Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor jegyez már el? 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jegyez már el? 5 éve vagyunk együtt, én meg csak várok és várok!

Figyelt kérdés

5 éve jöttünk össze, több mint 4 éve együtt is élünk, minden szuper közöttünk, tényleg, csak nem értem, miért nem haladunk semerre, miért nem lép végre tovább velem.

Én már szeretnék továbblépni, és ezt ő is tudja.


Ha kérdezem, hogy tervezi-e, mindig az a válasz, hogy igen. Mindig egy naaaaagy, határozott igen.

Ha kérdezem, hogy jó, de mégis mikor, mindig az a válasz, hogy majd, meg hamarosan, meg előbb-utóbb mindenképpen, csak ne türelmetlenkedjek, ez az ő dolga, meg fog kérni, csak várjam ki szépen. De meddig várjak még??

5 éve együtt vagyunk, ezer éve együtt is élünk, mire várjak? Kezd elfogyni a türelmem lassan, főleg hogy sosem kapok konkrét választ, csak a sötétben tapogatózok ezekkel a "majd"-okkal meg "hamarosan"-okkal... Mi az, hogy hamarosan? 2 hét? 2 hónap? 2 év? Vagy mi?


Amúgy az a baj, hogy habár rendszeresen szoktunk róla beszélni, nem merem különösebben erőltetni ezt a témát, mert azt se szeretném, ha aztán meg az lenne a vége, hogy én csak "kihisztiztem" magamnak a lánykérést, tehát próbálok tényleg türelmesen várni, de már kezd betelni a pohár, hogy semmi konkrétumot nem tudok! Persze, mert "ő a férfi" és "ez az ő dolga"... igen, az ő dolga, de közben ez az ÉN életem és az ÉN időm is, nem csak az övé! Csak ez valahogy ilyenkor mindig kimarad... a nő csak várjon és várjon és persze mindeközben hallgasson, nehogy erőltesse, ne forszírozza, mert ez a férfi dolga, és pont, de nem értem, nekem miért nincs ebbe beleszólásom, ha egyszer ez az én életem is, és engem is ugyanúgy érint a dolog? Unom már, hogy csak várok...


Miért ilyen rohadt nehéz a férfiaknak, hogy felelősséget vállaljanak a kapcsolatukért és elkötelezzék magukat?!


25/L & 29/F



2016. febr. 11. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
25%

24 éve élek párkapcsolatban a párommal házasság jegyesség nélkül

van már 2 szép gyerekünk együtt felépítettünk egy házat megteremtettük a közös életet

1-2 éve merült fel a páromba h nem akarunk e ...

mondom ezt jókor kérdezed meg :-D

nem azóta sem lettünk házasok sem jegyesek

egyszerűen ennyi év után már tényleg nem számít az a papir hiszem mindenki előtt bizonyítva van ö meg én az MI


azt hiszem tapasztalatból mondhatom h nem a házassággal kezdődik a felelősség vállalás egy kapcsolatért hanem a döntéssel h vele akarok élni

az h jogi útra tereled az ezen nem oszt vagy szoroz

a mai házasság egy vagyoni szerződés túlkép semmi más egy jogi forma és kész

2016. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
93%

Én sem értem miért kell lehurrogni szegény lányt. Valószínűleg azért türelmetlen, mert a párja már nem egyszer mondta hogy szeretne esküvőt, el fogja jegyezni. Én teljesen megértem, mert ha elvileg szeretné, mert hogy ugyebár mondta, akkor szerintem is 5 év kapcsolatban töltött idő után tökre belefér már.


Ha nem mondta volna a srác hogy ő is szeretne esküvőt stb., akkor hiszti lenne, de erőteljesen. De így nem az.


Kedves Kérdező, jól látod a dolgot, erőltetni nem szabad. És tényleg csak várni tudsz. Te vagy benne a kapcsolatban. Minden oké, minden rendben? Harmonikus a kapcsolatotok?

