Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Így kellene működnie a pénzügy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így kellene működnie a pénzügyeknek a kapcsolatunkban? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
1 éve élünk együtt a párommal anyósoméknál. Van egy 9 hónapos lányunk. Gyest kapok ami csak 40ezer forint. Ennek a nagyrészét mindig a lányunkra költöm...ruha, pelus, ennivaló. 1 hét alatt el is ment mert rokonoknál voltunk, kirándultunk, apósomnak meg anyámnak vettem szülinapjukra ajándékot. Lényeg h ez el is megy mindig hamar. Ma kértem tőle pénzt mert alig volt pelus meg főzni való a gyereknek. Erre fintorogva ad 7000ret es ő nem hiszi el h hó elején már nincs pénzem. Kérdezem tőle h kis csomag pelust vegyek? Tescoba mentem és gondoltam most veszek nagy csomag pelust, popsitörlőt, feltankolok mindenből amit nem lehet kapni a kis falunkban..ennyit adott..már többször mondta h én fejem őt meg szórom a pénzt meg miért nem rakok félre pénzt babakocsira ha annyira szeretnék újat...hónapok óta könyörgöm h vegyünk újat mert sz@r...soha nem kérek tőle cipőre vagy fodrászra csak pelusra meg babadolgokra amire szükség van...kínos a páromtól pénzt kérni..mit tegyek?

2018. máj. 15. 21:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy párodban nem kell csalódni
2018. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Nem így kell működnie.

Miért nem éri meg a GYED? 120 bruttóra vagy nettóra van bejelentve? 180 bruttó (120 nettó) esetén a GYED 94ezer, de 120 br. esetén is 64ezer.

2018. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
120-ra is megérné a gyed, meg akkor is 70-et kapnátok a mostani 25 ellenében. A pelenka meg csak egy példa volt, nem csak azon úszik el a dolog. Tudatosabban kellene vásárolni, es akkor jobban kijönnél, nem kell a "rongyrázás" a gyerek reszére se, ha nincs rá keret.
2018. máj. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
74%

Jó, akkor szenvedj, de ebbe a kapcsolatnak nem nevezett szarba feleslegesen szültél.


Ő fogja meginni a levét, amikor a kedves párodnak elege lesz a babázásból - mert nyugodj meg, a gyerek két éves sem lesz, és a pasi már lelépett.

2018. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
58%

Pampersből is ki lehet figyelni az akciókat, több helyen utána nézni az áraknak stb...mondjuk nem tudom mit jelent a "nem vált be" kifejezés pelenkánál. Nem szívta fel a többi az anyagot, vagy azokat kellemetlenebb cserélni? Mert ha csak az utóbbi a gond és nem a babád bőre hiperérzékeny, hogy "csak" az jó megéri vállalni a kellemetlenségeket...


Ezzel csak arra akartam célozni, hogy ha a párod azt látja, hogy te is teszel valamit (nem csak tartod a markod és nyújtod be a számlákat és kéréseket mint új babakocsi) hogy könnyebb legyen, talán segítőkészebb lenne.


Ha már ilyen "helyzetben" sikerült gyereket vállalni, szerintem a legtöbb amit tehetsz ha azt a keveset ami van megtanulod jól beosztani.

2018. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
58%

Miért kérdezed meg, hogy így kellene- működnie a pénzügyeknek, ha fájnak a válaszok?

Nagyon gáz a pasi hozzállása... Félelmetes, hogy ilyen embereknek gyereke születik.

2018. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek megszületèse előtt gyes kalkulatorban ki lehetett szàmolni mennyit fogsz kapni. Ezt megbeszèlni a pàroddal, hogy figyi ennyi lesz rèszemről, te keresel ennyit. El birjuk igy tartani? Menni fog ez nekünk? Stb az nem ugy van h terhes leszel keresel x-et majd bummmmmmm meglepetes er h mennyi bevetele lesz a nőnek....
2018. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
45%

47-es vagyok, most olvastam végig a kommenteket

1. gyereket nem szülünk CSAK saját ingatlanba (még akkor is ha jelzálog van rajta) nem szülünk normális esetben albiba, ahonnan bármikor kitehetnek,majd alig találok másikat, mert gyerekkel nehéz kitenni és a bérbeadók nem vállalják (csak menj fel hány albi hirdetésben van, hogy 18 év alatti gyerekkel nem költözhető) sem anyós-após nyakára. GYEREKET AKKOR SZÜLÜNK, HA MI KETTEN FELNŐTTEK (GYERMEK APJA-ANYJA) ÁLLUNK A LÁBUNKON.

