Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor lépnéték meg? Félek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lépnéték meg? Félek a korai döntésektől, nem szeretném elszúrni

Figyelt kérdés

Barátnőmmel lassan 5 éve vagyunk együtt. Ő 18 éves múlt fél éve én 24 éves vagyok. Barátnőm még iskolába jár én pedig dolgozom. Az összeköltözés erősen irányzott nálunk, jelenleg kinéztünk egy kis házat a közelben, ami viszonylag olcsó, de munkálatokat igényel. De olyan a mentalitásunk, hogy saját formánkra csináljuk, nem szeretnénk kész házba menni vagy albérletbe. Az én szakmám az építészetben mozog és talpra esett is vagyok.

A szüleink támogatóak ebben, de nem nyújtanak segítséget. Megszeretném kérni barátnőm kezét, ez téma is szokott lenni, az "apósom" is kérdezte, hogy mikor szeretnénk egy másik lépcsőre lépni. (ez nem komoly beszélgetés volt inkább ugratott, de én komolyan vettem)

Szerintetek korai lenne? Még 2 év van a suliból. Arra gondoltam, hogy a szalagavató előtt valamikor egy főpróbára induláskor. Ha menni kell valahova mindig kicsípi magát és a szülők is biztos csinálnának valami ebédet. De ha minden jól megy ekkora kész lesz a sajátunk is.

Lehet értelmetlennek tűnik a kérdésem, de igyekszem előre tervezni és ezek nem kis kiadások lesznek. Időben kell gondolkodjak, hogy hitelmentesem megússzam.

Nem sürget minket az idő, nem esett teherbe ami miatt hajtani kellene az időt, és természetesen magyarok vagyunk, mielőtt valaki másra gondolna.

(A barátnőm szülei többet segítenek bármiben is, mint az enyémek.)

Nektek hogy volt a sorrend? Milyen volt a lánykérés hány évesek voltatok?

Előre köszönöm a válaszokat!


2022. okt. 23. 15:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Kb 30 felett.
2022. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
11%
Nem is értem mire vársz, remélem a gyerekeid nem 50éves korodban fognak érettségizni.
2022. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

25 alatt még sokat változik a személyiség, és ez a kapcsolat már nagyon kihűlt lesz, mire 25 éves lesz a csaj


jó eséllyel más kolbászra fog vágyni addigra, ezért nem jó ötlet ez a házasságosdi 18 évesen

2022. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is komoly, hogy 19 évesen te egy 13 évest kurogattál
2022. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
13%
Én már csak akkor kértem meg a kezét, mikor szakított velem. Életem szerelme volt, és úgy voltam vele, legalább az életben egy ember kezét megkérjem, tudtam, hogy nemet mond. Eltelt több mint 1 év, és azóta sem jött olyan, mint ő. Vagyis voltak, de mondjuk 1 randi vagy annyi után se nemet mondtak. Így hát úgy élek, hogy igen, elmondhatom, hogy megkértem valaki kezét, nemet mondott, így jártam, ő is így járt, de megcselekedtem, amit megkövetelt a haza!
2022. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 évesen elvált emberek szeretnétek lenni, akkor hajrá.


65%-os válási arány ellenetek szól, nem véletlenül ennyi.

2022. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem te annak idején 19 évesen összejöttél egy akkor 13 éves kislánnyal? Tehát gondolom mindkettőtöknek ez az első kapcsolata.

Én nem mondom hogy ne kérd meg a kezét (az eljegyzés sem biztosíték semmire) de ha a nagy számokat vesszük alapul, akkor az elmondható hogy az emberek nagy többsége nem azzal szokott házasságot kötni aki az első kapcsolata volt. Vagy ha igen, akkor később ismer meg valakit, és később lép ki a házasságból, mert akkor jön rá, hogy még nem élte ki magát, nem volt kapcsolata mással.

Nagyon ritkán van olyan, hogy valaki élete első szerelmével köt házasságot ami tartós is lesz. Most tuti lesz olyan aki leírja hogy nála így volt, de mint mondtam ez ritkán van így.

Egy 18 évesnek még a továbbtanulással, vagy ha dolgozni akar akkor a munkára kellene összpontosítani, ha esetleg később szülni akar akkor legyenek ledolgozott évei.

Ezek miatt amiket leírtam szerintem érdemes lenne várni még.

2022. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Fúj de betegek vagytok... Te 19 évesen komolyan egy 13 éves lányra hajtottál rá? Ez kellett neked, egy gyerek?


A szülei helyében a töködnél fogva dobtalak volna ki. A barátnőd még mindig félig gyerek, 5 év múlva már rég mást akár majd..

2022. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha még két évig tanul akkor mégis miből fog élni veled?


Eljegyzés kb 2 év együttélés után reális.

2022. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én 17voltam majdnem 18mikor összejöttem az első szerelmemmel akkor úgy éreztem hogy ő életem szerelme stb.De már így visszagondolva a kapcsolatunk elején is voltak viták stb.Kb 1 év után megkérte a kezem igent mondtam neki és kb egy évre rá összeköltöztünk aztán ahogy telt múlt az idő egyre rosszabb lett a kapcsolatunk elmúlt a szerelem és a szikra.Szóval szerintem ne úgorjatok fejest a mélyvízbe.Ne kapkodjatok el semmit.Mert még fiatalok vagytok.
2022. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!