Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az egyik előző kérdésről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik előző kérdésről jutott eszembe, de már többször találkoztam vele, ez micsoda?

Figyelt kérdés

"hogy én már házasodnék, családot szeretnék, ha neki nem kellek, akkor menjen mindenki a maga útján"


A nők így kitalálják egy idő után, hogyha nem veszem feleségül akkor lehet menni külön? Ez lenne a híres női szerelem és "korlátlan odaadás"? Ha nem veszem fel X idő múlva akkor lelép?

Világosítsatok fel legyetek szivesek.


F/18


2010. aug. 2. 09:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Ki beszél itt korlátlan odaadásról?
2010. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha mások a céljaitok,akkor bármekkora is legyen a szerelem,elöbb-utobb a kapcsolatnak annyi.Egy nő csak meghatározott ideig képes szülni.Míg egy férfi talán 40 felé szánja rá magát arra,hogy megnősüljön,a nőnek addigra lassan késő lesz,hogy akár egy,nemhogy több gyereket is a világra hozzon.Ráadásul fontos,hogy az ember tudja nem csak együtt lopja a napot a párjával,hanem valóban közös jövőt akarnak mind a ketten.
2010. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha szerelmes vagyok, miért kéne korlátlanul odaadónak lennem? Nem vagyok degenerált. Engem hamar elvett a férjem, de meg tudom érteni azt a nőt, aki családot, férjet szeretne, nem pasit, ezért bizonyos idő múltán lép.
2010. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%

A legtöbb nő ilyen.Azt hiszik azzal biztosítják be magukat egy életre,ha elvetetik magukat és szülnek hármat.

Amit írsz,az meg érzelmi zsarolás.Nő vagyok,de én sose kényszerítenék férfit arra,hogy házasodjunk meg csináljunk gyereket,elég elavult,primitív "módszer".

2010. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

szerintem azért, mert úgy gondolják, hogy nem szereted eléggé ha nem veszed el...


de szerintem megházasodni ráér 25éves kor után, sőt, addigra már többé-kevésbé tudja az ember hogy mit akar, kifejlődött úgy-ahogy a személyisége stb.


lehet azért is a zsarolás mert úgy gondolják a férfi nem lép le, hanem elveszi őket, ki tudja... egy idő után, kinek hogy "illik" továbblépni, tervezni a másikkal, azzal hogy megkéred a kezét, kimutatod, hogy vele szeretnél maradni.

ez akkor az ideális ha többé-kevésbé ugyanakkor éri el a szintet a pár két tagja, de van aki 18évesen házasodna, anélkül, hogy megérne rá, természetesen nem kell belemenni ha nem érzed magad késznek rá. avgy kérsz még pár évet, ha nem fogadja el, akkor nem fogadja el, van ilyen...


de inkább jobb megismerni a másikat előtte, az tény. mert nem csak a fehér ruháról meg a ászútról szól, hanem az utána elkövetkező 20-30-40 évről, jóba-rosszban (jó esetben).

2010. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
09:54 ezért jó például, ha a férfi az idősebb :)
2010. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Mostmár tisztul a kép. Köszönöm a válaszokat. :)

Nők...

2010. aug. 2. 10:10
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem kell ilyen lekezelően beszélni a nőkről. Eleve ez a "feleségül vesz", illetve "elveteti magát" kifejezés visszataszító és hétköznapi. Egy házasság két EGYENRANGÚ ember közös döntése, akik így vállalják a felelősséget egymásért. Ha az egyik fél (bármelyik, akár a férfi, akár a nő) nem akarja felvállalni a felelősséget a párjáért, az egyértelműen nem szereti. Fordítsuk meg a kérdést, kérdező: együtt vagy egy nővel x éve, úgy érzed, ő életed párja, egész életed vele szeretnéd leélni. Gyűrűt veszel, megkéred a kezét. Nemet mond. Te mit éreznél? Nem azt, hogy nem szeret? Na látod. Csak a férfiaknak van annyi (igazságtalan) előnyük, hogy ők kinyilváníthatják a házassági szándékukat, anélkül, hogy elkezdenék köpködni őket, hogy el akarják "magukat vetetni".
2010. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Jav.: visszataszító és KÖZÉPKORI (nem hétköznapit akartam írni, bocs)
2010. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
10.42 vagyok még: Eszembe jutott még 1 dolog. Ha a nő elutasítja a férfi "kézmegkérés"-ét (lol, utálom ezt a szót :))), akkor mindenki természetesnek veszi, ha a férfi otthagyja a nőt. Ha a nő házasodni akar (ugye ő nem kérheti meg a férfi kezét), a férfi meg nem, és a nő ezért otthagyja a férfit, akkor mindenki lequrvázza, hogy csak el akarja magát vetetni. Jó lenne, ha már a hétköznapi gondolkodásban is megjelenne a férfi-nő egyenjogúság, nemcsak az elméletben.
2010. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!