Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, ha egy férfinak az a feltétele a házassághoz, hogy először a nő is végezzen az iskolában és kezdjen el dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek elfogadható az, ha egy férfi ilyen feltételhez köti még az eljegyzést is? Hogy a nő előbb fejezze be szépen az egyetemi tanulmányait és találjon valami munkát, ő meg majd utána megkéri a kezét? Ez normális hozzáállás?


A férfi már 3 éve lediplomázott és azóta dolgozik. Azt mondja, addig nem kéri meg a nőt, amíg ő is be nem fejezi az egyetemet és nem kezd el dolgozni, mert a férfi szerint ez hozzá tartozik egy felnőtt párkapcsolathoz és így lenne a normális, ugyanis házasodni is felnőtt párkapcsolatokban szoktak.


Szóval nektek mi a véleményetek erről?

Igaza van, vagy ezzel csak időt akar nyerni?



2016. szept. 15. 07:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sincs ezzel semmi baj, és én is úgy tartom reálisnak, ha akkor akar két ember közös életbe kezdeni, ha mindketten egyformán tudnak beletenni.

Vagyis mindketten dolgoznak, mindketten kiveszik a részük a házimunkából, és a többi.


Szóval nőként is azt gondolom, hogy a férfi elvárása teljesen reális.

Azt te is jól látod, hogy fél éven nem múlik semmi. ;) Szóval ha ennyit csúszik a lánykérés, akkor sincs semmi.


Kérdező, ti most jó esetben együtt terveztek leélni egy életet, függetlenül attól, hogy mikor kerül gyűrű az ujjadra, és mikor mondjátok ki az igent. Ku.rvára nem számít!

Kapsz egy gyűrűt, biztos romantikus lánykérés lesz: aztán minden megy tovább ugyanúgy. Nem szállnak le angyalok az égből, nem látják rajtad messziről, hogy menyasszony vagy, nem kapod olcsóbban a kiló kenyeret. :D

Lesz egy gyűrűd. Ennyi.

A házasság is hasonlóan alakítja az életedet: jó esetben sehogy! Egy jó párkapcsolat attól nem változik, ha össze is házasodtok. Nektek ez fontos, hogy hivatalosan is összekössétek az életetek, és a többi. De ettől még ugyanúgy megy minden tovább, semmilyen hatalmas katarzis érzés nem lesz, nem fogsz te se változni, a párod se, és konkrétan rajtad kívül senkit sem érdekel, hogy feleség vagy.


Nekem az nagy kapálózás amúgy is mindig olyan unszimpatikus. Sok nő teljesen bele van bolondulva, hogy jajj az eljegyzés, jajj az esküvő... Kolléganőm is napi szinten tervezi az esküvőjét az elmúlt 2 évben, és még csak jövőre tűzték ki az időpontot. Szívem szerint megfojtanám, ha megint szóbahozza. Rólam onnan tudták, hogy férjhez mentem, hogy bevittem a papírokat, hogy megváltozott a nevem. De ettől nem vagyok kevésbé a párom felesége, mintha ezen kattogok hónapokig.


Sok ilyen házasság megy tönkre a nagy igen kimondása után, mert ez volt a cél. Az egyetlen cél. Ezen túlvagyunk, elértük amit akartunk, kész. Nem kell tenni semmit, örökre megfogtuk egymást.

Hát nem!

És vagy szétmennek pár hónappal az esküvő után, vagy megfejelik azzal, hogy bevállalnak egy gyereket, és majd elválnak, ha betölti a két éves kort, és a nő végre el tud menni dolgozni. Addig összetartja őket a pénztelenség és a kényszer.


Ja, és hát ugye ha gyereket akartok, akkor azt azért jó tudni, hogy a GYED nem jár mindenkinek, csak akinek megvan a kellő munkaviszonya. Gondolom, te is belátod, hogy mennyivel jobb anyagilag, ha kapsz te is pénzt, és nem csak a gyes-sel szállsz be a költségekbe.



Sok férfi pont ettől tart egyébként. Most megkér, gyorsan elvesz (mindezt úgy, hogy te nem dolgozol, nem tettél be egy fillért sem), aztán hirtelen jön a baba. És a következő baba.

Aztán mikor észbe kap, van egy pocsék házassága, ahol a szemére vetik, hogy állandóan dolgozik, hogy még sincs pénz, szíve szerint válna, de a felesége nem talál munkahelyet, így meg nem rakhatja az utcára.

2016. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem teljesen korrekt. 25L
2016. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
69%

Igen ez jogos.

Addig nem fogok senkivel összeköltözni míg nem dolgozik, nincs munkahelye.


pláne ha gyereket is szeretnénk idővel.

