Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor jegyez már el? 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jegyez már el? 5 éve vagyunk együtt, én meg csak várok és várok!

Figyelt kérdés

5 éve jöttünk össze, több mint 4 éve együtt is élünk, minden szuper közöttünk, tényleg, csak nem értem, miért nem haladunk semerre, miért nem lép végre tovább velem.

Én már szeretnék továbblépni, és ezt ő is tudja.


Ha kérdezem, hogy tervezi-e, mindig az a válasz, hogy igen. Mindig egy naaaaagy, határozott igen.

Ha kérdezem, hogy jó, de mégis mikor, mindig az a válasz, hogy majd, meg hamarosan, meg előbb-utóbb mindenképpen, csak ne türelmetlenkedjek, ez az ő dolga, meg fog kérni, csak várjam ki szépen. De meddig várjak még??

5 éve együtt vagyunk, ezer éve együtt is élünk, mire várjak? Kezd elfogyni a türelmem lassan, főleg hogy sosem kapok konkrét választ, csak a sötétben tapogatózok ezekkel a "majd"-okkal meg "hamarosan"-okkal... Mi az, hogy hamarosan? 2 hét? 2 hónap? 2 év? Vagy mi?


Amúgy az a baj, hogy habár rendszeresen szoktunk róla beszélni, nem merem különösebben erőltetni ezt a témát, mert azt se szeretném, ha aztán meg az lenne a vége, hogy én csak "kihisztiztem" magamnak a lánykérést, tehát próbálok tényleg türelmesen várni, de már kezd betelni a pohár, hogy semmi konkrétumot nem tudok! Persze, mert "ő a férfi" és "ez az ő dolga"... igen, az ő dolga, de közben ez az ÉN életem és az ÉN időm is, nem csak az övé! Csak ez valahogy ilyenkor mindig kimarad... a nő csak várjon és várjon és persze mindeközben hallgasson, nehogy erőltesse, ne forszírozza, mert ez a férfi dolga, és pont, de nem értem, nekem miért nincs ebbe beleszólásom, ha egyszer ez az én életem is, és engem is ugyanúgy érint a dolog? Unom már, hogy csak várok...


Miért ilyen rohadt nehéz a férfiaknak, hogy felelősséget vállaljanak a kapcsolatukért és elkötelezzék magukat?!


25/L & 29/F



2016. febr. 11. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
17%
Türelmetlenkedünk? Türelmetlenkedünk? Nem lesz ennek jó vége!
2016. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

Jó, én ezt értem, direkt nem is erőltetem a témát, pont azért, hogy nehogy megkapjam, hogy minek hisztizek, de 5 év után hogy ne lennék már türelmetlen?


Azért írtam ide ki ezt a kérdést, mert valahol már ki kellett adnom magamból, jól esett végre leírni, hogy mi bánt, mert engem ez igenis bánt... Nem tehetek róla, mondjátok akkor azt, hogy hülye, hisztis, szeszélyes nő vagyok, de mit csináljak, ha egyszer így érzek? :(


És tényleg úgy gondolom, hogy ennek 5 év után már nem kéne tabutémának lennie egy kapcsolatban, hanem igenis, nyíltan kellene róla beszélgetni, hogy akkor kinek mik a tervei a jövőt nézve. Konkrétan. Nem pedig mindig csak ködösítve, hogy majd, meg egyszer...

2016. febr. 11. 17:21
 13/62 anonim ***** válasza:
18%

"Azért írtam ide ki ezt a kérdést, mert valahol már ki kellett adnom magamból.."


Feltalálták már a naplóírást, ahol kiírhatod magadból a gondolataidat!! És a problémáidat az illetékessel kéne megbeszélned, nem a nyílt világnak a képébe beleböfögni, hogy speciel neked milyen sz..r kedved van, hogy még a párod nem kérte meg a kezedet. Ezt a problémát mi nem tudjuk megoldani.


A probléma megbeszélést meg eddig is tudtad, most jelenleg milyen választ vársz tőlünk?


Légy türelemmel, ha valamit siettetsz annál jobban nem fogod megkapni.

2016. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozol? Van sporolt penzetek? Alberletben eltek vagy sakat lakasban? Alberlet? Nincs? Akkor ne is almodozz.
2016. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
15%

Kérlek, leírnád ide nekünk az esküvő utáni közös élet szabta végtelen határt, amit elképzeltél?

Mi lenne az első dolgod, amikor megvan a bűvös gyűrű, ami végre összeköt titeket örökre (vagy csak 2 hétig manapság)

vagy mégis miért nem haladtok már most egyről a kettőre? Nem értem hogy miért előrelépés a házasság egy párkapcsolatban. Ezt ha le írod én szívesen elolvasom, had legyek okosabb én is.

2016. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
93%

Miért bántjátok a kérdezőt??????