2. Gyerek mellett kiegészítő tanulást végzünk. Második diploma, második szakma stb, pont azért hogy a gyes ne 40.000ft legyen stb. Ezért nem szülünk 20 évesen, nulla egzisztenciára, végzettség nélkül.

3. Nőként akkor vállalunk gyereket, ha egyedül is el bírjuk tartani. Persze, ha a párunk életünk végéig velünk marad és normális akkor együtt neveljük, de ha nem LÁSD ESETED akkor nem pisiljük magunkat össze, hanem állunk NŐKÉNT a lábunkon és nem függünk. Ezért sem szülünk 20 évesen, mert ezt addigra nem lehet megteremteni.


És igen egy gyerek nagyon cuki, csak a gyereknevelés az igenis pénzkérdés IS és nem merül ki a cukiságban. Arról nem is beszélve, hogy felnő picit esznél lesz, és mit fog látni? Hogy az oké hogy apa semmibe veszi anyát, ergo ez oké, hogy engem mint nőt majd felnőtt ként semmibe vesznek. Anya is szült a semmi egzisztenciára engem, és VALAHOGY (na ez a kedvencem, amikor 0 életszínvonal van és arra hivatkozunk hogy valahogy mi is felnőttünk) felnevelt, majd valahogy én is felnevelem. stb egy sor egyéb kérdést vet fel, milyen élete lesz.


Az igazság az, hogy felelőtlenül, végzettség nélkül, nem kiismerve, vagy nem jól kiismerve párodat, anyósék nyakára vállaltad ezt a gyermeket és minden probléma ebből származik.


Ettől függetlenül görény módon viselkedik a párod, nem kérdés, DE a fentebb leírt részek, amik A TE FELELŐSSÉGEID a kialakul helyzetben sem elhanyagolhatóak.


Amit tehetsz hogy megszerzed a végzettséged, bár nem tudom ez hogy fog menni ilyen társ mellett, és próbálsz kicsit önállósodni, amit a gyerek születése előtt kellett volna, mert sajnos hiába vagy 20 éves akkor is az van, hogy a gyereknek született egy gyereke, és ebből hátránya a picinek lesz, akit nagyon sajnálok.

2018. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Édes jó Istenem. B*sszus. Én szeretem a páromat. Mi nem akartunk a "nyakunkon lenni", Ők erőltették h költözzünk ide.

Másik: nem nulla végzettségem van. Van érettségim és ápoló szakmám. Segít h tanulhassak hiszem ő is azt akarja h jó pénzünk legyen és elhúzzunk innen a f***ba.

Nem szülünk gyereket 20 évesen? Igazad van inkább el kellett volna vetetni...hát köszönöm igazán sokat nem segítettél de azért jól felidegesítettél köszi.

2018. máj. 19. 22:12
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy nem fogod èrteni a hozzàszólàst.... Nyilvàn mikor màr teherbe estèl, adva volt egy helyzet, hogy akartad a gyermeked az èrthető. Èn arról beszèlek, hogy a gyermekvàllalàs vèdekezèssel kezdődik... Azzal, hogy akkor adunk teret egy baba megfoganàsànak, ha van körülmèny hozzà...Nyilvàn, ahogy ìrtam adva van egy helyzet, meg kell oldanod, annak ellenère hogy jól èrzed a pàrod hozzààllàsa nem normàlis. De pl egy esetleges màsodik gyereknèl màr figyelembe lehet venni a fentebb vàzolt szempontokat. Amúgy ha àpolónő vagy ès dolgoztàl hogy 40.000 ft a gyes??
2018. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!