Ha a válaszod igen, akkor csak azt tudom mondani hogy hamarosan eljön ennek is az ideje, addig pedig csak élvezd a szerelmet és az időt amit a szeretett férfival töltesz. Mert ne feledd, az egésznek ez a lényege. Hogy két ember azért van együtt mert boldogok és szeretnek együtt lenni. Az pedig ha észre veszi rajtad hogy idegesít ez az egész, csak megmérgezi a kapcsolatot, mert viták lesznek belőle és minél több vita, annál rosszabb és így tovább.

Sok sikert kívánok Neked és kitartást:)

2016. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit...:) annyira felháborodtam!


Amúgy pedig a tanácsot illetően, én azt tenném, hogy éreztetném vele, hogy nincs jó kedvem...nyilván rákérdez majd arra, hogy mi a baj? Akkor pedig elmondanám...hogy zavar a bizonytalanság, az, AHOGY kezeli ezt a témát, hogy nem érzel semmi reményt arra, hogy ez változzon, és, hogy ha esetleg ő nem tervez semmit, akkor miért nem mondja meg? Ha meg tervez akkor mire és meddig vár?


Én ezeket rázúdítanám, majd hozzátenném, hogy nem akarok veszekedni, de ez ki kívánkozott.


Csak lesz rá reakció...

2016. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

21-es!


A ti példátok azért más, mert úgy alakultak a dolgok, ahogy ti szerettétek volna KÖZÖSEN. Egyikőtöknek sem volt különösebben vágya a házasság, és nem is léptétek meg, és békességben elvoltatok/vagytok.


De itt az egyik fél nagyon szeretné, míg a másik fél inkább csak ködösít és időt húz...érted azért ez így nem annyira frankó...

2016. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
100%

leültök és beszéltek.

nem "majd" meg "hamarosan" hanem konkrétan, elmondjátok a terveket.

ha te nem akarsz várni, akkor hagyd el, ha annyira fontos az esküvő. ha annyira nem, akkor maradj vele. ezt te tudod.

2016. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek téged, de mégsem....


Értem, hogy te házasságban, törvényes kapcsolatban akarsz élni. Tiszta sor. Én magam is így akartam, mint sok más nő is. Mindenkinek joga van hozzá. De, ha neked ez fontos, akkor lépni kellene valamerre.

Könnyű mondani, hogy várj, na de meddig? A végtelenségig mégsem lehet húzni az ilyesmit, főleg, ha gyereket is akarsz. Időpocsékolás csak úgy várni és nem tenni semmit. Tipikus szöveg, hogy "majd" . Az lehet 1 év múlva, lehet 10, de esélyes, hogy a pasid csak ezzel etet téged, mert eszében sincs elvenni, viszont látja hogy vársz rá, ezért megteheti hogy addig hülyít amíg hagyod. Akkor minek venne el? Hisz sokkal könnyebb lelépni házasság nélkül ha jön másik csaj. Még akár szó nélkül is. Míg ha házasok vagytok, és akkor akar lecserélni, akkor azért legalább szembe kell néznie veled váláskor, és felelősséget kell vállalnia a szakításért.

Ha annyira nem változtatna semmin a házasság meg a "papír", akkor nem okozna akkora gondot aláírni sokaknak. De gondot okoz, mert útban van, ha eleve nem tervez az ember véglegesen a másikkal.

Alapvetően az sem lenne baj, hogy nem akar házasságban élni, de akkor ezt közölnie kellene tisztességesen, és te el tudnád dönteni, hogy neked ez így jó, vagy nem a barátnője akarsz lenni életed végéig. Ha nem jó, lezárjátok, és keresel olyan párt akivel azonos a jövőképetek, és egyikőtök sem mond le a vágyairól. Mert ha te lemondasz a házasságról, vagy ő lemond a szabadságáról, akkor az egy tüske lesz a kapcsolatotokban, és mindig bántani fog.


Az a férfi aki tudja mit, kit akar, nem fog ennyit várni a lánykéréssel, de ha olyanok a körülmények akkor még a házassággal sem. Egy esküvő önmagában nem drága, attól függ mekkora puccparádét rendeztek. Szóval ez sem lehet kifogás. És egy nagyobb esküvő összespórolásához sem kell ennyi idő.


