Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a jó válasz arra, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó válasz arra, hogy mikor házasodtok már össze?

Figyelt kérdés

3 éves a kapcsolat, nem vagyunk a házasodó típusok, minden rendben van így. De nagyon bántónak érzem, hogy ilyen egyszerűen belekérdeznek a magánéletünkbe, nem tudom mi erre a hirtelen belökött kérdésre a jó válasz.


Ha a válasz a nem házasodunk vagy a soha, akkor jön a következő “de miért”? És megint kellemetlen a szitu..

Összeveszni sem szeretnék mert ők ártatlan és magától értetődő kérdésnek szánják..

De én ilyenkor nagyon feszengek..


2021. márc. 14. 10:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan lehet erre olyat mondani, hogy a kérdést feltevő érezze magát kellemetlenül, és ne te :D. Azért én azt gondolom mindennel együtt, hogy semmi sértő nincs abban, ha az ismerkedős fázisban megkérdezi valaki, hogy házas vagy-e, és van-e gyereked, stb. Vagy ha egy rokon, ismerős kérdez rá erre a témára. Nem kéne hogy tabu legyen, lehet erről beszélni, hogy ki mit gondol, végülis az élet része. De aki átlep egy határt, azt le kell állítani kicsit. Ezek amolyan tényszerű adatok, mint hogy merre laksz, meg mikor kicsiként azt kérdezték, van-e testvéred, anyu-apu mivel foglalkozik, meg ilyenek. A gond akkor van, mikor a válaszod nem tetszik, akadékoskodás és kéretlen életvezetési tanácsok követik. Na azt rühellem én is. Olyankor simán az asszertivitásra törekszem, és megmondom, hogy “ne haragudj, de ez nekem személyes téma, nem szeretnék róla beszélni, ha mondandóm lesz ezzel kapcsolatban, te leszel az első, akinek szólok (nem :D)”, és akkor nyugi van általában. Vagy más szavakkal, de mondom, hogy beszeljünk másról. Mindenkinek úgyse tudsz ebben megfelelni, valakinek az nem fog tetszeni majd, hogy kivel mg hogyan házasodsz, ha gyereked lesz akkor meg annak a neveléséhez lesz természetesen mindenkinek köze, ez nem all meg annyitól, hogy megteszed, amit elvárnak tőled. Tapintatlan, belepofázós emberek mindig is lesznek, sajnos nagyon is sokan, vagy le kell őket szerelni, vagy együtt élni ezzel és kötél idegeket edzeni. :D
2021. márc. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Amúgymeg, kérdező ez addig ártatlan és magától értetődő kérdés, amíg egy arra adott egyszerű igen-nem választ bólintás kíséretében tudomásul veszünk, és lapozunk. Véleménye mindenkinek lehet persze, de az illedelmesebb és bölcsebb ember megtartja magának (meg aki tényleg jószándékkal kérdez), ameddig nem fordulsz hozzá tanácsért, vagy esetleg felméri a helyzetet, hogy neked talán kellemetlen. A reakcióból elég könnyen leszűrhető. Lehet, hogy túl magas az EQ-m, de néha még én is zavarba jövök, ha a társaságban megkérdezik ezt egy fiatal pártól, és látom hogy kellemetlenül forgolódnak, vörösödnek, a kérdező meg ügyet sem vet rá, csak tolja tovább a tapintatlan kérdéseit meg dumáit. Inkább egy bizonyos korosztályra jellemző ez, bár vannak fiatalon is ilyenek, ez tény :D Mondjuk ha nagyon zavar ez, akkor elgondolkoznék a helyedben a kapcsolaton, mert könnyebb úgy “megvédened” az álláspontod egy témával kapcsolatban, ha te is ahhoz ragaszkodsz, nem csak a másik fél miatt szenvedsz épp.
2021. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

"Közöd? Na, látod, törődj a saját dolgoddal".


Megsértődik az meg pont nem érdekel :D

2021. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A megfelelő válasz: magánügy.

Ha újra megkérdezik: semmi közöd hozzá.

Ha harmadjára is rákérdeznek, nos az ilyet ignorálni kell. Ennyi.

Mi pont így jártunk el azokkal akik gyerek témában érdeklődtek ilyen stílusban, mert egy idő után meguntuk a sok panaszkodást,hogy mi az hogy még mindig nincs gyerekünk. Hiába mondtuk, hogy nem akarunk egyáltalán, hiába fejtettük ki tucatszor normálisan az okainkat, nem szabott gátat a zaklatásnak ezzel kapcsolatban. Bizonyos személyek esetén. Így aki nem értett a szóból, azt kizártuk az életünkből.

2021. márc. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted kedves kérdező, én egy 5 éves kapcsolatban vagyok így. Mi ugyan össze akarunk házasodni, de mindkettőnk nagyon fiatal még hozzá, de persze már kérdezgetik, ami eljegyzés híján egyre-egyre kínosabb.

Mi is annyit mondunk legtöbbször, hogy "majd", ha meg velünk egykorúak kb, akkor csak nevetgélünk rajta.

20L-23F

2021. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%

Mondd nekik: "Anyádkor."

És röhögj bele abba az ostoba képükbe! :)

2021. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!