Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Feleslegesen vesztegetem az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleslegesen vesztegetem az éveimet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal 9 éve vagyunk együtt, nagyon fiatal voltam mindösszesen 20 éves. 8 éve vagy köztünk.Én 29, Ő 37 éves jelenleg. 20-as éveim elején nem az esküvőről és a lánykérésről álmodoztam Nagyon sok mindenen mentünk együtt kerestül. Sok tényező is volt ami miatt nem lehetett volna, a házukat elárverezték, mi albérletben élünk jelenleg. De nagyon úgy érzem hogy nem fejlődik sehová ez a kapcsolat. Sajnos június-én meghalt édesapám,azóta azt érzem nincs értelme kínlódni mellette. A barátnőim néhányszor már viccesen kérdezgették tőle, na mikor veszel gyűrűt? De sajnos nem vette a lapot. Régebben édesanyámnak mondogatta hogy elveszem az Ön lányát. A kapcsolatunk elején tervzetünk külföldre menni, akkoriban azt mondogatta hogy ha visszajövünk lagzizunk egyet. Néhány hónapja részegen is mondta hogy el fog venni,mondtam neki hogy te sosem fogsz..

A gyerekre többször,rákérdeztem.Azt felelte hogy szeretne, de elsőnek legyen lakásunk,szóval majd. Erre én felcsattantam hogy mindenre a majd, de a majd sosem jön el.

Augusztusban elmegyünk nyaralni,hátha ott megkérdezi.. Ha nem, akkor úgy terveztem hogy megkérdezem tőle a jövőre néző terveit.. Mert bizony ez olyan mintha az időmet pazarolnám rá.

29/N



2023. júl. 21. 13:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

Akár ma este kérdezd meg a terveit. Gondolom van közöd a saját életedhez, ugye? Nem őfelsége kezében van a döntés, hogy méltóztatik-e megkérni a kezed így 9 év után, méltóztatik-e veled gyereket vállalni vagy még altat-e pár évet, hogy ja persze, majd... réges-rég megkérdeztem volna. Ne edd magad, ülj le, mondd el te mit szeretnél és most mondd Józsi, te hogy gondolod ezeket?

Azt gondolom, épp ideje tiszta vizet önteni a pohárba.

2023. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%

Végülis az augusztus közel van, azon már nem múlik semmi..


Ha nem kéri meg a kezedet, akkor hagyd el.

2023. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz volt ezt magamban leharcolni, de valahogyan a gyász ezt hozta ki belőlem. Lehet azt gondolják hogy meghibbantam,de ha nem történik ez meg nem is lennék erre képes.
2023. júl. 21. 13:48
 4/39 anonim ***** válasza:
93%

Basszus. Ez annyira szomorú. Alapvető kommunikáció nincs köztetek.


22 éves vagyok, 20 éves voltam, mikor összejöttünk a párommal. Nyilván nem mostanában szeretnénk házasságot, gyerekeket, de igenis téma, hogy ki mit szeretne és mikor. Ezt nagyon egyszerű megbeszélni és kell is.


Miért nem vagy képes megkérdezni, hogy mik a tervei? Mikor szeretne házasodni, hány gyerek stb. Nem túl bonyolult kérdés...


Miért várod ölbetett kézzel a csodát? Ez kettőtökről szól, kettőtök élete, ketten kell döntést hoznotok.


Ha ilyen alapvető kommunikáció nem működik, akkor érdemes megfontolni a kapcsolat létjogosultságát. Számomra egy barátság sem működne az alap kommunikáció nélkül.

2023. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem is kell magyarázkodni. Ne pazarold rá a legszebb éveidet, ha nem vagy vele boldog, ennyi.



Annyit még hozzátennék, hogy az eljegyzés kb. semmire sem garancia. Ahogy a házasságkötés sem, ezt tapasztalatból írom.


Annak viszont nyilván oka van, ha úgy érzed, nem ő a megfelelő társ számodra.

2023. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van! De örülök hogy te ilyen érett vagy ennyi idősen. Én a huszas éveimben hallani sem akartam a családról és házasságról sem. Alapvető lenne,ha lenne kihez beszélni.

De néha mintha a falnak beszélnék. Nem mondom hogy nem szeret,mert biztos vagyok benne hogy igen.

2023. júl. 21. 13:53
 7/39 anonim ***** válasza:
94%
Figyu, az én volt férjem is szeretett a maga módján, de a kommunikáció nem működött, még ma is akadnak olyan problémák, amelyeket nem tudunk megbeszélni, mert nem érti, mit mondok neki.
2023. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
Nem vonom kétségbe hogy szeret. Számomra a kommunikáció fontos. Ha nem működik, pl nem hallgat meg, nem figyel rád, nem mondja mit akar, nem küzd azért hogy megértsétek egymást stb, akkor viszont nehezen, de elbúcsúznék tőle.
2023. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
88%

Augusztusig sem várnék. Nem kellenek titkok ennyi év után. Akár együtt is kiválaszthatjátok a lánykérő gyűrűt, legalább jó lesz méretileg is. Aztán nyaraláskor átadja neked.

Mondd ezt meg neki. Kérdezd meg mik a tervei.

Most! Ma! Nem holnap, nem holnapután.

Rövid az élet!

2023. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Tök jogos, hogy ki van bukva, szerintem azért ennyi év után, ennyi idősen, illene lépnie valamit, főleg, hogy erről már volt kommunikáció köztetek. Ez a teszetosza halogatás, üres ígéretek, majd lesz így vagy úgy annyira gűz szerintem, szóval szerintem inkább várjál 9 évet, mint 9 évet meg még két hetet augusztusig. "Hátha majd a nyaraláson" "hátha majd ekkor akkor", nem.

Vedd elő, hogy na, akkor mégis hogyan, mikorra tervezi az esküvőt, mert te családot szeretnél, esküvőt, lánykérést, házat, és eddig az volt a megértésed, hogy ezek az ő tervei között is szerepelnek, de mivel nem történt előrelépés 9 éve, lehet, hogy újra át kell beszélnetek. Ne legyél engedékeny, ne engedd magad manipulálni.

2023. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!