Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor jegyez már el? 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jegyez már el? 5 éve vagyunk együtt, én meg csak várok és várok!

Figyelt kérdés

5 éve jöttünk össze, több mint 4 éve együtt is élünk, minden szuper közöttünk, tényleg, csak nem értem, miért nem haladunk semerre, miért nem lép végre tovább velem.

Én már szeretnék továbblépni, és ezt ő is tudja.


Ha kérdezem, hogy tervezi-e, mindig az a válasz, hogy igen. Mindig egy naaaaagy, határozott igen.

Ha kérdezem, hogy jó, de mégis mikor, mindig az a válasz, hogy majd, meg hamarosan, meg előbb-utóbb mindenképpen, csak ne türelmetlenkedjek, ez az ő dolga, meg fog kérni, csak várjam ki szépen. De meddig várjak még??

5 éve együtt vagyunk, ezer éve együtt is élünk, mire várjak? Kezd elfogyni a türelmem lassan, főleg hogy sosem kapok konkrét választ, csak a sötétben tapogatózok ezekkel a "majd"-okkal meg "hamarosan"-okkal... Mi az, hogy hamarosan? 2 hét? 2 hónap? 2 év? Vagy mi?


Amúgy az a baj, hogy habár rendszeresen szoktunk róla beszélni, nem merem különösebben erőltetni ezt a témát, mert azt se szeretném, ha aztán meg az lenne a vége, hogy én csak "kihisztiztem" magamnak a lánykérést, tehát próbálok tényleg türelmesen várni, de már kezd betelni a pohár, hogy semmi konkrétumot nem tudok! Persze, mert "ő a férfi" és "ez az ő dolga"... igen, az ő dolga, de közben ez az ÉN életem és az ÉN időm is, nem csak az övé! Csak ez valahogy ilyenkor mindig kimarad... a nő csak várjon és várjon és persze mindeközben hallgasson, nehogy erőltesse, ne forszírozza, mert ez a férfi dolga, és pont, de nem értem, nekem miért nincs ebbe beleszólásom, ha egyszer ez az én életem is, és engem is ugyanúgy érint a dolog? Unom már, hogy csak várok...


Miért ilyen rohadt nehéz a férfiaknak, hogy felelősséget vállaljanak a kapcsolatukért és elkötelezzék magukat?!


25/L & 29/F



2016. febr. 11. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez a feltetele ? Miert, mi ez, jutalom ? Elarulom hogy ha ez a pasi igazan szerelmes lenne beled akkor nem felteteleket szabna (raadasul nem ilyen atlatszoakat, es ugye feltetelekbol mindig lehet ujakat gyartani, de legalabb addig is nyugi van) hanem fogna magat es megkerne, orulve hogy az ove a kiszemelt no. Mindegy, te tudod, csak aztan ne 27-28 vagy 30x evesen sirj hogy jajj meg mindig nincs eskuvo, jajj mar volt eskuvo de nem akar gyereket...

Es altalaban nem akarasnak nyoges a vege. Lehet hogy nagy nehezen megker, osszehazasodtok, aztan jon a gyerekkerdes es azt huzza majd evekig. De az is lehet hogy egyszer csak valamelyikotoknek elege lesz es mondjuk 3 honap hazassag utan mentek szet... Ilyenre is tudok sajnos peldat... 9 ev egyuttjaras utan magy nehezen eskuvo, 4 honapig tartott a hazassag (a pasi lepett le egy masik novel).

2016. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%
Most a diploma a feltétel. Ha az meglesz akkor keress munkàt. Dolgozd be magad. Utàna kelk majd ez kell az kell, sajàt lakàs, kocsi, hàzimozirendszer, kb mminden csak ne kelljen elvennie... Aztàn majd az lesz hogy keress jobban fizető munkàt, oda is dolgozd előbb be magad. Aztàn legyen megtakarítàsotok stb. Leszel 35 mire TALÀN belemegy az esküvőbe. Utàna majd a gyerek témàt is húzni fogja. Tipikus viselkedés. Feltételeket szab higy elhúzhassa az elkötelezettséget jelentő dolgokat.
2016. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
Hát jah, ez a feltételhez kötősdi nekem se tetszett különösebben... de igazából tudjátok mit? Már nem is érdekel az egész. :/ Komolyan. Úgy érzem, valami most megpattant bennem. Azt hiszem, eljutottam arra a pontra, hogy már totál hidegen hagy, hogy megkér-e vagy sem. Ha nem akar, akkor ne kérjen meg. Ennyi. Egyébként is, 5 év után, mindenféle idióta feltételekkel... minek? De most tényleg. Meg úgy egyáltalán, ezek után úgy érzem, sokkal megalázóbb lenne, ha tényleg megkérné a kezem a diplomaosztóm után, mintha így maradnánk, ahogy most vagyunk. Mintha a gyűrű valamiféle jutalomfalat lenne, én meg egy hülye kutya, aki pitizik érte és még trükköket is tanul, diplomát szerez, csak hogy megkaphassa... hát nem! Ezek után ha még is kér, szerintem ott helyben vissza is adom neki a gyűrűt, tartsa meg vagy kenje a hajára, nekem tökmindegy...!
2016. ápr. 22. 19:52
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Véletlenül találtam rá a kérdésedre,remélem nem bántódsz meg,de ezt a pasit még most tedd gyorsan lapátra,nehogy úgy járj mint én.

