Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljunk, ha nem tudunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljunk, ha nem tudunk dönteni az eljegyzés jelentése között?

Figyelt kérdés
Én konzervatív vagyok, akkor legyen eljegyzés, ha 1-2 éven belül összeházasodunk, szép lagzival. Ő meg elülne az eljegyzésen 10-15 évig is, aztán elvenne, ha lenne egy szabad délutánja.
jan. 4. 06:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
4%

De miert kell eljegyzes utan 1 evvel hazasodni??? Ez megint valami hulye amerikai szokas...


Engem nem zavarna. Sot nem is biztos h akarnek hazasodni. De egy szep eljegyzes csaladdal vacsoraval tokeletesen megfelelne.


Amugy miert is kell zsarolni a parid olyannal h ha nem vesz el nincs gyerek sem??? Ilyet benyognel asszen nalam lapat lenne a jutalmad.

jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem vesz el nincs gyerek nem zsarolás, hanem életfelfogás. Nőként is lehet elvárása az embernek, nem csak az történhet, amit a férfi akar.

Én a (most már férjemnek) az elő alkalommal, amikor felhozta a gyerek témát elmondtam, hogy csak házasságban szülök. Akinek ez nem tetszik, nem ért velem egyet, az tudja hol az ajtó.

jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy amerikai szokás. A jegyesség Magyarországon is azt jelenti, hogy házasságra készülnek, általában 1-2 éven belül. Ha nagyon hülye hasonlatot akarok írni, az olyan mint a foglaló adása, hogy záros időn belül megveszem (jelen esetben elveszik). Aki 10-15 évig húzza a jegyességet az nem akar házasodni. Csak időt húzni. Ezzel semmi baj, nem mindenki akar házasságot, de akkor mondja ki kerek-perec, hogy nem akar. Gyereket meg sokan nem akarnak házasságon kívül vállalni, mert nem "csak egy papír", a házasság egy jogi procedúra, onnahtól hivatalosan is egy vagyonközösség, ennek minden előnyével és hátrányával.
jan. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
El se vesz de te meg szüljél is ebbe?
jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az eljegyzés jelentése között nem tudtok dönteni. Hanem ő nem akar házasodni, csak így próbálja húzni az időt. Gondold át, hogy neked megéri-e így maradni ebben a kapcsolatban vagy sem.

Ne szülj neki semmiképp. Utána az életbe nem fog elvenni. Én sem szülnék házasságon kívül, hogy a gyerek apja még annyira sem méltat, hogy közös jövőt tervezzen velem.


"De miert kell eljegyzes utan 1 evvel hazasodni??? Ez megint valami hulye amerikai szokas..."

Dehogy amerikai... Régen Magyarországon általában még egy évet sem vártak. Megvolt az eljegyzés (kézfogónak is hívták), majd pár hónap múlva esküvő. Akkor nem kellett éveket várni fotósra, meg videósra, meg CM-re, meg galambröptetésre.

jan. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

A szép lagzi alatt nem tudom mit értesz, de már egy 50 fős lakodalom is iszonyatos anyagi teher tud lenni a mai világban.

Azon te is elgondolkodhatsz, hogy ha a házasság a fontos, akkor miért nem felel meg egy kéttanús esküvő lakodalom nélkül, esetleg egy egyszerű esküvő egy szűk családi körben megült vacsorával egybekötve, amit akár otthon is meg lehet ejteni.


A 10-15 éves jegyesség viszont teljesen komolytalan.Ha tényleg a házasság a fontos, akkor ezt meg kell tudni beszélni.

Teszem azt ha a párod azt mondaná, hogy szeretne házasodni, de nincs pénze/nem akar kiadni 3M Ft-ot egy "szép lakodalomra", akkor már nem is akarnál hozzámenni?Mert ha nem, akkor neked sem csak a házasság a fontos.

jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20%

A hazassag pont nem ved senkit sem manapsag

Bemesz a birosagra mondod h el akarsz valni, lesz egy targyalas ha mindketten elakartok elvalasztanak.

Kb ennyi es 30e forint az illetek.


Regen ugy 50-60-100-300 eve meg volt ertelme. Leven a nok nem igazan dolgoztak es a ferfuk keresetebol eltek. Egy no egyedus pillanatokon belul meghalt vagy mas csunya dolog tortent vele.

De manapsag ez mar magyon nincs igy. Sot sok esetben jobban is keresnek nincsenek anyagilag alarendelt szerepben.


Szoval mar csak ezert sem ertem ezt a hazassag vagy nuku gyerek nevezetu zsarolas. Mert ez az!

jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Ha a házasság csak egy papír lenne, akkor bárki aláírná.

Senki sem kötelezhető, hogy házasságon kívül szüljön. Ha nem akar elvenni, nem vesz el. De én házasságban szülök csak. Neki lehet gyereke házasság nélkül, csak nem velem.

jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Ez zsarolas hiszen olyanra akarod kenyszerited amit nem akar.


De mint irtam a papirnak manapsag nincs erteke, a hazassag egy draga mulatsag majd egy draga valas lesz belole. Pont azert nem akarjak mert nem adja mar meg azt a biztonsagot mint regen h tenyleg egyutt bajban joban.

Manapsag egy pici rossz es dobjak az emberek a kutba a kapcsolatot.


De gyerekkel elvaltan biztos jobb dolog elni mint egy elettarsi kapcsolatban elni 30evig boldogan. Am egy 3-5 eves kapcsolatban kizsarolni a hazassagot instand valas 2 even belul. 🙂 Statisztika

jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
85%

De nem akarom rákényszeríteni. Akinek ez kényszer, az keressen mást.

Ha nem akar házasságban élni, nem egymást keressük.

jan. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!