Ebből nem kérek.
2018. máj. 16. 10:33
 33/52 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, dolgozz, legyen kereseted és szülj albiba, vagy sajátba.

Meg olyannak, aki nem ilyen. De gondolom gyerek előtt normális volt...

2018. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Szóval pörgessem vissza az időt? H mennék egy 9 hónapos baba mellett dolgozni? Tanulni fogok még szeptembertől. Szakma után tudok dolgozni..1 ev múlva. Akkor tudunk elköltözni is.
2018. máj. 16. 10:55
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

Már a gyerek bevállalásakor meg kellett volna beszélnetek az anyagiakat. Mivel neked nincs bevételed, csak amit a gyerek után kapsz, eleve a közös kassza lett volna logikus, akkor közösen gazdálkodtok, megveszitek ami a gyereknek kell. Meg ha neki van rendes bejelentett állása, kap 10e adókedvezményt, 6 honapos kortól kaphatnátok gyedet a gyes helyett stb. Meg ha csak minimálbérre is van bejelentve, akkor is 3-szor annyi gyedet kapna mint a 25-ezres gyes. De ha jol keres még többet, és erre jönne meg a bére, mert ugye dolgozhatna is mellette. Szóval meg lehetne ezt sokkal okosabban is oldani, hogy jobban is járjatok, csak ehhez is a közös kassza kellene, meg hogy ő is közösnek érezze a gyerek eltartását, ellátását. Mert ez nonszensz, hogy nem akar a saját zsebébe nyúlni, mikor az ő gyereke is.

Viszont abban lehet igazság, hogy igaz nem sok pénzről beszélünk, de nem osztod be jól. 2 hét alatt elment 40ezer úgy, hogy csak a gyerekre költöd, de már se pelenkája se kajája a gyereknek? Hova? Csak mert vettél 2 embernek ajándékot? Azokat le lehet tudni fejenket 2e-ből, ennyire tellik, amúgy is a szándék a fontos.

A gyereknek meg nem a legjobbat kell venni, hanem ha kevés pénzből gazdálkodsz, nézni kell az árakat, és ár-érték arányban kell vásárolni. Nem a nagy markákat kell majmolni, mert az a legjobb a gyereknek. Én pl. az aldis pelenkat veszem, de a lidl is kb ugyanaz, ha az van hozzátok közelebb. Jóval olcsóbb mint mondjuk a pampers vagy libero, és van olyan jó. Pedig mi nem szorulunk rá a spórolásra, csak minek költsek feleslegesen többet. De ez csak egy példa. Meg családtag ajándékára sem költök sokat, ha keves pénzem van. Kicsit gondold át a költekezéseid, mert azért 40-ből nagyjából ki kellene hoznod egy pár honapos gyerek ellátását, és nem kéne mindig hamar elmennie, ha szinte csak rá költöd az egészet.

Ettől függetlenül beszélj az apukával, mert a gyerek is csak egyre többe fog kerülni, meg neki is hozzá kell járulnia a dolgokhoz. Nem is értem hogy gondolta.m hogy te oszd be kettőtökre azt a keveset amit államtól kapsz, ő meg jol elvan a fizujából...

2018. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
53%

Kell egy normális kapcsolat

Dolgozni kell gyerek előtt

Kell legyen biztos albi, vagy saját ingatlan

Kell legyen megtakarítás

De te hipphopp hirtelen terhes lettél a semmitől vagy mi?? :D

2018. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
És gyerek megy bölcsibe? Nincs melód, fel se veszik.
2018. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha nettó 220-at keres, akkor neki kellene igényelni a GYED-et, az 149.000 Ft, neked a TB-t kellene fizetned magad után 7320 Ft-ot, így 100.000-rel több lenne a bevételetek. Miért nem így csináljátok? Neked adná a GYED-et és ő továbbra is költhetné a saját fizetését magára.
2018. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

38:

Normális kapcsolatban ez jó is.

De itt komoly rizikó, hogy a pasi megtartja magának, nem fizeti ki a kérdező tb-jét sem, és akkor egész pontosan -7400 forintja lesz havonta. Ha a családit ő kapja, akkor +7000.

Itt nem az anyagiakkal van a legnagyobb probléma!

Havi 220+40 a szülőknél élve bőven elég két felnőttre és egy babára.

2018. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Nem 220ra van bejelentve hanem 120ra...vendéglátós...Nem éri meg nekünk a gyed. Innentől kezdve nem foglalkozok ezzel a kérdéssel. Papmerst használunk es ez így is marad mert nekem a többi nem megfelelő. Nem kísérletezek több pelussal mert csalódtam mindig.
2018. máj. 16. 12:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!