Gondold át, aztán beszélj vele.

2016. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 Költőnő? ***** válasza:
100%
Nagyon szeretném ha egy szép napon eljegyezne a drágám mert számomra ennek jelentése van, de ha nem, hát nem. Nem ezen múlik a boldogság. Persze ha x idő után reálisan megbeszéljük és még mindig nem; érdekelne h miért. Igazából a mert csak nem meg a majd az nem válasz.
2016. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértelek Kérdező!


Hasonló helyzetben vagyok. 3 éve együtt, csak én már 28 vagyok, ezért hamarabb elfogyott a cérna.

Nálunk már régen nem finom beszélgetés folyik a házasságról, már a "mikor veszel már el végre"-nél tartunk.

2 év után kezdtem finoman kérdezősködni, 2,5 év után semmi, akkor már ki is buktam. Végülis együtt maradtunk, nem vagyok biztos abban, hogy találok jobb párt, de azóta valami megváltozott.

Igazán már nem érdekel a dolog, és nem lennék boldog ha megkérné a kezem. Mégis idegesít, hogy mi a fenéért nem bír elvenni. A válasz mindig hogy majd ha lesz elég pénz stb.

Sose lesz jobb, ezt neki is elmondtam. Ha valaki tényleg szereti a másikat, elveszi, fillér nélkül is (ismerek oylat, akik főiskola után szinte semmi pénz nélkül nagycsaládos lagzit tartottak, aztán sikerült nagyobb pénzeket összerakniuk, tisztességes úton). Van akinek összejön.

Már nem ugyanaz a kapcsolat. Jól megvagyunk, szeretem, de már inkább társként tekintek rá. Az a lángoló érzés ott veszett el, mikor nem kért meg amikor vártam. Mostmár leginkább csak azért lenne jó, mert elvárás. 3 év, 28 vagyok, ideje megállapodni. Nem tenne boldoggá ha megkérne, bár valószínűleg soha nem is fog, mert ez csak halogatás.


Remélem neked nem lesz ilyen negatív élményed, és lesz elég türelmed kivárni a dolgot. A gond az, hogy a Te párod 27 évesen még fiatal házasodni. Lehet hogy még kissé "ki akarja magát" élni, amin nem arra ghondolok hogy megcsal, cska élvezi azt hogy független, eljárhat haverokkal sörözni stb. férfias dolgok. Ha jön a baba stb . akkor ezeknek a dolgoknak sztornó.

Valószínűleg a Valentin nap közelsége válthatta ki belőled az aggályokat. Megértem, de inkább ne foglalkozz vele. Engem pl már nem is érdekel, mert úgyse az lesz amit várnék már jó ideje.


Nem tudom elmúltatok e már 5 évesek, lehet az évfordulót várja vagy a Valentint? Nem tudom mennyire romantikus alkat, lehet tervez valamit valamikorra. Szülinap esetleg?

Ha vannak közelgő ünnepek, lehet azokra vár.


Másrészt ha van lakásod és nálad laki, az elég érdekes dolog. Más nő úgysem kell neki, mert más nőknek ált. nincs lakásuk. Tudja hogy jó dolga van, lehet még át akarja gondolni az egészet. Érzi talán hogy szorul a nyaka körül a hurok, mondtad hogy szoktál finoman beszélgetni vele, lehet érzi hogy mostmár nincs ingyenlakhatás stb., mostmár neki is adnia kellene valamit érte, és gondolkodik az egérúton.


Remélem összejön és nem szemétláda a pasid:)

2016. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
18%
3 hazassaggal a hatam mogott, sztem a hazassagnak kb semmi ertelme, egy papir max akkor fontos ha van gyereketek. Semmit nem bizonyit, ha elvesz nem fog ettol jobban vagy kevesbe szeretni, ettol meg ugyanugy elhagyhat vagy megcsalhat....abszolut folosleges hercehurca. Utana meg neveket cserelgetni...jeeezus na az egy remalom:-)
2016. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
3x tényleg nem kell házasodni.
2016. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!