2016. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
48%
Az eljegyzést én nem tenném a diplomától függővé. Mármint, én egész életemben a szüleimtől azt hallottam, hogy ha az iskola így-úgy, ha a jegyeim, ha a bizonyítvány, na akkor majd ez meg az (ha színjeles lesz a bizonyítványom, akkor mehetek nyaralni/táborozni, ha ötös lesz ez vagy az a dolgozat, akkor mehetek este szórakozni, nyilván ez még általános iskolában/gimiben volt). Ritka lelombozó, amikor valami teljesen független tényezőhöz kötnek egy életre szóló eseményt. Az eljegyzés csak egy szándéknyilatkozat, nem azt jelenti, hogy akkor rögtön másnap már házasok. Ha egyébként is együtt élnek, akkor őszintén nem értem, miért várja el a diplomát a gyűrűhöz. Nálunk is az van, hogy az utolsó félévemben kért meg a párom, mert akkor látta ideálisnak, szépnek, tökéletesnek a pillanatot, úgy gondolta, akkor és ott kell megtennie, de az esküvőt (ami egy évvel az eljegyzés után lesz, szinte napra pontosan) már diplomás nőként, felesben fizetjük. Az reális lenne, hogy a diplomát és a munkát megvárja a lagzival, mert így nyilván akkor nem csak rá hárulnak az esküvő anyagi költségei, de hogy az eljegyzést is ettől teszi függővé, az nekem nagyon visszás. Mintha jutalomnak szánná- az ilyenek azok, akik a diplomaosztón kérik meg a lányt, ami szerintem ritka gáz egy dolog. Tehát nem az esik le, hogy ő mindenáron, szívvel-lélekkel, jóban-rosszban szeretne élni ezzel a nővel. Mert amúgy, ha előtte is együtt éltek, akkor eljegyzés után csak annyi változik, hogy a nőnek van egy szép ékszere. Legalábbis, nekünk ennyi változott. Azt hiszem, az esküvő után is nagyjából ugyanezt fogjuk tudni elmondani, egyébként, na meg hogy voltunk egy szépet nyaralni. De a gondolatmenet mögötte már nem mellékes.
2016. szept. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Költőnő? ***** válasza:
0%
Ez a kérdés vagy egy tok ilyen volt már.
2016. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek, ha még iskolába jár a lány, akkor koncentráljon a tanulmányaira.
2016. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt nem kívülállóknak kell eldönteniük. Most gondoljatok bele, ha csak olyan döntéseket hozhatnátok, ami mindenki más szerint is jó, a büdös életben nem kezdhetnétek bele semmibe, mert olyan nincs hogy mindenkinek megfelelő.


Én már megtanultam elfogadni, hogy nem látok bele mások életébe és ítélkezni sincs jogom. Mindenki döntse el maga, hogy miért tud felelősséget vállalni és miért nem.


Az is teljesen rendben van, ha egy pár adott végzettséghez, munkához köti a dolgot. Az is rendben van, ha már házasok és munka mellett tanulnak. Az is rendben van, ha csak az egyikük dolgozik - akár véglegesen, akár ideiglenesen. ŐK értsenek egyet, az a lényeg. Ahány ember, annyi út. Te nem látsz bele a másik életébe, lehetőségeibe, miértjeibe. Szerintem itt nem számít a kívülállók véleménye. Aki szerint igen, annak még jócskán van mit alakítania az életén.

2016. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit olyan ez a házasság, mint egy üzleti vállalkozás. :D
2016. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
64%
Én teljesen megértem a pasast. Ha időt akarna nyerni csak, jóval nagyobb bullshitet nyomatna. Amit ő kér, az reális. Úgy akar elköteleződni vki mellett végleg, hogy biztosítva van a biztos anyagi háttér, látja, hogy a csajban tényleg megvan az akarat, az igény arra, hogy dolgozzon. És igen, nem az 1900-as években élünk, amikor 16 évesen mentek férjhez a lánykák, manapság már a kellő érettség nagyobb eséllyel eredményez tartósabb házasságot, vagy legalábbis olyat, amiben kevesebb konfliktus vagy napi küzdelem van azon, hogy b...ki, már megint nem tudtuk kifizetni a számlát. Ha meg a csaj ezen a plusz max. 2 éven rugózik... hát istenem. Hisztis liba. Annak a típusnak tűnne ilyenkor, akinek rózsaszín vattacukor van az agya helyén meg romantikus filmek, meg menőzni akar facebookon azzal, hogy én már menyasszony vagyok, bibibí.
2016. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
66%
Nőként azt mondom: tök igaza van. Nem diploma kell, csak legyen végzettsége, és dolgozzon. Ez miért nagy dolog? A ffi tartsa el a nőt? Alap, hogy akkor vagy felnőtt, ha el tudod magad tartani, addig meg minek esküvő?
2016. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!