Én totál megértelek! 25 éves vagy, gondolom lassan tényleg szeretnéd tudni, hogy mi az ábra. Igazad is van! A párod tudja, hogy te mit szeretnél, és igen ennyi idő után jó lenne, ha a párod is felvázolná, hogy mik a szándékai.


Kedves kommentelők! Képzeljétek nem mindenki szarja le, hogy hogyan alakul a jövője! És képzeljétek nem mindenki szeretne 30 éves kora után szülni, és képzeljétek az sem igaz mindenkire, hogy házasságon kívül szeretne gyereket szülni! Én pl. marhára nem szeretnék semmilyen hivatalba elmenni csak azért, hogy bejelentsem, hogy ki a gyerekem apja, mert, hogy házasságon kívüli, és a törvények szerint emiatt NEM EGYÉRTELMŰ, és nyilatkozni kell, hogy egyáltalán a nevére vehesse!


Én elfogadom, ha valakinek ezek a dolgok nem számítanak, és más a véleménye, nem is bántom őket, meg a saját álláspontomról sem kívánok senkit meggyőzni, de azért ne B A S S Z Á T O K már le a kérdezőt azért, mert 5 év párkapcsolat után itt a gyakorin egy kicsit kimeri dühöngeni magát!!!!


Ettől nem lesz hisztis, hisz többször leírta azt is, hogy nem pattog a párjának, hanem általában magában forrong! Annyira utálom, hogy mindig mindenkit rögtön leolt itt a nagy többség...

2016. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:

Először is, ez egy nyilvános oldal, ahová bárki kiírhatja a kérdéseit. A napló nem ír vissza válaszokat! Itt meg hátha kapok valami tanácsot... bár eddig leginkább csak le lettem hülyézve, amit nem igazán érzek jogosnak, és azt sem érzem jogosnak, hogy valaki türelmetlennek tituláljon 5 évnyi várakozás után, de hát ez van.


Amúgy volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, kár volt addig összeköltöznöm a barátommal, míg nem kérte meg a kezemet, mert így nem kellett értem küzdenie, és most nyeregben érzi magát, mivel mindene megvan, amit egy házasságban megkaphatna és nem kellett érte tennie semmit sem jóformán.


Én ezzel nem értek egyet teljesen, mert szerintem azért valahol jó, ha egy pár meglátja, hogyan tud együtt élni, mielőtt elköteleznék magukat egymás mellett, meg hát lakva ismerszik meg az ember igazán. Plusz a barátom is így volt vele, hogy addig nem kérné meg egy lány kezét, amíg nem lakott vele együtt legalább 1 évet.


De mi már 4 és fél éve együtt élünk! És még mindig semmi! Egyre többször gondolok arra, hogy igaza lehet annak az ismerősömnek, aki szerint nem szabad házasság előtt összeköltözni, mert így igazából egyáltalán nincsen motivációja már ezek után egy pasinak, hogy megkérje a barátnőjét...

2016. febr. 11. 17:53
 18/62 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves 16-os válaszoló, hogy megvédtél. :) Jól esett ilyen választ is olvasni, nagyon köszönöm, hogy végre valaki megért egy kicsit talán engem is. :)
2016. febr. 11. 17:56
 19/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Neked is van beleszólásod, nem a pasik irányítanak mindent! Ha elégedetlen vagy, lépj ki a kapcsolatból és legközelebb legyél szigorúbb! Én is azzal az ismerősöddel értek egyet, aki azt tanácsolta, hogy ne költözz össze jegyesség nélkül! Gondolom majd gyereket is szeretnél és ezért szeretnél valamiféle biztonságot. Szóval ne pazarold az idődet!

Egyébként a házasság sem garancia semmire, ott is el lehet válni. De ezt mind bele kell kalkulálni, ha most a semmire vársz mivan, ha még belefutsz egy rossz házasságba is? Úgyhogy, ne hagyd, hogy a srác önző módon kihasználjon, hanem azzal foglalkozz, ami a te érdeked! Ha neki ez nem fontos, mehet a levesbe...

2016. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:

"Kérlek, leírnád ide nekünk az esküvő utáni közös élet szabta végtelen határt, amit elképzeltél?"


Hát, például a családalapítás, a gyermekvállalás. Azt én esküvő nélkül nem szeretném. Mármint gyereket vállalni. Na, illetve szeretnék gyerekeket, de csakis házasságon belül. Csak sikerült kinyögnöm. :)


Szóval ilyesmik.

Amúgy én még nem dolgozom, mivel most csinálom az utolsó évemet az egyetemen, viszont nekem van saját lakásom (örököltem... sajnos túl fiatalon...), és jelenleg abban élünk. Tehát én is "beleadtam" valamit a közös életünkbe, ha úgy tetszik, mert az én lakásomban lakunk, a barátom meg már 3 éve dolgozik. És van félretett pénzünk is.

2016. febr. 11. 18:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!