Volt egy több évig tartó "együttélős" kapcsolatom,ahol az akkori párom elbagatellizálta ezt az egész esküvő dolgot,olyanokat mondott hogy majd meg hogy ha ez lesz meg az lesz... Aztán megkaptam végül az áhitott eljegyzési gyűrűt,aztán elkezdtem szervezni az esküvőt,már megvolt a ruhám,a vendéglista,stb. aztán egyik este váratlanul közölte hogy nekünk nincs közös jövőnk.Úgy ért engem mint a forró víz,nem is értem mai napig sem mi romlott el. Különmentünk,aztán rá 1 évre összejött egy lánnyal és nem sokra rá elvette feleségül. (érdekes,neki nem kellett várnia,na mindegy).... Szóval láthatod hogy ha egy férfi el akar jegyezni/venni egy nőt,akkor nem váratja évekig,ha látja hogy a párjának ez mennyire fontos lenne. Tanulás ide vagy oda.Szerintem küldd el,hadd gondolkodjon kicsit,hátha észhez tér.Ha nem,akkor meg nem kár érte, hidd el ! :) N/30

2016. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

végig olvastam az összes választ.

ne haragudj, de szerintem sincsen értelme tovább együtt maradni vele.

eljegyzés után 1-2 évvel szokták megtartani az esküvőt. ergo ha most megkérne, mire lenne esküvő már te is dolgoznál.. de nyilván pár hónappal eljegyzés után is lehet esküvő, de 1-2 év is teljesen elfogadott.

szerintem is csak kifogásokat keres. ha annyira úgy gondolná,hogy amíg tanulsz addig nem kér meg, akkor már a kezdetektől fogva ezt mondaná. nem most találná ki, amikor már sokadjára jön fel témának.. szerintem ennek így nincs értelme.. te házasságra vágysz, ő meg nem úgy tűnik..ha meg is kér valamikor, lehet csak azért, hogy csöndbe maradj egy időre..aztán majd ott tartotok, hogy jegyben jártok már 4-5 éve és még mindig kifogások vannak az esküvőre.. mert az lesz a követekző lépés.. ha el akarna venni, vagy meg akarna kérni, már megtette volna.. 25 és 29 évesek vagytok, lassan 5 éve együtt is éltek! egyátalán nem lenne már korai.

sajánlom,hogy ilyen pasit fogtál ki. én a helyedben továbblépnék . és keresnék olyat,aki nem fél elköteleződni melletted.

2016. ápr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
Én is végigolvastam az összes választ. Egy régi bölcsesség jutott eszembe, amit még idős emberektől hallottam gyerekkoromban: hosszú kötél elszakad.
2016. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim válasza:
100%

Én is megértelek kérdező, ha jó a kapcsolat, ennyi idő utàn egy nő igenis jogosan elvàrhatja, hogy eljegyezzék.

Engem a pàrom 3 évig vàratott. Én is minden jeles alkalomkor reméltem, hogy talàn majd most...de nem. Aztàn szép lassan elkezdtem kiàbràndulni és akaratlanul is egyre jobban belesz***ni a kapcsolatba, gondolvàn csak a bolondjàt jàratja velem. Mikor elkezdtem tàvolodni, na akkor észe kapott és megkért. Bevallàsa szerint, mint a legtöbb férfi, ő is félt elköteleződni, holott eszébe sem jutott màst keresni vagy ilyesmi. Azóta màr hàzasok vagyunk és van egy babànk is.

Sajnos ezt nem tudhatod előre, hogy a pàrod csak fél vagy tényleg csak elvan és vàr az igazira. De a nyulat mindenképpen ki kéne ugrasztani a bokorból mert előbb-utóbb ennek a kapcsolat làtja kàràt.

Ja még annyi, hogy a lànykérés bàr extra romantikus volt, a fíling màr nekem sem volt ugyanaz...ahogy te is érzed, valami megtört akkor mikor húzta az időt...

2016. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim válasza:
100%
Szia 😊 Én is végigolvastam az egészet. Éppen felháborodtam,hogy miért oltottak le és neveztek hisztisnek,amikor végre valaki megvédett. Nyilván azért kattintottam a kérdésedre mert ez engem is érdekel. Mi 13 (!) éve vagyunk együtt. 29 vagyok. Eleinte engem sem érdekelt a házasság,sőt mi több,hangoztattam hogy én soha nem fogok megházasodni. (ezt a mondatot azóta is vegkapom
2016. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
100%
Bocsi előzőt véletlenül küldte el. Szóval mint láthatod,éppen tinédzser voltam még ekkor,ezért gondolom nem mérvadó hogy akkor mit mondtam illetve fent tarthatom a jogot hogy megváltoztathassam a véleményem. Az érzés,hogy szeretném ha megkérne,olyan 4 éve merült fel bennem. Akkor még nem mondtam neki semmit. Csak vártam. Reméltem. Minden "alkalomkor". Sajnos nem történt semmi. Egyszer szülinapomra kaptam egy kis dobozt,Ő ment dolgozni. Annyira azt hittem,hogy gyűrű lesz. Fülbevaló volt 😩 Annyit sírtam akkor. Először olyan 2-3 éve vetettem fel a témát. Persze kifogás az volt. Hozzátenném,hogy Ő Erdélyi magyar de gyerekkora óta itt él. És állítólag ha meg szeretne házasodni,ahhoz egy csomó papírt be kellene szereznie,hogy kint nincs senkije. A tanulság: együtt érzek Veled,és nem tudom mitévő legyél. Bocsi hogy hosszú lett,szívem szerint én is feltettem volna ezt a kérdést. Adri
2016. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi történt azóta?

2017. aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!